Relacja Live

Relacja z meczu Wisła Kraków - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 18. Kolejka )
Miejsce: Kraków - 2017-12-03 18:00
Sędziuje: Daniel Stefański
Relacja zakończona
Wisła Kraków
2:3
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 90' +3 Marcin Wasilewski
  • 77' Carlos Lopez
  • 74' Arkadiusz Głowacki
  • 54' Maciej Sadlok
  • 54' Zoran Arsenić
  • 24' Vullnet Basha
  • 21' Rafał Boguski
  • 18' Arkadiusz Głowacki
  • 90' +4 David Ledecky
  • 63' Rafał Kurzawa
  • 59' Adam Wolniewicz
  • 55' Igor Angulo
  • 28' Szymon Matuszek

•
    90' +5

KONIEC MECZU!!!

•
    90' +4

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Ledecky'ego.

•
    90' +4

Zmiana. Ledecky za Angulo.

•
    90' +3

Sędzia upomina Wasilewskiego za faul na piłkarzu Górnika.

•
    90'

Mecz potrwa jeszcze co najmniej 5 minut.

•
    90'

Bosiko opuścił Kądzior. Zmienił go Grendel.

•
    89'

Emocjonująca końcówka. Obie drużyny walczą o kolejne bramki!

•
    86'

Ależ szkoda tych dwóch setek. Końcówka będzie bardzo emocjonująca.

•
    85'

Ambrosiewicz trafia w poprzeczkę po pięknej akcji Górnika!

•
    83'

Ależ okazja Górnika. Angulo stanął oko w oko z Buchalikiem po koronkowej akcji. Nimal minął bramkarza, gdy się potknął. Szkoda tej sytuacji.

•
    77'

Wasilewski zmienił Bashę.

•
    77'

Carlos Lopez zaskoczył Loskę pięknym strzałem.

•
    74'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Głowackiego.

•
    73'

G⚽️⚽️⚽️L GÓRNIK!!!
    ŻURKOWSKI 73' - STRZAŁ ZZA POLA KARNEGO!!!
    ........................................
    Wisła - Górnik 1:3

•
    70'

Zmiana w Górniku. Ambrosiewicz za Wolsztyńskiego.

•
    69'

Małecki zmienia Boguskiego.

•
    68'

Ruszyli gospodarze. Tym razem wychodzimy z opresji obronną ręką.

•
    67'

Zmiana w WIśle. Brożek za Wojtkowskiego.

•
    63'

G ⚽️ ⚽️ ⚽️L GÓRNIK!!!

KURZAWA 63' - BEZPOŚREDNIO Z RZUTU ROŻNEGO!!!
    Wisła - Górnik 1:2

•
    62'

Seria trzech rzutów rożnych dla zabrzan.

•
    59'

Upomniany Adam WOlniewicz

•
    55'

ANGULO 55' (karny)
    Wisła - Górnik 1:1

•
    54'
  •
    54'

Sędzia upomina gospodarzy.

•
    54'

Decyzja sędziego - RZUT KARNY DLA GÓRNIKA!

•
    52'

Trwa videoweryfikacja.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

•
    45'

Koniec pierwszej połowy.

•
    45'

Nie potrafi się wstrzelić Suarez. Raz jeszcze to do niego trafiła piłka po rzucie rożnym i raz jeszcze strzał okazał się niecelny.

•
    43'

Od kilku minut zabrzanie przeważają, ale nic konkretnego jeszcze z tego nie wyniknęło.

•
    38'

Strzał głową Suareza po podaniu Kurzawy z rzutu wolnego i tym razem mija bramkę Buchalika.

•
    38'

Rzut wolny dla Górnika. Kurzawa będzie wrzucał z prawej strony boiska.

•
    36'

Żurkowski w dobrej pozycji do oddania strzału zza pola karnego. Lekkie uderzenie naszego pomocnika nie mogło zaskoczyć Buchalika.

•
    32'

Raz jeszcze gospodarze. Carlos Lopez niebezpiecznie strzelał. Piłka minęła słupek bramki Górnika.

•
    31'

Świetna akcja Wisły. Imaz otrzymał prostopadłą piłkę, minął Loskę, lecz nie trafił do pustej bramki z ostrego kąta.

•
    29'

Nasi obrońcy poradzili sobie bezbłędnie z rzutem wolnym gospodarzy.

•
    28'

Za faul upomniany Szymon Matuszek.

•
    24'

Druga żółta kartka dla zawodników gospodarzy. Tym razem zobaczył ją Basha.

•
    21'

Tomasz Loska obronił silny strzał z dystansu, ale wobec dobitki Boguskiego był już niestety bezradny. Przegrywamy 0:1.

•
    19'

Niecelna główka Suareza.

