Relacja Live

Relacja z meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 33. Kolejka )
Lech Poznań
  • 90' +4 Maciej Gajos
  • 78' Nikola Vujadinović
  • 75' Oleksiy Khoblenko
  • 58' Radosław Majewski
  • 90' Szymon Matuszek
  • 85' Adrian Gryszkiewicz
  • 78' Mateusz Wieteska
  • 73' Damian Kądzior
  • 69' Szymon Matuszek
  • 58' Paweł Bochniewicz
  • 35' Mateusz Wieteska
  • 18' Marcin Urynowicz

•
    90' +4

KONIEC MECZU!

•
    90' +4

Gol Gajosa w ostatnich sekundach. Miejmy nadzieję, że to już koniec emocji.

•
    90' +1

Na boisku pojawił się również Adam Wolniewicz, który zastąpił Gryszkiewicza.

•
    90'

Żółtą kartką upomniany również został kapitan Trójkolorowych.

•
    87'

Po kilku meczach przerwy wraca Michał Koj. Zastępuje Urynowicza.

•
    85'

Prawdziwy wysyp kartek w końcówce meczu.

•
    83'

Faulujący Żurkowskiego Dilaver obejrzał żółtą kartkę.

•
    80'

Darek Pawłowski zmienia Daniela Smugę. Młody piłkarz może być zadowolony ze swojego występu.

•
    78'

Oraz piłkarz Lecha.

•
    78'

Upomniany obrońca Górnika.

•
    75'

Odpowidadają Gospodarze, a konkretnie Khoblenko.

•
    73'

CO TAM SIĘ DZIEJE!

DAMIAN KĄDZIOR ZDOBYWA BRAMKĘ!

LECH - GÓRNIK 0:4

•
    69'

Wyrzut z autu Kurzawy w pole karne, niepilnowany Matuszek dochodzi do piłki i umieszcza ją w siatce !

•
    64'

Zaatakował Damian Kądzior. Strzal jednak okazał się nieznacznie niecelny.

•
    64'

Mamy chwilę oddechu.

•
    61'

Będzie groźnie. Rzut wolny dla Kolejorza tuz zza pola karnego.

•
    58'

Teraz to piłkarz Górnika ujrzał żółty kartonik za faul przerywający akcję rywala.

•
    58'

Piłkarz Lecha upomniany przez  sedziego  żółtą kartką.

•
    57'

Będziemy mieli rzut wolny po faulu na Kądziorze.

•
    55'

W niezłej sytuacji skiksował Trałka. Nie trafił czysto w piłkę.

•
    52'

Dani Suarez na moment poza grą. Na szczeście już wszystko w porządku.

•
    50'

Sporo gry w  środku pola w ostatnich minutach.

•
    47'

Od pierwszego gwizdka sędziego Frankowskiego ruszyli do ataku piłkarze Lecha.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa. Jedna zmiana w ekipie Kolejorza. Kholenko za Klupsia.

•
    45' +2

Jest bardzo dobrze. Po 45 minutach prowadzimy w Poznaniu dwoma bramkami.

•
    45'

Sędzia zadecydował, że pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze co najmniej dwie minuty.

•
    42'

Jak można było przypuszczać bardzo mocno ruszyli piłkarze Lecha. Na razie bronimy się skutecznie.

•
    35'

Mateusz po raz kolejny udpowodnił, że ma instynkt strzelecki dobijając strzał Żurkowskiego.

•
    35'

G⚽⚽⚽L GÓRNIK ❗❗
    .......................................
    LECH - GÓRNIK 0:2 ❗❗

•
    32'

Po kilku minutach przewagi Gospodarzy Górnik uspokaja grę. Oby na dłużej.

•
    28'

Sporo pracy ma dziś "Gienek". Przed momentem poradził sobie z główką Gytkjaera.

•
    27'

Aktywny Jóźwiak dwoi i się troi, raz za razem zagrażając bramce Górnika. Trzeba bardzo uważać na tego piłkarza, który przecież strzelił bramkę Górnikowi już trzy tygodnie temu.

