Relacja Live

Relacja z meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 30. Kolejka )
Lech Poznań
  • 90' +4 Radosław Majewski
  • 81' Łukasz Trałka
  • 45' +4 Maciej Gajos
  • 45' +1 Kamil Jóźwiak
  • 78' Marcin Urynowicz
  • 75' Damian Kądzior

•
    90' +6

Koniec meczu. Zespół Lecha okazał się dziś lepszy. Wracamy z Poznania bez punktów.

•
    90' +4

Światna akcja i bramka Majewskiego.

•
    90'

Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 6 minut.

•
    89'

Zmiany w Górniku:

Olszewski za Urynowicza

Pawłowski za Matuszka

•
    87'

Zmiana w ekipie Lecha. Tomasik za Grytkjaera.

•
    81'

NIestety odpowiedź gospodarzy. Trałka zaskakuje naszego bramkarza.

•
    78'

Khoblenko za Jóźwiaka

•
    78'

Żółta kartka dla Urynowicza.

•
    75'

KĄDZIOR WYKORZYSTUJE RZUT KARNY!!!

G⚽⚽⚽L GÓRNIK❗❗❗
    ................................
    LECH - GÓRNIK 1:1

•
    73'

Zmiana w Lechu. Boisko opuścił Klupś. Zastąpił go Barkroth.

•
    67'

Zmiana w Górniku. Ambrosiewicz za Hajdę.

•
    67'

Bardzo groźny strzał oddał z dystansu Majewski. Minimalnie obok bramki.

•
    61'

Dani niecelnie głową. Naszemu obrońcy spadł podczas akcji opatrunek.

•
    59'

Suarez ubiega Gytjaera na piątym metrze nie pozwalając mu oddać strzału na bramkę.

•
    58'

Gospodarze mogli prowadzić już 2:0. Mocną piłkę wbił w pole karne Klupś. Loska odbił piłkę przed siebie, a dobitka Gajosa poszybowała wysoko ponad bramką.

•
    53'

Świetna okazja dla Górnika. Po dalekim dośrodkowaniu Kurzawy, Suarez świetnie zgrał do Kądziora. Strzał naszego skrzydłowego z około 10 metrów został zablokowany. Atakujemy jednak coraz groźniej.

•
    51'

Odpowiedź Górnika, a konkretnie Żurkowskiego, który oddał celny strzał z 20 metrów.

•
    50'

Koronkowa akcja Lecha zakończona strzałem Klupsia. Loska na posterunku.

•
    49'

Górnicy starają się atakować i walczyć o stałe fragmenty gry, które jak wiadomo są mocną stroną zabrzan.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu. Obie drużyny bez zmian w składach.

•
    45' +16

Koniec pierwszej połowy.

•
    45' +15

Świetna okazja Górnika. Po dośrodkowaniu piłka przeszła wszystkich graczy Lecha i Górnika, dopadł do niej Kądzior. Zabrakło odrobiny szczęscia.

•
    45' +13

Groźne stałe fragmenty w wykonaniu Kolejorza.

•
    45' +11

Matuszek blokuje groźną wrzutkę Majewskiego. Rzut rożn dla Lecha.

•
    45' +7

Dwa pod rząd stałe fragmenty gry dla Górnika. Piłkarze trenera Brosza odważniej ruszyli do przodu.

•
    45' +4

Sędzia upomina Gajosa za ostry faul na Hajdzie.

•
    45' +1

Kamil Jóźwiak wykorzystuje dobrą sytuację strzelając w długi róg obok bezradnego Loski.

•
    45'

Do podstawowego czasu gry dliczonych zostaje aż 16 minut.

•
    45'

Kurzawa mocno wrzuca z rzutu wolnego. Na miejscu Putnocky, który wyskakuje najwyżej wyskakuje.

•
    41'

Rzut wolny dla gospodarzy. Wrzutka Majewskiego. Dobrze ustawiony Kurzawa wybija piłkę głową.