•
    19'

Zatakowali zabrzanie. Mamy rzut rożny.

•
    18'

Kapitan gospodarzy zatrzymał wychodzącego z kontratakiem Kurzawę, za co został napomniany żółtą kartką.

•
    18'

Godpodarz wykonają rzut wolny z prawej strony boiska. Będzie wrzutka w pole karne Loski.

•
    14'

I powtórka.

•
    12'

Po pierwszych minutach przewagi Górnika budzą się gospodarze. Za chwilę wykonają rzut rożny.

•
    9'

Kibice gospodarzy głośno domagali się rzutu karnego, dopatrując się faulu w polu karnym Loski.

•
    9'

Raz jeszcze piłkarze Białej Gwiazdy uciekają się do nieprzepisowego zatrzymania piłkarza Górnika. Niestety stały fragment gry ni przyniósł żadnego zagrożenia.

•
    7'

Zbyt mocne prostopadłe podanie w kierunku Angulo. Hiszpan bez szans na przejęcie piłki.

•
    6'

Jeszcze jeden rzut wolny. Tym razem z prawej strony. Dośrodkowanie Kurzawy jednak zbyt głębokie.

•
    5'

Strzał zza pola karnego w wykonaniu Kądziora. Broni Buchalik.

•
    3'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy po rzucie wolnym wykonanym przez Kurzawę. Niestety bez strzału na bramkę Buchalika.

•
    2'

Żurkowski faulowany w środkowej strefie boiska.

•
    1'

Piłkarze Górnika na biało. Wisła w czerwonych strojach.

•
    1'

Początek meczu.

•
    1'

17:53 - W Krakowie zimowa aura. Pada śnieg, a na płycie boiska pojawił się św. Mikołaj.

•
    1'

17:52 - Piłkarze obu drużyn zakończyli rozgrzewkę.

•
    1'

17:30 - Zapraszamy na przedmeczowe ciekawostki:

- Górnik jest jedną z trzech drużyn, które w tym sezonie nie przegrały meczu w roli gospodarza. Pozostałe to Legia i Lech. Na wyjeździe tylko jednak drużyna – Jagiellonia – wygrała więcej meczów od Górnika.

- Podopieczni Marcina Brosza wygrywali na boiskach rywali trzy razy. Zawsze był to wynik 2:1 dla Górnika (Pogoń, Sandecja, Bruk-Bet).

- W siedemnastu meczach z udziałem Górnika padło już 60 bramek. Średnio 3,7 gola na mecz. Na wyjazdach zabrzanie mają idealnie remisowy bilans. Trzy wygrane, trzy przegrane, dwa remisy i gole 13:13.
    - Wisła na własnym boisku przegrała tylko jeden mecz – 0:1 z Legią. Pięć razy wygrywała i dwa remisowała. Zwraca uwagę liczba straconych w Krakowie goli. Tylko trzy! To najlepszy wynik w lidze.

- Górnik strzelił jesienią 13 goli na wyjazdach. Nikt nie jest w tej statystyce lepszy. Co ciekawe, to więcej trafień niż Wisła zanotowała w roli gospodarza (10). Zespół z Krakowa do 45 minuty strzelił na własnym boisku tylko dwa gole, a po przerwie osiem. Górnik do przerwy trafił na wyjazdach pięć razy.

- Wisła w ostatnim kwadransie zdobyła aż osiem bramek. Z tego trzy w doliczonym czasie gry. Trzeba więc zachować koncentrację do ostatniego gwizdka.

- Wisła na własnym boisku nie straciła gola między 30 a 75 minutą. W drugich połowach jej bramkarz tylko raz w Krakowie wyciągał piłkę z siatki.

- Górnik w tym roku strzelał na Roosevelta gole w każdym meczu (I liga, puchar i ekstraklasa), doznając jednej porażki – 12 kwietnia z Zagłębiem Sosnowiec.

- Tylko w rundzie jesiennej zabrzanie aż w ośmiu meczach granych w Zabrzu (liga i PP) zdobyli co najmniej trzy gole. Cztery mecze kończyły się wynikiem 3:1 (Legia, Wisła, Lech, Jagiellonia). Górnik w takim stosunku pokonał całe ligowe podium poprzedniego sezonu!

- Najwięcej bramek na wyjeździe strzelił Górnik na boisku Cracovii (3).

- Wisła wykonywała w tym sezonie cztery rzuty karne. Wszystkie wykorzystała. Przeciwko niej wykonywano dwie „jedenastki”.

- 17 bramek Górnik zdobył do przerwy, 19 w drugich połowach. Regularność piłkarzy jest więc imponująca. Wisła do przerwy zdobyła 9 goli, w drugich połowach 14.