Relacja Live

Relacja z meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 10. Kolejka )
Miejsce: Szczecin - 2017-09-23 18:00
Sędziuje: Krzysztof Jakubik
Relacja zakończona
Pogoń Szczecin
1:2
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 87' Łukasz Zwoliński
  • 68' Cornel Rapa
  • 58' Ricardo Nunes
  • 89' Maciej Ambrosiewicz
  • 65' Damian Kądzior
  • 50' Mateusz Wieteska
  • 43' Maciej Ambrosiewicz

•
    90' +4

CAŁY ŚWIAT JUŻ WIE...!!!

KONIEC MECZU!!!

•
    90'

Sędzia Jakubik zadecydował, że spotkanie potrwa jeszcze 4 minuty.

•
    90'

Angulo opuścił bosiko. Zastąpił go Wolniewicz.

•
    89'

Drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartką ukarany "Ambro".

•
    87'

Bramka dla Gospodarzy. Czeka nas nerwowa końcówka meczu.

•
    82'

Raz jeszcze fantastycznie broni Loska. Tym razem strzał z dystansu.

•
    81'

LOSKA bohaterem Górnika! Tym razem nasz wygrał pojedynek sam na sam ze Zwolińskim.

•
    77'

Piłkarze Pogoni są częściej przy piłce, ale ich akcje w ostatnich minutach rozbijają się o coraz lepiej zorganizowaną defensywę Górnika.

•
    76'

Bartłomiej Olszewski zmienia Damiana Kądziora.

•
    74'

Ambrosiewicz świetnie odebrał piłkę Nunesowi we własnym polu karnym i zainicjował kontrę, którą jednak przerwali Portowcy.

•
    72'

Gracze Gospodarzy chyba otrząsnęli się po stracie drugiej bramki i próbują zaatakować.

•
    68'

KOlejna żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

•
    67'

Trzecia zmiana w ekipie Macieja Skorży. Piotrowski opuścił bosiko. Zastąpił go Kort.

•
    65'

G⚽⚽⚽L GÓRNIK!
    Kądzior 65'
    ------
    Pogoń - Górnik 0:2

•
    63'

Doskonała sytuacja Górnika. Angulo mknął na bramkę Załuski od połowy boiska. Niestety przeniósł piłkę ponad bramką.

•
    62'

Druga zmiana w Pogoni. Zwoliński w miejsce Listkowskiego.

•
    62'

Przy piłce w dalszym ciągu Gospodarze. Akcje Pogoni są coraz groźniejsze.

•
    60'

Urynowicz zastępuje Wolsztyńskiego

•
    59'

Pogoń ruszyła do odrabiania strat. Loska kilkukrotonie w tarapatach. "Gienek" radzi sobie jednak świetnie!

•
    58'

Delev zmienia Formellę.

•
    58'

Nunes upomniany za faul na Losce.

•
    50'

GOOOL GÓRNIK! Wieteska! Dośrodkowanie Kurzawy z rzutu rożnego na bramkę zamienił obrońca Górnika!

•
    47'

Bomba Tsintsadze zza pola karnego trafia w jednego z graczy Pogoni.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian w obu zespołach.

•
    45'

Koniec pierwszej połowy.

•
    45'

Do pierwszych 45 minut doliczona zostaje jeszcze jedna.

•
    43'

Sędzia upomina Ambrosiewicza żółtą kartką.

•
    42'

Broni LOSKA!

•
    41'

Rzut karny dla Gospodarzy. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z zabrzan.

•
    38'

Możemy mówić o dużym szczęściu. Listkowski nie zdołał wepchnąć piłki do siatki, po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego.

•
    35'

Była okazja do niezłej kontry, ale kolejny raz zabrakło dokładności w poczynaniach zabrzan.

•
    33'

Dwoma podaniami przedostaliśmy się w pole karne Pogoni. Loska do Koja. Ten płasko wbił piłkę w pole karne, ale czujni byli obrońcy Portowców.

•
    31'

Celny strzał Kurzawy. Załuska wybija piłkę ponad bramkę.

•
    29'

Na bosiku leży jeden z zawodników Gospodarzy. Mamy krótką przerwę.

•
    26'

W Szczecinie rozpadało się na dobre.

•
    24'

Załuska wyszedł z bramki. Dostrzegł to Kądzior i próbował strzału z dystansu. Bez efektu.

