Relacja Live

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze ( Ekstraklasa - 2017/18 - 4. Kolejka )
Miejsce: Gdańsk - 2017-08-05 15:30
Sędziuje: Daniel Stefański
Relacja zakończona
Lechia Gdańsk
1:1
Górnik Zabrze S.S.A.
  • 57' Marco Paixao
  • 38' Marco Paixao
  • 29' Steven Vitoria
  • 8' Flavio Paixao
  • 80' Szymon Matuszek
  • 51' Maciej Ambrosiewicz
  • 38' Igor Angulo
  • 11' Mateusz Wieteska

•
    90' +5

Koniec meczu. Wywozimy cenny punkt z trudnego terenu.

•
    90' +5

Lechia zamyka Górnika praktycznie w obrębie własnego pola karnego. Bronimy się rozpaczliwie.

•
    90' +3

Górnicy jeszcze próbują atakować. Wywalczyliśmy kolejny rzut rożny.

•
    90' +1

Rzut wolny dla Lechii. Mila wrzuca w pole karne. Najwyżej skacze Suarez.

•
    90'

Do regulaminowego czasu gry doliczonych zostało co najmniej 5 minut.

•
    89'

Górnicy wykonali dwa rzutu rożne, ale bez większego zagrożenia pod bramką Kuciaka.

•
    88'

Na bosiku pojawił się Sebastian Mila, który zmienił Kuświka.

•
    85'

Przewaga po stronie Lechii. Miejmy nadzieję, że zabrzanie ruszą jeszcze do ataku i spróbują przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

•
    82'

Na płycie boiska od dłuższej chwili udzielana jest pomoc Michałowi Kojowi. Wyglądało to bardzo groźnie, bo waleczny obrońca przez moment w ogóle się nie ruszał.

•
    80'

Zmiana w Górniku. Ledecky zastępuje Kurzawę.

•
    80'

Szymon Matuszek zatrzymał faulem akcję gospodarzy w środkowej strefie boiska. Otrzymał za to zagranie żółtą kartkę.

•
    77'

Adam Wolniewicz pada na ziemię. Potężne dośrodkowanie trafiło naszego obrońcę w twarz. Na szczęście po chwili jest w stanie wrócić do gry.

•
    73'

Obie drużyny walczą o pełną pulę. Widać to doskonale w poczynaniach zarówno Lechii, jak i Górnika.

•
    70'

Zmiana również w drużynie gospodarzy. Lewandowski za Matrasa.

•
    67'

Na drugą zmianę decyduje się trener Brosz. Matuszek zmienia Ł. Wolsztyńskiego. Doświadczony pomocnik z pewnością będzie chciał uspokoić i uporządkować grę zespołu.

•
    67'

Gorąco pod bramką Górnika. Strata piłki na własnej połowie niomal zakończyła się bramką. Kuświk nie doszedł do podania z lewej strony boiska.

•
    63'

Groźnie Górnik! Angulo tym razm w roli podającego. Główka Łukasza Wolsztyńskiego przechodzi jednak obok słupka bramki Kuciaka.

•
    63'

Zmiana w Górniku. Boisko opuścił bardzo aktywny Kądzior, zastąpił do Nowak.

•
    57'

Marco Paixao niestety się nie myli i doprowadza do wyrównania strzałem z rzutu karnego.

•
    57'

Niestety sędzia dyktuje rzut karny dla Lechii po ręce Mateusza Wieteski.

•
    55'

Zabrzanie świetnie wychodzą z własnej połowy po przejęciach. Przed momentem kolejne takie wyjście zakończyło się niecelnym strzałem Kurzawy.

•
    51'

Sędzia Stefański napomina Maćka Ambrosiewicza.

•
    51'

Ależ groźny jest Górnik. Szybkie wyjście kontratakiem zaowocowało dwoma dobrymi sytuacjami. Swoją szansę miał Angulo i ponownie Kądzior...ten ostatni w szczególności może mówić o pechu.

•
    48'

Ależ okazja do podwyższenia wyniku. Kądzior oko w oko z Kuciakiem. Pmocnik Górnika niestety przegrywa tenpojedynek.

•
    46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu. Bez zmian w obu ekipach.

•
    45'

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy po pierwszej połowie po bramce Igora Angulo.

•
    38'

Zabranie dobrze rozegrali rzut  autu. Grę wznowił Kurzawa, przedłużone podanie trafiło do Igora, który drugiej w tym meczu dogodnej sytuacji już nie zmarnował. Brawo Górnicy!

•
    38'

GOOOL GÓRNIK!!!! ANGULO 38'. Prowadzimy 1:0!

•
    38'

Drugi z braci Paixao również doczekał się żółtej kartki za faul w środkowej strefie boiska.

•
    37'

Lechia stara się odzyskać kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Ich starania nie mają na szczęście przełożenia na sytuacje bramkowe.

•
    34'

Raz jeszcze spore zamieszanie stworzyli zabrzanie pod bramką Dusana Kuciaka. Tym razem po rzucie rożnym i również tym razem bez finalizacji.

•
    30'

Świetna, ostra wrzutka Kurzawy. Niestety ani Suarez, ani Wolsztyński nie zdołali wepchnąć piłkę do siatki.

•
    29'

Kolejny zawodnik Lechii napomniany żółtą kartką.

•
    28'

Kibice gospodarzy głośno protestują. Uważają, że wyłapując dośrodkowanie bramkarz Górnika przekroczył linię bramkową.

