Relacja Live

Relacja z meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 12. Kolejka )
Miejsce: Lubin - 2017-10-15 15:30
Sędziuje: Tomasz Musiał
Relacja zakończona
Zagłębie Lubin
3:2
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 73' Jakub Świerczok
  • 42' Jakub Świerczok
  • 22' Sasa Balić
  • 7' Bartłomiej Pawłowski
  • 90' Mateusz Wieteska
  • 82' Dani Suarez
  • 59' Michał Koj
  • 26' Michał Koj
  • 9' Łukasz Wolsztyński

•
    90' +3

Koniec meczu.

Niestety druga porażka w sezonie stała się faktem.
    Okazja do rehabilitacji już w piątek w meczu z Koroną.

•
    90' +2

Polacek upomniany za przedłużanie wzonowienia gry.

•
    90'

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

•
    90'

Gol Wieteski. Jest jeszcze nadzieja na punkt!

•
    87'

Mecz Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ogląda ponad 11 tysięcy kibiców.

•
    85'

Kolejny rzut rożny. W drugiej połowie wykonujemy je seryjnie.

•
    83'

Trzecia zmiana w ekipie Górnika. Grendel za Żurkowskiego.

•
    82'

Faulował Suarez, za co sędzia napomniał go żółtą kartką.

•
    79'

Zmiana w Zagłębiu. Boisko opuszcza Woźniak, zastępuje go Todorovski.

•
    79'

Zabrzanie nie składają broni i próbują zmienić niekorzystny wynik. Potrzebujemy jednak więcej dokładności.

•
    76'

Podwójna zmiana w Górniku:

Urynowicz za Kądziora oraz Ledecky za Wolsztyńskiego.

•
    73'

Kontratak gospodarzy skutecznie zakończył Świerczok.

•
    71'

Kolejna składna akcja lewą stroną boiska zakończona niecelnym strzałem Angulo.

•
    70'

Tosik zmienia Balicia.

•
    70'

Duża przewaga Górnika, który na stałe zagościł na połowie przeciwnika.

•
    68'

Kolejny stały fragment gry. Dośrdokowanie Kurzawy wypiąstkowane przez bramkarza "Miedziowych".

•
    66'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Janoszka zmienia Jagiełłę.

•
    64'

Kolejny silny strzał sprawia problemy Polackowi. Uderzał Żurkowski.

•
    63'

Bomba Kurzawy z dystansu. Piąstkuje golkiper. Nasze akcje są jednak coraz groźniejsze.

•
    62'

Dobra akcja zabrzan. Angulo trafia w obrońcę. Górnik wykona jeszcze rzut rożny.

•
    59'

Upomniany MIchał Koj za faul na przeciwniku.

•
    58'

Po przechwycie piłki przez zabrzan na strzał zdecydował się kapitan Górnika. Uderzenie jednak trafiło w nogi jednego z gospodarzy i trafiło w ręce Polacka.

•
    56'

Koj widząc wysuniętego bramkarza zamiast dośrodkowywać spróbował uderzyć na bramkę. Niewiele zabrakło.

•
    53'

Kolejny rzut rożny z lewego narożnika. Potężne zamieszanie, ale bramka niestety nie pada. Suarez ucierpiał w tej akcji i w tej chwili udzielana jest mu pomoc medyczna.

•
    50'

Wieteska strzela głową wysoko ponad bramką po wrzutce Kądziora z rzutu rożnego.

•
    48'

Świetny strzał Matuszka sparował z najwyższym trudem na rzut rożny Polacek. Mamy jeszcze rzut rożny.

•
    47'

Jagiełło strzela ponad bramką.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu. Bez zmian w obu ekipach.

•
    45' +3

Koniec pierwszej połowy.

•
    45' +3

W doliczonym czasie gry Górnik zdobywa gola. Po krótkiej radości zabrzan sędzia skorzystał z możliwości weryfikacji i uznał, że bramka nie powinna zostać uznana.

•
    45'

Do pierwszej połowy doliczone zostają co najmniej trzy minuty.

•
    43'

Ruszyli do przodu zabrzanie. Kądzior niestety zbyt lekko strzelił z 17 metrów. POlacek nie miał problemów z obroną.

•
    42'

Niestety Świerczok zdobywa bramkę dla Zagłębia.

•
    38'

Szybka akcja zabrzan, po której w polu karnym przewraca się Kądzior.

•
    34'

Opatrywany Bartosz Kopacz, który rozbił łuk brwiowy.

•
    33'

Krótka przerwa w grze. Sędzia korzysta z VAR.