•
    19'

Gyurcso przegrywa pojedynek "oko w oko" z Loską. Brawo Tomek!

•
    18'

Groźna kontra gospodarzy powstrzymana przez zabrzan w polu karnym. Musimy uważać!

•
    17'

Po niezłym dośrodkowaniu jednego z graczy Portowców piłka trafiła przed pole karne do Drygasa. Ten uderzył z powietrza. ale niecelnie.

•
    15'

Groźna wrzutka Kurzawy z rzutu wolnego. Mamy jeszcze rzut rożny, po którym mało brakowało, a piłka znalazłaby się w siatce Załuski.

•
    14'

Spore zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym Kurzawy. Piłkarze Górnika sygnalizowali zagranie ręką, ale gwizdek sędziego Jakubika milczał.

•
    13'

Damian Kądzior wywalczył rzut rożny.

•
    11'

Nunes próbował strzelić, ale wyglądało to raczej jak podanie do bramkarza Górnika.

•
    11'

Zaatakowała Pogoń. Strzał Niepsuja z prawego narożnika pola karnego obronił Loska.

•
    10'

W pierwszych minutach meczu lepsze wrażenie sprawiają piłkarze Górnika, ale poza strzałem Żurkowskiego, nie stworzyliśmy groźniejszych sytuacji.

•
    7'

Niezły strzał Żurkowskiego zza pola karnego. Piłka poszybowała w niewielkiej odległości ponad bramką Załuski.

•
    6'

Kurzawa z prawego narożnika, ale jeden z obrońców Pogoni wybija piłkę. Będzie powtórka.

•
    4'

Na razie trwa tradycyjne badanie sił. W grze obu drużyn brakuje dokładności.

•
    1'

Pierwszy rzut rożny dla zabrzan.

•
    1'

Rozpoczęli piłkarze Górnika!

•
    1'

17:50 - Zapraszamy na ciekawostki przedmeczowe:

- Górnik zagra w Szczecinie jako najdłużej – obok Lecha - niepokonana drużyna w lidze. Ostatni raz te zespoły przegrały w 2. kolejce. To oznacza, że od siedmiu spotkań nie schodziły bez punktów.

- Pogoń w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu przed własną publicznością. W czterech meczach zdobyła tylko dwa punkty – remisy z Lechem i Lechią.

- Zespół ze Szczecina jesienią strzelił na własnym boisku… jednego gola. Było to w meczu z Wisłą w pierwszej kolejce. Gyurco trafił z „jedenastki”, co oznacza, że Pogoń od początku sezonu nie strzeliła na własnym boisku gola z akcji.

- Górnik na wyjazdach zdobył siedem goli, tylko Jagiellonia jest pod tym względem lepsza. Tyle samo bramek na wyjazdach, co Górnik, strzeliła też Pogoń.

- W ciągu ostatnich 35 lat Górnik przegrał w Szczecinie zaledwie pięć razy. Po raz ostatni w sezonie 2014/15 (1:3).

- Górnik jest jedną z trzech drużyn w lidze, które doznała tylko jednej porażki. I to wyjątkowo pechowej, bo gol na 1:2 w Białymstoku został stracony w doliczonym czasie gry. Poza Górnikiem tylko razy przegrały Lech i Zagłębie.

- Sześć drużyn nie poniosło jeszcze porażki przed własną publicznością. Jest w tym gronie Górnik. Drużyna Marcina Brosza na Roosevelta nie przegrała meczu w ekstraklasie od 2 marca 2016 roku.

- Górnik w każdym meczu wyjazdowym strzelał gole. Ale też w każdym meczu na boisku rywala co najmniej jedną bramkę tracił.

- We wszystkich meczach z udziałem zabrzan posiadanie piłki było po stronie rywala. Nie przeszkadza to jednak Górnikowi osiągać dobrych wyników.

- Licząc I ligę i ekstraklasę, zabrzanie na 15 meczów o punkty przegrali tylko jeden. Dodając do tego trzy mecze w Pucharze Polski, na 18 spotkań mają aż trzynaście zwycięstw.

- Zabrzanie wciąż prowadzą w klasyfikacjach indywidualnych. Igor Angulo ma najwięcej goli – 11, a Rafał Kurzawa najwięcej asyst – 8. Kurzawa w tym, sezonie nie trafił jeszcze do siatki. Jego strzały lądowały jednak już trzy razy na słupkach i poprzeczce.