Relacja Live

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Górnik Zabrze. ( Puchar Polski - 2020/21 - 1/8 Finału Fortuna Puchar Polski )
Miejsce: - - 2021-02-10 20:30
Sędziuje: Łukasz Szczech
Relacja zakończona
Raków Częstochowa
4:2
Górnik Zabrze S.A.
  • 90' Jarosław Jach
  • 87' Ivan Lopez
  • 50' Igor Sapała
  • 13' Ivan Lopez
  • 3' Vladislavs Gutkovskis
  • 86' Dawid Kudła
  • 72' Jesus Jimenez
  • 55' Jesus Jimenez
  • 33' Bartosz Nowak
  • 24' Krzysztof Kubica

•
    90'

Koniec meczu. Żegnamy się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski

•
    90'

Bramka dla Rakowa. Przegrywamy 2:4. Schwarz z rzutu rożnego wprost na głowę Jacha.

•
    87'

Niestety piłkarz rywali nie myli się z jedenastu metrów. Na kilka minut przed końcem ponownie przegrywamy.

•
    86'

Nasz bramkarz upomniany żółtą kartką.

•
    86'

Rzut karny dla gospodarzy po faulu Dawida Kudły na Jarosławie Jachu.

•
    82'

Najpierw rzut wolny, a następnie rzut rożny Rakowa. Całość kończy dobra interwencja Dawida Kudły.

•
    80'

Obudzili się gospodarze. Świetny i bardzo groźny strzał Lopeza przechodzi w niewielkiej odległości od długiego słupka naszej bramki.

•
    72'

Jesus pewnie wykorzystuje jedenastkę!!! Mamy remis! Wszystko zaczyna się od początku!

•
    71'

Rzut karny dla Górnika po faulu na Krzysztofie Kubicy!!!

•
    70'

Zmiana w Rakowie - Tijanić za Szelągowskiego.

•
    69'

Gutkovskis przerwaca się w polu karnym Górnika, próbując minąc Wiśniewskiego. Nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

•
    67'

Gramy coraz lepiej. Teraz Jimenez świetnie dostrzegł w polu kanym Bartosza Nowaka. Strzał naszego pomocnika niestety obok bramki.

•
    64'

Trochę nerwowo Wiśnia na wysokości naszego pola karnego, na szczęście nasz obrońca opanował sytuację.

•
    62'

Groźne dośrodkowanie Schwarza, piłka minimalnie ponad bramką, zacznie Górnik.

•
    61'

Gramy zdecydowanie lepiej, niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Teraz jednak rzut wolny dla Rakowa z lewej strony boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

•
    55'

Wracamy do gry!!! Jesus Jimenez wpadł w pole karne z lewej strony boika i prezycyjnym strzałem zdobył bramkę kontaktową.

•
    53'

Wywalczyliśmy rzut rożny, ale za krótko bita piłka przez Nowaka.

•
    51'

Powietrzne starcie Sobczyka z Mikołajewskim.

•
    50'

Żółta kartka dla Igora Sapały, który faulował Erika Janżę.

•
    46'

Drugą połowę meczu rozpoczynamy z jedną zmianą. Miejsce Michała Koja zajmuje Stefanos Evangelou.

•
    45' +1

Koniec pierwszej połowy.

•
    45'

Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę.

•
    42'

Strzał Lopeza wprost w ręce Kudły. Dobrze ustawiony bramkarz Górnika.

•
    40'

W środkowej strefie boiska faulowany Masouras.

•
    39'

Jimenez posyła mocną piłkę wzdłuż bramki, ale nie dochodzi do niej Masouras.

•
    38'

Masouras dośrodkowuje w pole karne, główkuje jeden z obronców Rakowa i znów od środka próbujemy budować akcję od nowa.

•
    37'

Nowak próbował zagrać na wolne pole do Sobczyka. Niestety Alex nie zdołał przejąć piłki.

•
    34'

Rzut rożny dla Górnika, Niestety bez żadnych konkretów. Raków próbował wyjść kontrą, która została przytomnie przerwana.

•
    33'

Faul Bartosza Nowaka. Nasz piłkarz napomniany żółtą kartką.

•
    31'

Kolejna akcja Górnika. Nowak ni to strzela, ni to dośrodkowuje, finalnie piłka trafia wprost w ręce Pindrocha.

•
    29'

W odpowiedzi Dawid Kudła radzi sobie ze strzałem Gutkovskisa.

•
    29'

Bardzo niecelny strzał z dystansu Manneha.

•
    28'

Wiśniewski posyła długą piłkę w kierunku Jimeneza. Mimo prób Hiszpana piłka ostatecznie w rękach bramkarza Rakowa.

•
    26'

Walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Trudno naszej drużynie przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną ekipę Rakowa.

•
    24'

Krzysztof przerywa akcję gospodarzy. Żółta kartka.

•
    19'

Staramy się od tyłu budować akcję, ale z reguły po dwóch trzech podaniach tracimy piłkę. Gra zrobiła się bardzo szarpana.

•
    18'

Zderzenie Gutkovskisa z Kojem. Faul dla Górnika. Rozpoczniemy na naszej połowie.

•
    17'

Wiśniewski przerywa akcję Lopeza z Kunem. Gospodarze zaczną jeszcze od autu.

•
    16'

Górnicy ruszyli do przodu, ale jak na razie bez wwiększych konkretów. Fatalny początek spotkania w naszym wykonaniu.

•
    13'

Hiszpan strzelił pod poprzeczkę. Bez szans Kudła.

•
    13'

Niestety Lopez zamienia okazję w bramkę.

•
    12'

Może być groźnie. POdanie do bramkarza. Rzut wolny pośredni dla Rakowa z okolic piątego metra.

•
    9'

Gospodarze grają mocnym pressingiem, co nie ułatwa gry naszym piłkarzom.

•
    8'

Nowak przejął piłkę po rzucie z autu Rakowa, ale podał niecelnie.

•
    3'
  •
    3'

Ivi Lopez podaje do Gutkovskisa, który zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.

•
    3'

Bramka dla rywali

•
    1'

20:24 - Wczoraj i dzisiaj odbyły się w sumie 4 spotkania o ćwierćfinał Pucharu Polski. Do następnej rundy awansowały:

• Puszcza Niepołomice (3:1 z Lechią Gdańsk)
    • Cracovia (1:0 z Wartą Poznań)
    • Legia Warszawa (3:2 z ŁKS-em Łódź) oraz
    • Piast Gliwice (2:1 z Pogonią Szczecin)

•
    1'

20:20 - Najbardziej elektryzującą informacją dla kibiców jest jednak obecność w kadrze meczowej Richmonda Boakye, który wczoraj podpisał kontrakt z naszym Klubem.

•
    1'

20:18 - W wyjściowej jedenastce Górnika jedna zmiana w stosunku do meczuw Bielsku - Białej. To oczywiście roszada między słupkami. Do bramki wrócił Dawid Kudła.

•
    1'

20:15 - W Bełchatowie mroźno. Termometry wskazują -8 stopni Celsjusza, choć temperatura odczuwalna może być jeszcze niższa.