Relacja Live

Relacja z meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2018/19 - 10. Kolejka )
Miejsce: Gliwice - 2018-09-29 15:30
Sędziuje: Tomasz Musiał
Relacja zakończona
Piast Gliwice
1:0
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 90' +2 Mateusz Mak
  • 72' Gerard Badia
  • 70' Gerard Badia
  • 90' +2 Przemysław Wiśniewski
  • 64' Michał Koj

•
    90' +5

Koniec meczu. Przegrywamy w Gliwicach.

•
    90' +5

Ryczkowski dośrodkowuje zbyt wysoko. Dodatkowo Szmatuła faulowany w polu karnym.

•
    90' +4

To już z pewnością ostatnia szansa. Rzut wolny.

•
    90' +2

oraz dla Maka, który zdążył opuścić boisko.

•
    90' +2

Żólta kartka dla "Wiśni".

•
    88'

Zabrzanie próbują, ale bez najmniejszego efektu.

•
    83'

Boisko opuszcza Jorge Felix, którego zastępuje Konczkowski.

•
    79'

Po strzeleniu bramki stroną przeważającą ponownie jest Piast.

•
    77'

Ryczkowski zmienia Smugę.

Rafał Wolsztyński za Jimeneza.

•
    72'

Bramka dla gospodarzy.
    Pięknie strzela Badia. Loska bez szans.
    ..........................................
    Piast - Górnik 1:0

•
    70'

Gorąco po faulu Badii na Smudze. Hiszpan upomniany żółtą kartką.

•
    68'

Powrót Żurkowskiego, który zastępuje Ambrosiewicza.  Dobry występ Maćka, szkoda, że nie został okraszony bramką.

•
    65'

Suarez interweniując przy akcji Valencii trafia w słupek własnej bramki.

•
    64'

Pierwsza żołta kartka w meczu.

•
    63'

Mało zabrakło, a Loska zaliczyłby asystę. Po wybiciu "Gienka" dobra sytuacja Ambrosiewicza. Szmatuła górą.

•
    62'

"Ambro" prostopadle do Angulo ... ach ten Sedlar. Świetna interwencja obrońcy Piasta.

•
    61'

Kontra Piasta. Piłka wędrowała jak po sznurku... do czasu. W najważniejszym momencie gospodarze w prosty sposób tracą piłkę.

•
    57'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Badia zmienia Maka.

•
    56'

Zamieszanie pw polu karnym Piasta ... bomba Jimeneza z 18 metrów ... ponad bramką.

Jesteśmy zdecydowanie lepsi w drugiej połowie!

•
    54'

Ambrosiewicz zza pola karnego. Strzał silny, obok bramki. Brawa za decycję!

•
    51'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie z autu Górnika. Wiśniewski strzela, niestety niecelnie.

•
    50'

Angulo w pole karne ... Smuga nie dochodzi do piłki.

Pierwsze minuty drugiej części meczu dla Górnika!

•
    49'

Przewrotka Suareza... piłka mija słupek w odłegości metra. Niezła próba hiszpańskiego obrońcy.

•
    48'

Smuga w pole karne gospodarzy. Piłka po rykoszecie trafia do Igora Angulo, którego strzał został zablokowany.

•
    46'

Leży na boisku "Wiśnia", kórzy ucierpiał w pojedynku z rywalem.

•
    46'

Zaczynamy drugą połowę meczu. Bez zmian w obu ekipach.

•
    45' +2

Mak dośrodkował do Dziczka, Ten trafił w Suareza. Chwilę później zamieszanie w polu karnym Górnika i koniec pierwszej połowy meczu.

•
    45' +1

Matuszek popchnął Sedlara w polu karnym gospodarzy. Akcja Górnika przerwana przez Tomasza Musiała.

•
    45' +1

Rzut rożny dla Górnika.

•
    45'

Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze co najmniej 3 minuty

•
    43'

Dobre przyśpieszenie Smugi. Akcję niestety przerywa Dziczek.

•
    42'

Ależ mieliśmy szczęście. Valencia trafia w słupek z ostrego kąta.

•
    39'

Błąd Szmatuły, który źle wyprowadził piłkę. Świetnie strzelił Smuga, bramkarz Piasta odbił piłkę, do której dopadł Zapolnik. Piłka w siatce Piasta, radość zabrzan przerwana przez .... konsultację VAR ... Ostatecznie okazało się, że nasz napastnik był na spalonym.

•
    36'

Valencia i Felix przeszkodzili sobie w polu karnym Górnika. Dobra akcja gospodarzy.

•
    34'

Mak próbuje oddać strzał w polu karnym Górnika. Trafia w Bochniewicza.

•
    32'

Dobra decyzja i piękny strzał z dystansu Jimeneza....zabrakło kilkunastu centymetrów.

To była jak na razie najgroźniejsza sytuacja.

•
    29'

Przechwyt w środkowej części boiska i kontra Górnika. Niestety ostatecznie piłką ląduje w rękach Szmatuły.

•
    27'

Tym razem Valencia zagrał dokładniej. Strzał Felixa po nogach zabrzan i rzut rożny dla gospodarzy.

•
    26'

Valecnia popędził lewą stroną, by następnie oddać piłkę obrońcom Górnika.

•
    25'

Papadopulos na jeden kontakt do Maka, ten na szczęście na spalonym.

•
    24'

Możemy odetchnąć z ulgą. Po zamieszaniu w polu karnym Górnika piłka ostatecznie w rękach Tomka Loski.

•
    22'

Piast atakuje lewą stroną, na szczęście piłkarze Górnika opanowali sytuację.

•
    20'

Akcja Zapolnik - Smuga - Wiśniewski - Zapolnik. Ten ostatni faulował w polu karnym Piasta.

•
    19'

Zapolnik wygrał pojedynek biegowy z Pietrowskim. Nasz napastnik został sfaulowany. Dośrodkowanie Smugi, z którym poradził sobie Szmatuła.

•
    14'

Dobra akcja gospodarzy, której finałem było nieudane podanie Kirkeskova.

•
    13'

Faulowany Valencia. Rzut wolny dla gliwiczan. Wrzutka w pole karne Górnika i Zapolnik wyjaśnia sytuację.

•
    10'

Próba prostopadłego zagrania w wykonaniu Angulo ... bez efektu.

•
    7'

Piłkarze Piasta raz jeszcze w polu karnym Górnika. Mamy problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

•
    5'

Dobre dośrodkowanie Dziczka i po raz drugi świetnie interweniuje Przemek Wiśniewski.

•
    1'

Już w 25 sekundzie meczu Piast mógł objąć prowadzenie. Wiśnia zablokował strzał Maka i gospodarze na szczęście mają tylko rzut rożny.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

15:15 - Szymon jest przewidywany do gry. Jest bardzo ważną częścią zespołu. Cieszymy się, że jest z nami - powiedział przed meczem trener Marcin Brosz.