Bez zwycięstwa, lecz dalej niepokonani. Górnik - Śląsk 0:0

15/09/2019 20:37 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Górnik nie zdołał pokonać lidera PKO Ekstraklasy. W Zabrzu padł remis 0:0. Fani "Trójkolorowych" dalej mogą jednak cieszyć się z podtrzymania passy bez porażki i straty bramki na stadionie im. Ernesta Pohla.

W niedzielne popołudnie piłkarzy Górnika czekało trudne zadanie. Na Roosevelta przyjechał bowiem Śląsk Wrocław, niepokonany w tym sezonie lider Lotto Ekstraklasy. W porównaniu do ostatniego przed przerwą reprezentacyjną spotkania z Arką, w wyjściowym składzie „Trójkolorowych” nastąpiła jedna zmiana. Davida Kopacza zastąpił Kamil Zapolnik, powracający do gry po absencji spowodowanej kontuzją.

Pierwsze 45 minut gry przebiegło pod dyktando gości, którzy od samego początku spotkania przejęli inicjatywę. Zabrzanie szukali swoich okazji w szybkim ataku. Po raz pierwszy groźnie pod bramką Górnika zrobiło się w 8. minucie, za sprawą strzału Płachety z ostrego kąta. Z uderzeniem młodzieżowego reprezentanta Polski poradził sobie Chudy. Celnym strzałem z dystansu odpowiedział Janża. W ostatniej akcji pierwszej połowy Górnicy mogli ucierpieć od swojej własnej broni. Po rzucie rożnym Śląsk wyprowadził niemalże zabójczy kontratak. Przed doskonałą szansą stanął Płacheta, który minął wychodzącego z bramki Chudego, lecz strzał skrzydłowego gości trafił w boczną siatkę.

Początkowo obraz gry w drugiej części nie uległ diametralnej zmianie. Wciąż sporym zagrożeniem dla zabrzańskiej defensywy był Płacheta. W 51. minucie jego zmierzający pod poprzeczkę strzał z obrębu pola karnego efektownie obronił Chudy. W 56. minucie Wolsztyńskiego zastąpił Kopacz. Uczestnik tegorocznych MŚ U20 chwilę po wejściu na boisko popisał się efektownym dryblingiem, jednak w dogodnej sytuacji do strzału zabrakło właściwej decyzji. Górnik próbował zaskoczyć gości dośrodkowaniami, lecz zdecydowana większość padała łupem Putnockiego. Od około 60 minuty Zabrzanie zaczęli przejmować inicjatywę i coraz częściej gościli pod bramką Śląska. Za każdym razem brakowało jednak dokładności w okolicach pola karnego przyjezdnych. W 71. minucie Jimenez minął rywala, ale strzał Hiszpana z 14. metra został zablokowany. Chwilę później na boisku zastąpił go Baidoo. Po okresie sporego przestoju doskonałą szansę do objęcia prowadzenia mieli goście. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Szczepan oddał strzał głową z kilku metrów. Piłka o centymetry minęła słupek bramki „Trójkolorowych”. Kilkadziesiąt sekund później gracze Śląska ponowili akcję. I tym razem piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę. Oba zespoły do samego końca próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ta sztuka się nie powiodła i pierwszy w tym sezonie remis przy Roosevelta stał się faktem.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 0:0

Górnik Zabrze: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża – Matras, Jimenez (72. Baidoo), Ściślak, Zapolnik (81. Manneh) – Ł. Wolsztyński (57. Kopacz), Angulo

Śląsk Wrocław: Putnocky – Broź, Golla, Purto, Stiglec – Łabojko, Chrapek, Pich (81. Żivulić) , Płacheta, Musonda (87. M. Cholewiak) – Exposito (59.  Szczepan)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółte kartki: Sekulić, Manneh - Łabojko