Relacja Live

Relacja z meczu Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 8. Kolejka )
Miejsce: NIeciecza - 2017-09-10 15:30
Sędziuje: Mariusz Złotek
Relacja zakończona
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:2
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 37' Samuel Stefanik
  • 70' Łukasz Wolsztyński
  • 20' Damian Kądzior

•
    90' +2

KONIEC MECZU!!!

CAŁY ŚWIAT JUŻ WIE!!! TERAZ WSZYSCY NA ŚLĄSK!!!

•
    90'

Mecz zostaje przedłużony o co najmniej dwie minuty!

•
    90'

Kolejna zmiana w naszej drużynie. Adam Wolniewicz w miejsce zmęczonego Michała Koja.

•
    88'

Guba pudłuje z około 8 metrów. Wcześniej dostał dobrą piłkę z prawej strony boiska.

•
    85'

Świetna akcja Żurkowskiego. Wymanewrował kilku obrońców i groźnie strzlił z ostrego kąta.

•
    84'

Misiak zmienia Piątka.

•
    83'

NIeciecza zrywa się jeszcze do ataków. Czeka nas emocjonująca końcówka meczu.

•
    80'

Zmiana w Górniku. Marcin Urynowicz zmienia Łukasza Wolsztyńskiego.

•
    77'

Świetna interwencja Loski po strzale z dystansu.

•
    76'

Niecelna główka Śpiączki.

•
    71'

Zmiana w ekipie Bruk-Betu. Guba za Gergela.

•
    70'

Świętne dośrodkowanie z rogu Kurzawy. Głowkę Daniego wybił z linii bramkowej Piątek, ale przy dobitce Wosztyńskiego piłkarze z Niecieczy byli już bezradni.

•
    70'

GOOOL GÓRNIK!!! ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI 70'! PROWADZIMY 2:1!!!

•
    67'

Mucha świetnie obronił główkę Szymona Matuszka. Cieszy to, że zaczynamy stwarzać coraz więcej sytuacji w drugiej połowie.

•
    65'

Groźnie pod bramką Loski. Śpiączka dostał dobre podanie na prawym skrzydle, ale zabrakło precyzji przy dośrodkowaniu.

•
    64'

Seria rzutów roiżnych dla zabrzan.

•
    62'

Kolejna świetna akcja i dośrodkowanie Kurzawy. Wieteska bliski szczęścia ... i to dwukrotnie.

•
    60'

Wiatr w żagle łapią Gospodarze. Na szczęscie przed momentem dośrodkowanie Pawłowskiego było zbyt wysokie.

•
    58'

Słupek ratuje nas przed stratą bramki po główce Putiwcewa.

•
    58'

Druga połowa prowadzona jest w dość szybkim tempie. Zawodnikom obu drużyn brakuje jednak dokładności, stąd duża ilość strat.

•
    55'

Górnicy wywalczyli rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Kurzawy, ale radzi sobie Mucha.

•
    51'

Ładnie wyszliśmy z własnej połowy, lecz Ł. Wolsztyński za słabo podał do Kądziora na prawe skrzydło. Podanie padło łupem Mikovicia.

•
    50'

Pierwszy celny strzał Górnika w drugiej połowie. Uderzenie Matuszka zza pola karnego nie mogło jednak zaskoczyć bramkarza Gospodarzy. Strzał był zbyt lekki.

•
    50'

Kontra Bruk - Betu. Śpiączka powstrzymany przez duet Kurzawa - Suarez.

•
    47'

Pawłowski faulował Kądziora w pojedynku powietrznym. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa.

•
    46'

Zmiana w ekipie Gospodarzy. Śpiączka zastąpił Wróbla.

•
    45' +1

Do przerwy 1:1. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Mamy jednak jeszcze 45 minut!

•
    45' +1

Potężny strzał Mikovicia ponad bramką.

•
    45'

Pierwsz połowa przedłużona o jedną minutę.

•
    43'

W pole karne wpadł Kądzior. Zbyt długo zwlekał z podaniem. Gdy przekładał sobie piłkę na drugą nogę odebrali mu ją przeciwnicy.

•
    40'

Raz jeszcze Stefanik. Tym razem przestrzelił w dobrej sytuacji.

•
    37'

Niestety tracimy bramkę grając przez chwilę w dziesięciu. Akcję zainicjował Gergel, a sfinalizował sprytnym strzałem Stefanik.

•
    37'

Niestety uraz Rafała nie pozwala na kontynuowanie gry. Szkoda, bo nasz zawodnik grał dobre spotkanie. Zmienia go David Ledecky.

•
    35'

Rafał Wolsztyński poza boiskiem. Trzyma się za kolano. MIał już z tym problem na początku meczu.

•
    34'

Bardzo niecelny strzał Szeligi.

•
    33'

Żurkowski z dystansu!!! Ale niewiele brakowało.

•
    33'

Gospodarze próbują atakować, ale od momentu zdobycia bramki zabrzanie grają świetnie, na niewiele pozwalając Gospodarzom.

•
    31'

Kądzior świetnie zagrał wprost na głowę Wieteski. Niestety tylko poprzeczka.

