Relacja Live

Relacja z meczu ROW 1964 Rybnik - Górnik Zabrze ( Puchar Polski - 2017/18 - I runda )
Miejsce: Rybnik - 2017-07-26 19:00
Sędziuje: Marcin Szrek
Relacja zakończona
ROW 1964 Rybnik
0:2
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 83' Dawid Bober
  • 66' Sebastian Siwek
  • 87' Marcin Urynowicz
  • 31' Szymon Matuszek

•
    90' +3

Koniec meczu. Górnik wywalczył awans do kolejnej rundy i teraz czeka go podróż do Ostródy.

•
    90' +1

Raz jeszcze bardzo groźnie strzela Urynowicz.

•
    90'

Decyzją sędziego mecz potrwa jeszcze co najmniej trzy minuty

•
    90'

Wieteska zmienia Ledecky'ego. Świetny mecz czeskiego napastnika.

•
    87'

GOOOL GÓRNIK!!!! Bomba Urynowicza z 25 metrów! Przepiękna bramka!

•
    84'

Bliski szczęścia Suarez. Rosa raz jeszcze wykazał się sporym refleksem broniąc strzał głową obrońcy Górnika.

•
    84'

Rosa z problemami wybija mocno bitą piłkę z rzutu wolnego.

•
    83'

Sędzia Marcin Szrek upomina żółtą kartką faulującego Bobera.

•
    81'

Karwot wywalczył rzut rożny dla zabrzan.

•
    78'

Koronkowa, dwójkowa akcja Kądziora z Nowakiem. Niestety ponownie przy wykończeniu zabrakło precyzji.

•
    77'

Ledecky fantastycznie wypatrzył wbiegającego w pole karne Kądziora i posłał mu precyzyjną piłkę na głowę. Były zawodnik Wigier nie może jednak wstrzelić się w bramkę. I tym razem piłka przeniesiona ponad bramką.

•
    76'

Jeszcze jedna zmiana w ROW-ie. Tkocz za Koleczkę.

•
    74'

Dobra akcja Górnika. Grendel przebiegł z piłką spory fragment boiska, a następnie zagrał do Kądziora. Piłka ostatecznie trafiła do Urynowicza. Młody zawodnik oddał groźny strzał, lecz Rosa nie dał się zaskoczyć.

•
    71'

Urynowicz zagrał na 25 metr do Kądziora. Ten strzelił jednak wysoko ponad bramką.

•
    71'

Zabrzanie w dalszym ciągu przeważają dążąc do zdobycia drugiej bramki.

•
    68'

Kolejna zmian w drużynie Gospodarzy. Gorzawski za Jaroszewskiego.

•
    66'

Żółtą kartką upomniany faulujący Sebastian Siwek. Górnik wykonał jeszcze rzut wolny. Strzał Kądziora minimalnie niecelny.

•
    65'

Na zmianę decyduje się również trener Marcin Brosz. Na bosiku zameldował się Urynowicz, któy zmienił R. Wolsztyńskiego.

•
    63'

Zmiana w ekipie Gospodarzy. Musiolik zastąpił Spratka.

•
    62'

Na trybunach wspaniała atmosfera i zabawa kibiców obu klubów, którzy prezentują właśnie efektowną oprawę.

•
    61'

Kądzior zszedł z piłką z prawego skrzydła do środka i oddał strzał z 18 metrów. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, by zaskoczyć Rosę.

•
    59'

Kolejny strzał Krotofila. Piłka poszybowała ponad bramką.

•
    57'

Świetna interwencja Pawłowskiego. Krotofil zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Piłka zmierzała w okienko bramki Górnika, ale golkiper Trójkolorowych z najwyższym trudem wybił piłkę poza boisko.

•
    57'

Zmiana w Górniku. Kądzior zastępuje Arcona.

•
    55'

Pierwsza od dłuższego czasu interwencja Wojtka Pawłowskiego, który pewnie wyłapuje dośrodkowanie Krotofila.

•
    52'

Uaktywnił się Arcon. Ładnie wpadł w pole karne mijając dwóch obrońców ROW-u. Niestety w ostatnim momencie ofiarna interwencja Krotofila zażegnała zagrożenie pod bramką ROW-u.

•
    51'

Arcon sam na sam z Rosą... niestety gwizdek sędziego. Słoweniec na spalonym.

•
    49'

Świetna akcja Ledecky'ego, który zauważył dobrze ustawionego Nowaka. Ten jednak strzelił prosto w dobrze ustawionego Rosę.

