Relacja Live

Relacja z meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 22. Kolejka )
Wisła Płock
  • 82' Jose Kante
  • 67' Damian Szymański
  • 52' Jose Kante
  • 39' Dominik Furman
  • 18' Konrad Michalak
  • 68' Igor Angulo
  • 51' Łukasz Wolsztyński
  • 31' Szymon Żurkowski
  • 12' Damian Kądzior

•
    90' +5

Porażka na inaugurację. Górnik wraca do Zabrza bez punktów.

•
    90'

Kante owacyjnie żegnany przez kibiców gospodarzy. Zmienia go Biliński.

•
    90'

Do regulaminowego czasu gry doliczonych zostało 5 minut.

•
    87'

Zawada zmienił Stilicia.

•
    85'

Gospodarze mogli zdobyć piątą bramkę. Najpierw Loska obronił strzał Merebashvilego, a dobitka trafiła w poprzeczkę.

•
    82'

Kante otrzymał dobrą piłkę w polu karnym i bez problemu pokonał bramkarza Górnika.

•
    81'

Varela zastępuje Michalaka.

•
    79'

Trzecia zmiana w Górniku. Ledecky zastąpił Kądziora.

•
    77'

Bardzo trudny mecz dla zabrzan . Wisła jest dobrze dysponowana w ofensywie. Przed momentem fantastycznie strzelał Merebashvili. Na posterunku Loska, który z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

•
    70'

Zmiana w Górniku. Grendel w miejsce Ambrosiewicza.

•
    69'

Jęk zawodu kibiców gospodarzy. Bomba z dstansu mija słupek bramki Loski.

•
    68'

Zółtą kartką upomniany Angulo.

•
    67'

Szymański precyzyjnym strzałem zza pola karnego kończy składną akcję Wisły. Niestety przegrywamy 2:3.

•
    59'

Rzut wolny dla Górnika. Okazja do wrzutki w pole karne.

•
    55'

Zmiana w Górniku. Kurzawa za Urynowicza.

•
    52'

Błyskawiczna odpowiedź WIsły. Znów mamy remis.

•
    51'

Łukasz Wolsztyński wykorzystuje błąd bramkarza gospodarzy.

•
    47'

Dobra interwencja Loski po strzale zza pola karnego.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu. Obie drużyny bez zmian w składach.

•
    45' +1

Przerwa. Remisujmy 1:1.

•
    45'

Do pierwszej połowy doliczona zostaje minuta.

•
    45'

W końcówce pierwszej połowy przycisnęli gospodarze. Musimy być bardzo uważni,

•
    41'

Pierwszy korner dla Górnika. Zamieszanie pod bramką było dość spore, ale bez konsekwencji dla Wisły.

•
    40'

Strzał Kądziora. Tym razem Dahne broni z niewielkimi problemami.

•
    39'

Furman brzydko faulował Angulo. Będziemy mieli rzut wolny z praawej strony boiska  na wysokości pola karnego.

•
    37'

Dobre i szybkie wyjście Loski, który zażegnał niebezpieczeństwo. Wisła groźnie atakuje.

•
    35'

Dwie akcje Górnika zatrzymane przez sędziego. Zabrzanie "złapani" zostali na spalonym.

•
    31'

Szymon Żurkowski upomniany żółtą kartką za faul.

•
    30'

Czysta interwencja Gryszkiewicza, który powstrzymał szarżę Michalaka. Gospodarze domagali się karnego.

•
    30'

Pojedynek biegowy Dahne z Angulo. Bramkarz miał zdecydowanie bliżej do piłki i to on zwyciężył.

•
    24'

Żurkowski uderzał po ziemi z dystansu. Dahne nie miał żadnych problemów z obroną tego strzału.

•
    24'

Po kilku emocjonujących, bardzo żywych minutach, gra znów się uspokoiła.

•
    21'

Udane piąstkowanie Loski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z głębi pola.

•
    18'

Po szybkiej kontrze Michalak wykorzystał sytuację sam na sam z Loską.

•
    12'

Pika w siatce gospodarzy po bezpośrednim strzale Kądziora, który przelobował wysuniętego Dahne. Sędzia odgwizdał spalonego, jednak po video weryfikacji uznał bramkę!

•
    11'

Rozkręcają się Trójkolorowi. W ostatnich dwóch minutach dwukrotnie na dłużej zagościli w obrębie pola karnego Wisły, ale zabrakło strzału.

•
    9'

Mecz toczy się głównie w środku pola. Zabrzanie jak na razie nie zdołali przygotować dobrej okazji. Obrona gospodarzy jest bardzo skoncentrowana.

•
    4'

Groźny strzał Merebashvillego. Na posterunku Loska.

•
    4'

Zaatakowała Wisła. Michalak wpadł w pole karne i w dobrej sytuacji potknął się.

•
    2'

Pierwszy kontakt z piłką bramkarza gospodarzy.

•
    1'

Początek meczu.