•
    26'

Michał Koj po dobrze wykonanym stałym fregmencie gry zdobywa bramkę strzałem głową.

•
    26'

G⚽⚽⚽L GÓRNIK!!!
    MICHAŁ KOJ 26 '
    ............
    ZAGŁĘBIE - GÓRNIK 1:1

•
    26'

Niezła i szybka akcja Górnika. Niestety bez strzału, ale mamy za to rzut rożny!

•
    24'

Kądzior szarżował w polu karnym Gospodarzy, ale jego strzał z ostrego kąta poszybował ponad bramką Zagłębia.

•
    23'

Niecelna główka Suareza.

•
    22'

Balić upomniany żółtą kartką za faul na Kurzawie.

•
    21'

Ostre starcie w środkowej strefie boiska. Leżą na boisku Kirzawa i Balić.

•
    19'

Tym razem rzut rożny dla Zagłębia. Bez większego zagrożenia.

•
    17'

W pierwszym kwadransie zdecydowanie groźniejsze było Zagłąbie. Górnik też atakował, ale nasi piłkarze nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

•
    15'

Niezłą akcję zabrzan przerwał gwizdek sędziego. Wolsztyński znalazł się na pozycji spalonej.

•
    10'

Groźne są akcje gospodarzy przeprowadzane szczególnie prawą stroną. Przed chwilą dośrodkowywał Jagiełło, a głową strzelał Balić. Loska na posterunku.

•
    9'

Sędzia napomina żółtą kartką Ł. Wolsztyńskiego. W opinii arbitra nasz zawodnik próbował wymusić rzut karny.

•
    7'

Świetna akcja duetu Świerczok - Jagiełło, którą sfinalizował Pawłowski.

•
    6'

Bobma Kurzawy z 18 metrów zablokowana przez jednego z "miedziowych".

•
    4'

Pierwszy rzut rożny dla zabrzan. NIezłe dośrodkowanie Kądziora. Utrzymujemy się przy piłce.

•
    3'

Wolsztyński strzela zza pola karnego. Z małymi problemami, ale radzi sobie Polacek.

•
    2'

Po błędzie Wieteski, który źle obliczył lot piłki, oko w oko z Loską stanął Świerczok. Fantastyczną interwencją popisał się Loska.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

15:08 - Zapraszamy na zestawienie przedmeczowych ciekawostek:

- Górnik jest jedyną drużyną w lidze, która doznała tylko jednej porażki – 25 lipca z Jagiellonią w Białymstoku. Była to druga kolejka ligi, co sprawia, że zabrzanie są aktualnie najdłużej niepokonaną drużyną w lidze. Nie zeszli z boiska bez punktów od dziewięciu kolejek.

- Do dziesiątej kolejki tylko jedną porażkę miało też na koncie Zagłębie. Lubinianie ulegli jednak W Gdańsku Lechii.

- Sześć drużyn nie poniosło jeszcze porażki przed własną publicznością. Jest w tym gronie Górnik. Drużyna Marcina Brosza na Roosevelta nie przegrała meczu w ekstraklasie od 2 marca 2016 roku. Bez porażki w domu jest też Zagłębie. Niedzielny rywal Górnik wygrał u siebie cztery razy i raz zremisował.

- Pierwszy razy w XXI wieku Górnik jest liderem przez co najmniej dwie kolejne serie spotkań. Był po 10. kolejce, jest po 11., wierzymy, że będzie też po 12.

- Górnik w każdym meczu strzelał gole. Jako jedyny zespół w całej lidze! Licząc mecze grane jeszcze w pierwszej lidze, zabrzanie zdobywali gole w dwudziestu oficjalnych meczach – I liga, Puchar Polski, ekstraklasa.

- Licząc I ligę i ekstraklasę, zabrzanie na 17 meczów o punkty przegrali tylko jeden. Dodając do tego trzy mecze w Pucharze Polski, na 20 spotkań mają aż piętnaście zwycięstw.

- Zagłębie traci mało goli – 8. Tylko defensywa Lecha Poznań jest w tym sezonie skuteczniejsza. Grając w Lubinie nasz rywal stracił zaledwie dwa gole. To najlepszy wynik w całej lidze.

- Górnik jest jedną z czterech drużyn, które mają dodatni bilans bramkowy na wyjazdach.

- W trzech ostatnich meczach ligowych Zagłębie strzeliło tylko dwa gole.

•
    1'

15:05 - Piękną, słoneczną pogodą przywitał Lubin zawodników obu drużyn. Trwa rozgrzewka.