•
    48'

Górnicy lepiej weszli w drugą połowę. Kontrolują przebieg gry i budują ataki pozycyjne.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

•
    45'

Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi w Rybniku 1:0.

•
    45'

Rzut wolny dla ROW-u z ponad 30 metrów po faulu Szeweluchina.

•
    44'

Mogło być 2:0. "Kondziu" świetnie zagrał w pole karne. Główkował R. Wolsztyński, jednak dobrą interwencją popisał się Kacper Rosa.

•
    42'

Próba wrzutki Konrada Nowaka zakończyła się sporym zagrożeniem bramki Rosy, piłka minęła bowiem słupek o centymetry.

•
    40'

Mecz się nieco uspokoił. Tempo gry spadło.

•
    37'

Po raz pierwszy od dobrych kilku minut Gospodarze zapędzili się w okolice pola karnego Górnika. NIc groźnego jednak z tego nie wyniknęło.

•
    34'

Kapitalne zagranie Matuszka do Ledecky'ego. Czeski napastnik przegrywa jednak pojedynek z Rosą.

•
    31'

Szymon Matuszek finalizuje akcję Górnika. Prowadzimy 1:0!

•
    28'

Brychlik sam na sam z Pawłowskim. Świetnie interweniuje bramkarz Górnika, choć i tak napastnik ROW-u był na pozycji spalonej.

•
    26'

Spratek strzela niecelnie z 16 metrów. Uderzenie poprzedziło jednak spore zamieszanie w polu karnym zabrzan.

•
    24'

Kolejna niezła akcja Nowaka. Tym razem również zabrakło finalizacji. Piłka uderzona przez pomocnika Górnika powędrowała ponad bramką.

•
    23'

Dobra akcja Górnika. Rozpoczął Ledecky, który pociągnął z piłką kilkanaście metrów, a następnie oddał ją Nowakowi. "Kondziu" zagrał przed pole karne, ale strzał Grendela po nodze jednego z graczy ROW-u okazał się niecelny. Będzie jeszcze rzut rożny.

•
    20'

Za nami pierwsze 20 minut meczu. Zabrzan czeka trudne zadanie. Piłkarze Brosza nie forsują tempa, spokojnie rozgrywając piłkę próbują organizować akcje ofensywne.

•
    18'

Górnik w pozycyjnym ataku, jednak obrona ROW-u prowadzona przez Marka Krotofila spisuje się na razie bez zarzutu.

•
    16'

Jaroszyński o mało nie zakoczył Pawłowskiego lekkim technicznym strzałem zza pola karnego. Było groźnie.

•
    13'

Górnicy wyszli szybką kontrą. Niestety strzał Konrada Nowaka został zablokowany.

•
    12'

Groźne dośrodkowanie Jaroszewskiego z lewej strony boiska. Dobrze zachował się jednak Szeweluchin, który przeniósł bezpiecznie piłkę ponad bramką, choć był mocno naciskany przez jednego z rybniczan.

•
    10'

Rafał Wolsztyński dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym ROW-u, ale strzał okazał się kompletnie nieudany.

•
    8'

Grendel próbował strzału bezpośrednio z rzutu wolnego. Bezskutecznie.

•
    7'

Dobrą akcję Górnika przerwał faul gospodarzy. Wolsztyński został przewrócony około 30 metrów od bramki.

•
    5'

Częściej przy piłce zabrzanie. Aktywny jest Rafał Wolsztyński. Gospodarze próbują sił głównie posyłając długie piłki w okolice pola karnego zabrzan.

•
    3'

Prawą stroną boiska szarżował Rafał Wolsztyński. Wydawało się, że próbujący dośrodkować Rafał był faulowany, ale gwizdek sędziego milczał.

•
    3'

Pierwsze minuty spokojne w wykonaniu obu zespołów.

•
    1'

Rozpoczęli.

•
    1'

Warto podkreślić, że w wyjściowym składzie Górnika wystąpi jego kapitan - Szymon Matuszek. To jego pierwszy występ po kontuzji.

•
    1'

Piłkarze obu drużyn wchodzą właśnie na murawę. Zabrzanie na biało. Rybnik w swoich tradycyjnych zielono - czarnych.

•
    1'

Do rozpoczęcia meczu pozostało 5 minut. Stadion w Rybniku zapełnia się powoli sympatykami obu Klubów.