•
    25'

Mimo, że strata bramki podrażniła ambicję gospodarzy, to Górnik nie daje zepchnąć się do obrony. Podopieczni trenera Brosza grają swoje, próbując kontrataków.

•
    21'

Zaatakowali gospodarze. Strzelał Gytkjaer.

•
    18'

Marcin pokazał to co potrafi. Piękne uderzenie!

•
    18'

LECH - GÓRNIK 0️:1 ❗❗

•
    16'

Nieudana próba Gajosa z dystansu. Rozpocznie Tomek Loska.

•
    13'

Mecz bardzo się rozkręcił. w 11 minuice zaatakowali Gospodarze (Loska na posterunku), ale i Górnik nie pozostaje dłużny. Był rzut wolny Kurzawy, rzut rożny i strzał Matuszka (obok bramki).

•
    10'

Nareszczie własną akcję wyprowadzają Trójkolorowi.

•
    8'

Mocno nacisnął Lech. Gospodarze są pod bramką zabrzan. Przed momentem Jóźwiak trafił w słupek.

•
    7'

Wrzutka Gryszkiewicza w pole karne, choc bez zagrożenia dla Putnocky'ego.

•
    4'

Początek dość spokojny. Dużo walki w środku pola. Bez klarownych sytuacji dla żadnej z drużyn.

•
    1'

Rozpoczęli zabrzanie.

•
    1'

20:10 - Kilka przedmeczowych ciekawostek:

1. W meczach ligowych z udziałem Górnika padły już 104 gole. Górnik strzelił najwięcej bramek z wszystkich drużyn ekstraklasy – 55. W tabeli widnieje liczba 58, co jest konsekwencją przyznania walkoweru za mecz z Piastem (3:0).

2. Górnik na wyjazdach wygrał sześć meczów, licząc w tym walkower za mecz z Piastem w Gliwicach. W tej statystyce lepsze są tylko Jagiellonia, Legia i Płock. Lech jest na własnym boisku najlepszy w lidze. Wygrał dwanaście z szesnastu meczów, a trzy zremisował. Przegrał raz – dwa tygodnie temu z Koroną Kielce.

3. „Kolejorz” na własnym boisku stracił tylko dziewięć goli – najmniej w lidze.

4. Lech strzelił w Poznaniu 35 goli – najwięcej w lidze na własnym boisku. Górnik jest w tej statystyce drugi – 31 goli w Zabrzu.

5. „Kolejorz” siedem razy na własnym boisku nie stracił gola. Z kolei Górnik na boiskach rywali zawsze tracił przynajmniej jedną bramkę. Ostatnią w Białymstoku w ostatniej minucie, na szczęście przy stanie 2:0.

6. Trzy tygodnie temu Lech pokonał zabrzan w Poznaniu 3:1, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Damian Kądzior z jedenastki.

7. Na boisko wyjdą dwie drużyny, które między sobą rozstrzygną rywalizację w Pro Junior System. Obecnie Górnik jest przed Lechem o ponad 1000 punktów.

8. W jesiennym meczu Górnika z Lechem zabrzanie przy komplecie widowni wygrali 3:1. Dwie bramki strzelił wtedy Igor Angulo. Hiszpan do tej pory strzelił w barwach Górnika 43 gole w różnych rozgrywkach.

9. Górnik prowadził w 22 meczach, z których wygrał 12.

10. Górnik na wyjazdach pierwszy trafiał siedem razy i trzy razy wtedy wygrywał. Osiem razy pierwszy gola stracił, z czego dwa razy wygrał.

11. Zabrzanie już dwa razy w tym sezonie odrobili na wyjeździe dwa gole. W meczach z Cracovią i Koroną.

12. Licząc całe rozgrywki Górnik prowadził po 45 minutach 11 razy i żadnego z tych meczów nie przegrał.

13. Wyjazdowy bilans zabrzan jest idealnie równy – jest w tym walkower za mecz z Piastem. 6 wygranych i 6 porażek, bramki 27:27.