90' +2

Nieprawdopodobne. Sędzia Raczkowski dyktuje drugi rzut karny dla Cracovii.

•
    90' +1

KOlejne upomnienie dla piłkarza Górnika. Tym razem sędzia pokazał kartkę Daniemu Suarezowi.

•
    90'

Sędzia postanowił, że mecz zostanie przedłużony o co najmniej 3 minuty.

•
    90'

W końcówce szykuje nam się prawdziwy horror.

•
    87'

Fantastyczna okazji Kurzawy! Broni Sandomierski.

•
    86'

Kolejny zawodnik Górnika napomniany żółtą kartką.

•
    85'

Piątek wykorzystał rzut karny.

•
    84'

a także dla Loski.

•
    84'

Żółta kartka dla gracza gospodarzy.

•
    84'

Rzut karny dla Cracovii

•
    83'

TORCIDA wspaniale bawi się na stadionie, fantastycznie wspierając dziś podopiecznych trenera Marcina Brosza.

•
    80'

Szymona Matuszek zmienia Igora Angulo. Dobry mecz Hiszpana, choć bez bramki.

•
    80'

Zagraniom gospodarzy coraz częściej towarzyszą gwizdy.

•
    80'

Helik w miejsce Malarczyka.

•
    77'

Ambitny R. Wolsztyński zagrał nieprzepisowo, za co został napomniany żółtą kartką.

•
    76'

Koncert gry w wykonaniu Górnika. Świetnie podawał R. Wolsztyński do Igora Angulo. Ten strzelił technicznie, ale z najwyższym trudem poza boisko wybił piłkę Sandomierski.

•
    73'

Napomniany Wolniewicz za faul w środkowej strefie boiska.

•
    70'

Rafał Wolsztyński odebrał piłkę na 40 metrze Dytiatievowi. Pomknął na bramkę, wpadł w pole karne. Mógł podać do wychodzącego Angulo, ale zdecydował się na zwód i strzał. Była to bardzo dobra decyzja!

•
    70'

GOOOL GÓRNIK!!!! Rafał WOLSZTYŃSKI 70'. Prowadzimy 3:1!

•
    69'

Trener Probierz decyduje się wpuścić na boisko Wdowiaka, który zastąpił Szczepaniaka.

•
    68'

Raz jeszcze Zenjov próbował sił strzałem zza pola karnego. Bez zarzutu Loska.

•
    65'

Kolejna zmiana w Górniku. Zmęczonego Łukasza Wolsztyńskiego zmienia Marcin Urynowicz.

•
    63'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Hernandez za Mihalika.

•
    63'

Bardzo groźny strzał Mihalika zza pola karnego świetnie broni Loska.

•
    61'

Pierwsza zmiana w Górniku. Rafał Wolsztyński zmienia Damiana Kądziora.

•
    61'

Rzut wolny po ręce jednego z gospodarzy. Piłka na wysokości pola karnego z lewej strony boiska. Kurzawa decyduje się na strzał, ale dobrze ustawia się Sandomierski.

•
    58'

Bardzo aktywny Łukasz Wolsztyński strzela zza pola karnego. Piłka po rykoszecie mija bramkę w niewielkiej odległości. Mamy jeszcze rzyt rożny.

•
    52'

Górnicy zaatakowali prawą stroną, ale Łukasz Wolsztyński przegrał pojedynek z Sowahem.

•
    51'

...oraz dla Żurkowskiego.

•
    51'

Żółta kartka dla zawodnika Gospodarzy.

•
    50'

Lekki strzał Kądziora z narożnika pola karnego. Bez problemów broni Sandomierski.

•
    49'

Rzut wolny dla Pasów z prawej strony boiska. Głową wybija piłkę Wolniewicz.

•
    46'

Ależ szansa. Żurkowski podawał w pole karne. Angulo odegrał, a sprytnym, technicznym strzałem popisał się Wolsztyński. Centymetry dzieliły nas od trzeciej bramki.

•
    45'

Koniec pierwszej połowy!

•
    45'

GOOOL GÓRNIK!!!! Łukasz Wolsztyński z woleja. Co za akcja. Bramkę poprzedziła świetna, zmarnowana przez Łukasza sytuacja, po której dobijał Angulo. Dopiero druga dobitka Wolsztyńskiego daje nam prowadzenie.

•
    42'

Było groźnie. Po rzucie rożnym piłka wróciła do Kurzawy. Ten posłał ją do Wolsztyńskiego, ale Łukasz strzalając głową nie trafia w bramkę.

•
    39'

GOOOOL GÓRNIK!!! Grający w kasku KOJ strzela głową w 39 minucie meczu. Remisujemy 1:1!

•
    36'

Brawo Loska. Groźny Zenjov strzela zza pola karnego. Piłka odbija się od jednego z obrońców Górnika, ale golkiper Górnika fantastycznie broni!

•
    35'

Od kilku minut częściej na połowie przeciwnika są Górnicy, ale sytuacji bramkowej jeszcze nie udało się wypracować.

•
    32'

Angulo i Dytiatiev zderzyli się głowami...na szczęście po chwili oboje wrócili na boisko.

•
    31'

Wywalczyliśmy kolejny rzut rożny z prawego narożnika, ale i tym razem nie oddaliśmy strzału na bramkę gospodarzy.

•
    30'

Długa piłka z własnej połowy adresowana do Angulo. Ten przegrywa z obrońcą Pasów. Wywalczyliśmy tylko rzut z autu.