•
    29'

Łukasz Wolsztyński próbował strzału przewrotką. Chwilę później szybką kontrę wyporowadził Gergel. Na szczęście jego dośrodkowanie świetnie przeciął głową Dani Suarez

•
    27'

Rzut rożny dla Niecieczy wywalczył Gergel. Za chwilę powtórka.

•
    26'

Od kilku minut zabrzanie grają "swoje", raz za razem próbując szybkich ataków. Oby tak dalej!

•
    24'

I kolejna świetna okazja Górnika. Ambro genialnie uruchomił Łukasza Wolsztyńskiego, ten wycofał na 14 metr, ale Mucha poradził sobie ze strzałem Kurzawy. Szkoda, ale brawa za świetną akcję!

•
    22'

Mogło być 2:0 dla Górnika. Raz jeszcze Kurzawa świetnie zagrał w poprzek bramki, ale R. Wolsztyński nie zdołał umieścić piłki w siatce.

•
    20'

GOOOL GÓRNIK!!! Kądzior!! Piękny strzał naszego pomocnika!  W 20 minucie prowadzimy 1:0!!! Asystował oczywiście Rafał Kurzawa!

•
    19'

Nieźle prezentuje się Gergel, który ma spory apetyt na grę.

•
    18'

Damian Kądzior zamienił się stronami z Rafałem Kurzawą.

•
    15'

Niecelna główka Kupczaka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska.

•
    12'

Łukasz Wolsztyński dostał niezłą piłkę. Znalazł się z prawej strony pola karnego, ale moment zwłoki naszego napastnika wykorzystał Miković, który odebrał mu piłkę.

•
    10'

Kolejne świetne wyjście z własnej połowy. Na podanie czekał Damian Kądzior, ale w ostatniej chwili piłkę wygarnął jeden z obrońców gospodarzy.

•
    8'

Ależ zamieszanie pod bramką Górnika. Pawłowski zagrał na prawo do Gergela, ten płasko dośrodkował w pole karne. W potężnym zamieszaniu nasz zespół uratował Szymon Matuszek.

•
    5'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

•
    4'

Matuszek przejął piłkę na środku boisk. Sprytnie zagrał do Rafała Wolsztyńskiego, teni niestety był na minimalnym spalonym.

•
    2'

Zabrzanie dwa razy próbowali szybko wyjść z własnej połowy. Zabrakło trochę dokładności.

•
    1'

Kibice Górnika szczelnie wypełnili sektor przeznaczony dla fanów gości.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

15:00 - Zapraszamy na przedmeczowe ciekawostki:

1. Górnik w tym sezonie nie wygrał jeszcze na wyjeździe, choć w każdym z trzech meczów na boisku rywala prowadził. Tak było w Białymstoku, Gdańsku i w Krakowie. Rywale za każdym razem wyrównywali po bramkach strzelanych z rzutów karnych.

2. Tych ostatnich przeciwnicy zabrzan wykonywali aż pięć w trzech meczach wyjazdowych naszej drużyny. To absolutny rekord ligi na tym etapie rozgrywek. Mamy nadzieję, że… wystarczy. Za to z akcji rywale strzelili zabrzanom tylko jedną bramkę.

3. W Niecieczy gra jeden zawodnik doskonale znany w Zabrzu. To Roman Gergel, który 27 sierpnia 2016  zagrał swój ostatni mecz w Górnika, a 10 września zadebiutował w Termalice. To znaczy, że w niedzielę minie od tego dnia dokładnie rok.

4. W pięciu ostatnich meczach Bruk-Bet strzela dokładnie po jednym golu. Pod tym względem to najbardziej regularna drużyna w lidze. Górnik tylko w dwóch ostatnich meczach strzelił siedem bramek.

5. Wszystkie gole Nieciecza strzeliła w drugich połowach meczów. Trzeba więc uważać, bo Górnik do przerwy stracił w siedmiu kolejkach tylko jednego gola. Pozostałe po przerwie.

6. Górnik w tym sezonie był na prowadzeniu przez 250 minut – najdłużej w lidze. Nieciecza tylko 36 minut – najkrócej z ligowej szesnastki.

7. Nasi piłkarze aż pięć goli strzelili po rzutach rożnych. To kolejny rekord ligi. Nieciecza żadnego.

8. W meczach z udziałem Górnika padło w tym sezonie 26 goli – najwięcej w lidze. Kiedy grała Nieciecza, kibice oglądali 14 trafień.

9. Nasz rywal w tym sezonie wygrał w roli gospodarza jeden mecz, za to z mistrzem Polski Legią. Przegrywał z Lubinem i Lechem, zremisował z „Jagą” strzelając gola w 90 minucie.

10. Tomasz Loska w ostatniej kolejce pierwszy raz nie puścił w lidze gola. Wcześniej w każdym meczu wyciągał piłkę z siatki.

11. W ostatnim meczu w barwach Niecieczy zagrało tylko trzech Polaków w wyjściowej jedenastce. W Górniku aż dziewięciu. Średnia wieku Niecieczy to ostatnio ponad 27 lat. Górnika ponad trzy lata mniejsza.

12. Licząc I ligę i ekstraklasę, Górnik w trzynastu ostatnich meczach poniósł tylko jedną porażkę (w ostatniej minucie z Jagiellonią po karnym). Dziewięć meczów w tym czasie wygrał. Czekamy na dziesiąte.