•
    1'

Ciekawostki przed meczem z WIsłą Płock:

1. Zabrzanie są jedną z pięciu drużyn, które jesienią wygrały na wyjazdach co najmniej cztery razy. Lepsza jest tylko Jagiellonia Białystok (pięć wygranych).

2. Bilans Górnika jest idealnie remisowy – po cztery wygrane i przegrane, a do tego dwa remisy. Bramki też są na remis 16:16.

3. Wszystkie wyjazdowe mecze Górnik przegrywał tylko jedną bramką. Najbardziej pechowa były te odniesione w Białymstoku i Gdyni, bowiem rywale zwycięskie gole strzelali w doliczonym czasie gry. Gdyby nie te gole, zabrzanie byliby dziś liderem ekstraklasy. Legia zdobyła gola na 1:0 w ostatnich dziesięciu minutach.
    Górnik stracił też gola w doliczonym czasie gry na boisku Cracovii. Z rzutu karnego na 3:3.

4. Wyjątkowo szczęśliwym miejscem był jesienią stadion w Niecieczy, gdzie Górnik wygrał dwa mecze - z Termalicą i Sandecją. Oba 2:1.

5. Trzech zabrzan ujrzało na wyjazdach czerwone kartki (po dwóch żółtych). Byli to Suarez, Ledecky i Wolniewicz.
    Tylko Wisła Kraków strzeliła na wyjazdach więcej goli od zabrzan - 17. Górnik 16 razy trafił na wyjazdach do siatki.

6. Pierwsze cztery z pięciu goli straconych na wyjazdach rywale strzelili Górnikowi z rzutów karnych. Tak było w Białymstoku, Gdańsku i dwa razy na stadionie Cracovii. W każdym z tych meczów Górnik prowadził.

7. Z czterech wyjazdowych zwycięstw Górnik trzy odniósł w identycznym stosunku 2:1. Naszym piłkarzom jako jednym w lidze udało się dwa razy wygrać na wyjeździe mecze, w których pierwsi tracili bramkę (Sandecja i Wisła K.).

8. Najskuteczniejszy na wyjazdach był Igor Angulo, który strzelił cztery gole z szesnasty goli zabrzan.

9. W dwóch meczach wyjazdowych Górnik nie strzelił gola. Było to w Warszawie oraz w Gdyni.

10. W pierwszych połowach wyjazdowych meczów Górnik strzelił pięć goli, a w drugich aż jedenaście. Absolutnie najlepsi zabrzanie byli między 61 a 75 minutą, kiedy sześć razy trafiali do siatki.

11. W dwóch meczach Górnik prowadził na wyjazdach 3:1. Zawsze w Krakowie! Na boisku „Pasów” tej przewagi nie utrzymał, na stadionie Wisły wygrał 3:2.

12. Dosyć podobnie jest z bramkami traconymi. Sześć do przerwy i dziesięć po przerwie. Od 76 minuty Tomasz Loska puścić siedem goli, w tym aż trzy w doliczonym czasie gry.

13. Cztery razy zespół jako pierwszy strzelał gole na wyjazdach. Dwa razy w takiej sytuacji wygrał. Sześć razy jako pierwsi trafiali rywale. W takim przypadku Górnik zanotował dwie wygrane, remis i trzy porażki.

14. Po 45 minutach Górnik dwa razy na wyjazdach prowadził. Oba te mecze ostatecznie remisował. Z kolei kiedy do przerwy remisował, to po ostatnim gwizdku sędziego taki wynik nie został w żadnym wypadku utrzymany – dwie wygrane i trzy porażki. Kiedy rywal prowadził po 45 minutach – miało to na wyjazdach miejsce trzy razy – tylko raz zabrzanie stracili komplet punktów.

15. Wisła na własnym boisku rzadko remisuje. Tylko jeden na dziesięć meczów zakończył się podziałem punktów. Pięć razy Płock wygrywał, ale aż cztery razy przegrywał. Wisła straciła na własnym boisku dziesięć goli.

16. W kadrze Wisły jest kilku graczy z zabrzańską przeszłością. W Górniku grali Adam Dźwigała i Jose Kante. Jednak najsilniej związany z naszym klubem jest piłkarz, który w pierwszej drużynie Górnika nie zagrał meczu. To Seweryn Kiełpin, wychowanek Górnika, a od wielu lat bramkarz klubu z Płocka.

17. Trenerem Wisły jest doskonale znany w Zabrzu Jerzy Brzęczek. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dwa razy prowadził kluby przeciwko Górnikowi i dwa razy przegrywał. 0:1 z GKS Katowice i 0:4 z Wisłą Płock.

18. Jesienny mecz tych drużyn był popisem Igora Angulo oraz Rafała Kurzawy. Pierwszy z nich strzelił trzy gole, drugi zaliczył trzy asysty. Jedna z bramek tej dwójki padła po akcji, której nie powstydziłyby się najlepsze kluby świata.