•
    26'

Żurkowski decyduje się na strzał z 25 metrów. Bez problemów interweniuje Sandomierski.

•
    25'

Dobre podanie do Szczepaniaka, który posyła piłkę obok bramki Loski.

•
    23'

Wolniewicz wywalczył kolejny rzut rożny. Kurzawa ostro dośrodkowuje, lecz Sandomierski zdołał ją wybić poza pole karne.

•
    20'

Groźnie pod bramką Loski. Dytiatiev otrzymał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Na całe szczęście naciskany przez obrońców Górnika posyła głową piłkę obok bramki.

•
    19'

Kurzawa dośrodkowuje z rzutu wolnego. Strzela głową Wieteska, ale w sam środek, a tam czuwa na posterunku Sandomierski.

•
    18'

Piłkarze Górnika starają się konstruować ataki, ale robią to niedokładnie.

•
    17'

Loska broni strzał Piątka z 18 metrów.

•
    14'

Kolejny rzut rożny dla zabrzan. Kurzawa tym razem zagrał po ziemi przed pole karne. Niestety Żurkowski fatalnie przestrzelił.

•
    14'

Kolejny niebezpieczny przerzut piłki na prawą stronę w wykonaniu gospodarzy. Na szczęście Koj blokuje dośrodkowanie w pole karne.

•
    13'

Wolsztyński pomógł sobie ręką przyjmując piłkę po wrzucie z autu. Szkoda, bo mogła być z tego niezła sytuacja.

•
    11'

Po rzucie wolnym chwila zamieszania, po czym obrońcy Górnika wyjaśniają sytuację.

•
    10'

Rzut wolny dla gospodarzy. Faulowany Piątek w lewym sektorze boiska.

•
    9'

Cracovia gra mocnym pressingiem, który stwarza naszym piłkarzom wiele problemów.

•
    8'

Za mocna piłka na prawą stronę do Wolniewicza, który nie zdołał jej opanować i dośrodkować w pole karne.

•
    7'

Jeden z piłkarzy Pasów przewraca się w polu karnym Górnika. Kibice domagają się rzutu karnego. Sędzia jest jednak innego zdania.

•
    6'

Piłkarze Górnika próbują otrząsnąć się z ciosu, który zadali gospodarze.

•
    3'

Pierwsze wyjście gospodarzy kończy się bramką. Szybka piłka na wolne pole do Zenjova, który nie dał szans Losce.

•
    1'

Pierwszy rzut rożny dla zabrzan.

•
    1'

Pierwsze sekundy dla Górnika, który odważnie ruszył do przodu.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

20:20 - Kibice Górnika zajęli miejsca na sektorze przeznaczonym dla kibiców gości. Podopieczni trenera Marcina Brosza tradycyjnie będą mogli liczyć na świetne wsparcie.

•
    1'

20:18 - Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. W Krakowie przepiękny wieczór, choć w dalszym ciągu jest bardzo ciepło.

•
    1'

19:45 - Zapraszamy na przedmeczowe ciekawostki:

- W piątek na boisko powinny wyjść dwie „najmłodsze” drużyny ligi tego sezonu. Wyjściowa jedenastka Górnika w każdym meczu wynosiła średnio 23,6 i zawsze był to najmłodszy skład w kolejce. Cracovia pod tym względem jest na drugim miejscu. Ostatnio średnia wieku jej graczy to 25,6 lat.

- „Pasy” jeszcze nie wygrały w roli gospodarza. Ich bilans to remis i porażka. Na własnym boisko drużyna strzeliła tylko jednego gola.

- Rywal jest chwalony za grę, ale w tabeli zajmuje odległe 14 miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową.

- Trenerem Cracovii jest Michał Probierz, który 20 lat temu na boisku w drugiej linii Górnika występował między innymi z Marcinem Broszem.

- W meczach z udziałem Cracovii padło do tej pory 14 goli. Górnika - 16.

- Nasi piłkarze trzeci raz w tym sezonie zagrają o 20.30. Za pierwszym pokonali Legię 3:1, za drugim Wisłę 3:2. Nie mamy nic przeciwko powtórce…

- W Cracovii gra dwóch piłkarzy mających za sobą występy w Zabrzu. To Szymon Drewniak oraz Sebastian Steblecki.

- Górnik wciąż nie stracił gola w pierwszej połowie. Nie ma drugiej takiej drużyny w lidze. Ostatni raz w meczach o punkty zabrzanie stracili gola w pierwszych 45 minutach 21 maja w Pruszkowie. Potem zagrali siedem razy w lidze – dwa w pierwszej i pięć w ekstraklasie.

- W meczach zabrzan w ekstraklasie wciąż obie drużyny zdobywają gole. Tak było w każdej z pięciu kolejek.

- Górnik w tym sezonie nie stracił jeszcze gola na boisku rywala z akcji. Tomasz Loska trzy razy wyciągał piłkę z siatki wyłącznie po rzutach karnych.

- Nasi piłkarze w obu wyjazdowych meczach jako pierwszy trafiali do siatki. Ba, gole na wyjazdach strzela na razie wyłącznie Igor Angulo.

- Trener Górnika piąty raz wystawił tę samą wyjściową jedenastkę. Tego nie zrobił żaden inny trener w lidze. Czy w Krakowie szósty raz z rzędu zobaczymy tę samą jedenastkę. Wiele zależy od stanu zdrowia Michała Koja.