•
    40'

Wielkie zamieszanie w pod bramką Górnika. Wybijamy piłkę z linii. Możemy mówić o wielkim szczęściu.

•
    37'

Zaraz powinniśmy wrócić do gry, choć hiszpański obrońca grał będzie z potęznym opatrunkiem na głowie.

•
    35'

Na boisku leży Suarez oraz jeden z piłkarzy Lecha. Zderzyli się głowami.

•
    31'

NIecelny strzał Matuszka z około 27 metrów.

•
    30'

Zabrzanie po raz pierwszy na dłużej zabawili w okolicach szesnastki Lecha, ale bez żadnego poważniejszego zagrożenia.

•
    26'

Środkiem pola ruszył Kurzawa, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, ale jego podanie w kierunku Żurkowskiego okazało się niedokładne.

•
    25'

Piłka raz w rękach Loski. Próbował zaskoczyć go Gajos strzałem po ziemi zza pola karnego.

•
    21'

Dośrodkowanie Jóźwiaka ląduje w rękach Tomasza Loski.

•
    19'

Próba wypuszczenia na wolną pozycję Jóźwiaka. Piłkarz Kolejorza na spalonym.

•
    17'

Minuta 17, choć tak naprawdę samej gry na razie nie było zbyt wiele. Piłkarze Lecha wywalczyli pierwszy rzut rożny.

•
    8'

Na zagarze stadionowym 8 minuta. Chłopcy do podawania piłek kończą sprzątanie seprentyn.

•
    1'

Początek meczu opóźniony z powodu serpentyn.

•
    1'

17:45 - Zapraszamy na przedmeczowe ciekawostki:

1. W meczach ligowych z udziałem Górnika padły już 96 gole. Górnik strzelił najwięcej bramek z wszystkich drużyn ekstraklasy – 52. W tabeli widnieje liczba 53, co jest konsekwencją przyznania walkoweru za mecz z Piastem (3:0).

2. Trzy ostatnie mecze ligowe Górnika to trzy remisy po 2:2, a licząc spotkanie z Legią w Pucharze Polski, nasi piłkarze remisowali cztery razy.

3. Górnik na wyjazdach wygrał pięć meczów, licząc w tym walkower za mecz z Piastem w Gliwicach. Lech jest na własnym boisku najlepszy w lidze. Wygrał jedenaście z czternastu meczów, a trzy zremisował. Żadnego nie przegrał.  Zabrzanie przegrali w Zabrzu jeden mecz. „Kolejorz” na własnym boisku stracił tylko siedem goli – najmniej w lidze.

4. Lech strzelił w Poznaniu 32 gole – najwięcej w lidze na własnym boisku, o jednego więcej niż Górnik.
    „Kolejorz” siedem razy na własnym boisku nie stracił gola. Z kolei Górnik na boiskach rywali zawsze tracił przynajmniej jedną bramkę.

5. Nasz sobotni rywal trzy ostatnie mecze wygrał i strzelił w nich jedenaście bramek – pięć Jagiellonii, po trzy Lechii i Wiśle.

6. W jesiennym meczu Górnika z Lechem zabrzanie przy komplecie widowni wygrali 3:1. Dwie bramki strzelił wtedy Igor Angulo. Hiszpan do tej pory strzelił w barwach Górnika 41 goli w różnych rozgrywkach.

7. Gdyby wszystkie mecze, w których było 1:0 dla Górnika nasi piłkarze wygrali, dziś byliby liderem ekstraklasy. Górnik prowadził w 21 meczach, z których wygrał 11.

8. Górnik na wyjazdach pierwszy trafiał sześć razy i dwa razy wtedy wygrywał. Siedem razy pierwszy gola stracił i też dwa razy wygrał.

9. Zabrzanie już dwa razy w tym sezonie odrobili na wyjeździe dwa gole. W meczach z Cracovią i Koroną.

10. Licząc całe rozgrywki Górnik prowadził po 45 minutach 11 razy i żadnego z tych meczów nie przegrał.ia. Żadnego z tych spotkań nie przegrał.