Relacja Live

Relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 14. Kolejka )
Miejsce: Nieciecza - 2017-10-28 20:30
Sędziuje: Paweł Gil
Relacja zakończona
Sandecja Nowy Sącz
1:2
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 90' Filip Piszczek
  • 50' Adrian Basta
  • 30' Michal Piter-Bućko
  • 7' Tomasz Brzyski
  • 88' Rafał Kurzawa
  • 62' Igor Angulo
  • 56' Szymon Matuszek
  • 35' Dani Suarez

•
    90' +3

KONIEC MECZU! ZABRZANIE WYGRYWAJĄ PO BARDZO DOBREJ DRUGIEJ POŁOWIE!

CAŁY ŚWIAT JUŻ WIE!!! DZIĘKI ZA WALKĘ!!!

•
    90'

Mecz zostaje przedłużony o co najmniej trzy minuty.

•
    90'

Druga zółta a zarazem czerwona kartka dla Piszczka.

•
    89'

Ależ okazja. Powinniśmy prowadzić dwiema bramkami po dobrej kontrze, ale piłkarze Górnika nie zdołali pokonać Gliwę z najbliższej odległości.  Nie możemy marnować tak dogodnych sytuacji.

•
    88'

Kolejne upomnienie - dla Rafała Kurzawy.

•
    88'

Olszewski za Kądziora. Limit zmian wykorzystany.

•
    87'

Mądrze gramy w ostatnich minutach. Cały czas staramy się atakować i prowadzić grę jak najdalej od bramki Loski.

•
    86'

Żółta kartka dla Piszczka, który faulował Matuszka.

•
    82'

Rzut wolny i dośrodkowanie Kurzawy. Tym razem bez żadnego zagrożenia pod bramką Sandecji.

•
    81'

Druga zmiana w Górniku. Ledecky za Wolsztyńskiego.

•
    80'

Przerwa w grze. Konieczna pomoc medyczna dla kapitana Górnika.

•
    78'

Podwójna zmiana w zespołe gospodarzy. Małkowski za Brzyskiego oraz Korzym za Danka.

•
    76'

Szybki atak Górnika kończy strzałem z ostrego kąta Angulo. Pewnie broni Gliwa.

•
    68'

Brawo Loska. Tomek najpierw broni strzał Trochima, by chwilę później poradzić sobie z dobitką Piszczka z najbliższej odległości.

•
    68'

Bliski szczęcia Wolsztyński. W drugiej połowie gra Górnika wygląda o niebo lepiej, niż w pierwszych 45 minutach.

•
    67'

Mecz w Niecieczy ogląda niespełna 1500 kibiców.

•
    65'

Dobra interwencja Loski, który wypiątkował groźny strzał.

•
    64'

Zmiana w Sandecji. Kasprzak za Cetnarskiego

•
    62'

Angulo otrzymał świetne prostopadłe podanie, pomknął na bramkę Gliwy i bezlitośnie wykorzystał sytuację.

•
    62'

G⚽⚽⚽L GÓRNIK
    ANGULO 62'
    .............................
    SANDECJA - GÓRNIK 1:2

•
    56'

MATUSZEK 56'
    SANDECJA - GÓRNIK 1:1

•
    56'

Dobra akcja zabrzan środkiem boiska. Niestety ostatnie podanie Angulo do Wolsztyńskiego nie dotarło do adresata,

•
    54'

Nieudany strzał Wolsztyńskiego z prawego narożnika pola karnego.

•
    50'

Basta przerywa obiecującą kontrę Górnika, za co sędzia napomina go żółtą kartką.

•
    47'

Zabrzanie aktywnie rozpoczęli drugie 45 minut.

•
    46'

Od początku drugiej połowy zagra Żurkowski, który zmienił Ambrosiewicza.

•
    45' +1

Koniec pierwszej połowy meczu.

•
    45'

Doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia marnuje Danek, strzelając z bliska ponad bramką Loski.

•
    44'

Pierwsz część będzie przedłużona o co najmniej minutę.

•
    43'

Akcja Górnika zakończona niecelnym strzałem Angulo. Bask nie miał dobrej pozycji i posłał piłkę ponad bramką Sandecji.

•
    41'

Loska broni nieprzyjemny strzał Cetnasrskiego z rzutu wolnego.

•
    40'

Jeden z obrońców podał piłkę do Gliwy, który ją złapał. Sędzia jednak inaczej zinterpretował tę sytuację.

•
    37'

Tym razem stały fragment gry dla Sandecji.

•
    35'

Faulujący Suarez upomniany żółtą kartką. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

•
    34'

Silny strzał Kurzawy po ziemi broni na raty Gliwa.

•
    34'

Górnicy bardziej odważnie ruszyli do przodu. Czekamy na efekty.