•
    25'

Nieźle zapowiadała się kontra Górnika, ale Kądziorowi tym razem zabrakło precyzji, gdy próbował prostopadle zagrać na czystą pozycję do Wolsztyńskiego.

•
    19'

To powinna być bramka dla Górnika! W dogodnej sytuacji znalazł się Angulo po podaniu Kądziora. Jak to nie wpadło!

•
    18'

Powoli inicjatywę zaczynają przejmować gospodarze, którzy coraz częściej zapędzają się w okolice pola karnego Loski.

•
    15'

Kolejny rzut wolny dla gdańszczan z lewej strony bosika. Łukasik podał wprost na głowę Matrasa. Uderzenie na szczęście okazało się niecelne.

•
    13'

Groźnie pod bramką Górnika. Defensywa Górnika nie upilnowała Peszki, który dostał świetną piłką na lewe skrzydło, zagrał w pole karne, ale przytomnością umysłu wykazał się Wieteska, który wybił piłkę.

•
    11'

Żółta kartka dla Mateusza Wieteski, który nieprzepisowo przerwał szybką kontrę Lechii.

•
    10'

Pierwsza naprawdę groźna akcja Górnika. Angulo pomimo dośc trudnej piłki oddał niebezpieczny strzał. Niestety bramkarz Lechii wyszedł z opresji obronną ręką.

•
    8'

Bardzo szybko napomniany za faul Flavio Paixao. NIestety rzut wolny nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką Kuciaka.

•
    7'

Łukasik decyduje się na zaskakujący strzał z rzutu wolnego, sprawdzając czujność Loski.

•
    4'

Górnicy zaczęli nieźle. Często operują piłką w środkowej strefie boiska.

•
    2'

Zabrzanie dziś na czerwono. Gospodarze pojednynku w pasiastych, biało - zielonych koszulkach.

•
    1'

Początek meczu!

•
    1'

Do rozpoczęcia meczu pozostało około 15 minut. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawostkami meczowymi:

- W ostatnich czterech meczach tych drużyn żadnej z nich nie udało się strzelić więcej niż jednej bramki. Więcej niż dwie? Trzeba cofnąć się aż do sezonu 2010/11, kiedy Górnik prowadzony przez Adama Nawałkę przegrał w Gdańsku aż 1:5. Od tego czasu minęło siedem lat.
    Tylko cztery z 40 spotkań – licząc ekstraklasę i pierwszą ligę – kończyły się wynikami 0:0.

2. Zabrzanie ostatni raz wygrali w Gdańsku w ostatniej kolejce sezonbu 2013/14, kiedy pokonali rywala 2:0 na jego terenie.

3. W sobotę będzie jedyna szansa, by jedoncześnie na boisku przebywały dwa rodzeństwa bliźniaków. O ile oczywiście Piotr Nowak wystawi braci Paixao, a Marcin Brosz braci Wolsztyńskich. Do tej pory rodzeństwo z Knurowa jeszcze nie grało razem w ekstraklasie.

4. Górnik do tej pory wszystkie mecze zaczynał tą samą jedenastką. Nie można wykluczyć, że stanie się tak po raz czwarty, co nie zdarzyło się od kilku sezonów.

5. W kaźdej z dotychczasowych kolejek to Górnik wystawiał najmłodszą wyjściową jedenastkę –średnia 23,6 lat. Lechia wystawia jedenastkę średnio o mniej więcej cztery lata starszą.

6. Igor Angulo powalczy o to, by strzelić gola w czwartym kolejnym meczu od rozpoczęcia sezonu, a w szóstym swoim oficjalnym występie. W ostatnich latach nie dokonał tej sztuki nikt w lidze. Nemanja Nikolić strzelał gole dla Legii w pięciu kolejnych meczach.

7. Kiedy Górnik spadał z ligi w sezonie 2015/16 najlepszym strzelcem zespołu był Roman Gergel. W 37 meczach strzelił dziesięć goli. Angulo trafił sześć razy w trzech. Wtedy drugim najlepszym strzelcem był Bartosz Kopacz – 4 bramki w 37 kolejkach.

8. W meczach z udziałem Górnika padło do tej pory dwanaście goli, a z udziałem Lechii osiem.

9. Sześć punktów w trzech kolekach to najlepszy start zabrzan od sezonu 2013/14. Wtedy po trzech kolejkach drużyna Adama Nawałki miała na koncie siedem punktów – remis i dwie wygrane. Wtedy Górnik pierwszej porażki doznał dopiero w 8. Kolejce. Nie mamy nic przeciwko powtórce…

10. Nasi piłkarze wszystkie cztery gole tracili do tej pory w drugich połowach. Co więcej, aż trzy z nich w ostatnich dziesięciu minutach – z Legią, Jagą i Wisłą.

11. Górnik tylko przez trzy minuty doliczonego czasu gry w Białymstoku przegrywał. Tylko Lubin jest w tej klasyfikacji lepszy – jeszcze nie przegrywał.

12. Przed naszymi piłkarzami trzy mecze z drużynami z północy Polski. Lechia, potem Ostróda w Pucharze Polski, w końcu Arka w lidze na Roosevelta.

13. W Górniku jeden piłkarz ma przeszłość związaną z Gdańskiem. To Wojciech Pawłowski, który jako junior debiutoiwał w Lechii i zagrał w niej 16 meczów ligowych przed transferem do Udinese.

14. Lechia dwa ostatnie mecze przegrała, Górnika na razie wygrywa w Zabrzu i przegrywa na wyjazdach. Obie drużyny nie poznały jeszcze smaku remisu.