•
    30'

Piter - Bućko zdobywa bramkę strzałem głową po stałym fragmencie gry.

•
    28'

Od odbrzych kilku minut akcja toczy się wśroku boiska. Żadnej z drużyn nie udaje się skonstruować składnej akcji.

•
    22'

Raz jeszcze Rafał centruje z rzutu wolnego. Tym razem było groźniej, ale dwójka zabrzan Angulo i Wolsztyński źle obliczyli tor lotu piłki i nie zdołali skierować jej do bramki Gliwy.

•
    20'

Dośrodkowanie Kurzawy z rzutu wolnego. Czujni są obrońcy Sandecji.

•
    17'

Niezła piłką na prawą stroną do Kądziora, który przegrywa pojedynek z Baranem, próbując przedryblować kapitana gospodarzy.

•
    15'

Sporo niedokładności i niecelnych podań w poczynaniach obu drużyn.

•
    12'

Danek nie dochodzi do długiego dośrodkowania z lewej strony boiska. Jęk zawodku kibiców Sandecji.

•
    9'

Zamieszanie w polu karnym Gospodarzy. Niestety żaden z zabrzan nie potrafił z tego skorzystać i oddać strzału na bramkę .

•
    9'

Pierwszy rzut rożny dla Górnika.

•
    7'

Sędzia Paweł Gil upomina żółtą kartką faulującego Brzyskiego.

•
    6'

Rafał Kurzawa zdecydował się na strzał. Trafił jednak w mur.

•
    6'

Rzut wolny dla Górnika. Odległość od bramki Gliwy to ponad 30 metrów.

•
    3'

Pierwszy sygnał ostrzegawczy ze strony gospodarzy. Żaden z graczy Sandecji nie doszedł do niebezpiecznej wrzutki z lewej strony boiska.

•
    3'

Ryzkownie zagrał Gliwa, wdając się w drybling z dwójką zabrzan. Spisał się jednak bez zarzutu.

•
    2'

Zabrzanie grają dziś na czerwono. Gospodarze w biało - czarnych, psiastych koszulkach.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

20:10 - W Niecieczy trwa rozgrzewka. Zapraszamy na zestawienie ciekawostek przedmeczowych przygotowanych przez biuro prasowe Górnika:

- W 13 spotkaniach Górnika padła rekordowa liczba 48 goli! Daje to średnią 3,7 bramki na mecz.

- Na wyjazdach Górnik zdobył 11 bramek. To także najlepszy wynik w całej lidze. Jednocześnie tyle samo goli na boiskach rywali zabrzanie puścili. Tylko dwie drużyny częściej traciły gole na obcych boiskach.

- Górnik strzelił do tej pory zdecydowanie najwięcej goli w lidze (28). To o osiem więcej niż Lech i dwa razy więcej niż mistrz Polski – Legia (14).

- Ten wynik jest jeszcze lepszy, jeżeli dołożymy do tego bramki strzelane przez zabrzan w Pucharze Polski, a było ich aż jedenaście. W sumie więc podopieczni Marcina Brosza trafiali już 39 razy do bramek rywali!

- Zabrzanie już pięć razy strzelali w tym sezonie co najmniej trzy gole w meczu. Nikt inny nie może się pochwalić takim dorobkiem. Cztery z tych meczów Górnik grał w Zabrzu (Legia, Wisła, Płock, Korona). Jeden na wyjeździe - Cracovia. A przecież trzy gole zdobyli zabrzanie także w trzech meczach Pucharu Polski.

- Trzy gole tracili nasi piłkarze trzykrotnie. W tym dwa razy z rzędu, w meczach z Lubinem i Koroną. Wierzymy, że ta seria dobiegnie w Niecieczy końca.

- Zabrzanie w każdym z trzynastu meczów strzelali gole. Nie ma takiej drugiej drużyny w lidze. Licząc także mecze w I lidze i w Pucharze Polski, Górnik trafiał do siatki w 23 (!) meczach z rzędu. To także rekord ligi.

- Sandecja w roli gospodarza gra mecze w Niecieczy. Do tej pory odniosła tam dwa zwycięstwa – z Niecieczą i Pogonią. W sześciu „domowych” meczach Sandecja zdobyła w sumie pięć goli. Straciła zaledwie cztery.

- Zespół z Nowego Sącza jest pierwszą drużyną, z którą Górnik zara drugi raz tej jesieni. Kilka tygodni temu Sandecja gościła w Zabrzu na meczu 1/8 Pucharu Polski. Górnik po dogrywce wygrał 3:2.

- Z kolei Nieciecza jest pierwszym miastem, na którym Górnik zagra drugi raz w 2017 roku. Ponad miesiąc temu podopieczni Marcina Brosza pokonali tam Bruk-Bet 2:1. Nie mamy nic przeciwko powtórce tego wyniku.