02/08/2022 09:31 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Nasi na wypożyczeniach [raport]

Za nami trzecia kolejka I oraz II ligi. Sprawdzamy, jak radzili sobie piłkarze Górnika wypożyczeni do innych klubów.

FORTUNA I LIGA

Niestety spośród dwójki zawodników wypożyczonych do Skry Częstochowa w kadrze meczowej na wyjazd z ŁKS-em znalazł się tylko jeden, Bartosz Baranowicz. Pomocnik tradycyjnie zagrał od pierwszego gwizdka. Został zmieniony w 67 minucie przy stanie 1:2 dla ekipy z Łodzi. Wynik do końca nie uległ zmianie. W kadrze zabrakło z kolei obrońcy, Jana Flaka. Skra po trzech meczach ma na swoim koncie zwycięstwo, remis oraz porażkę. Zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Kibiców z Chojnic martwić może słaby początek beniaminka. Chojniczanka z Bartosze Neugebauerem w składzie podejmowała u siebie Chrobrego Głogów. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 0:2. Po trzech kolejkach zespół młodego bramkarza ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Liderem jest Zagłębie Sosnowiec, które po dobrym meczu wygrało w Opolu z Odrą 4:1. Mateusz Ziółkowski zagrał w tym meczu, pojawiając się na pacu gry w 74 minucie. Jego zespół zdołał jeszcze po jego wejściu zdobyć jednego gola.

eWINNER II LIGA

Nie udał się Zniczowi Pruszków wyjazd do Kołobrzega. Drużyna do której wypożyczony jest Krzysztof Wingralek przegrała 1:2. 19 - letni obrońca wszedł na boisko w 78 minucie. Od momentu gdy się pojawił na placu ry wynik nie uległ już zmianie. Znicz obecnie jest na 12. miejscu w tabeli.

Lepiej radzi sobie spadkowicz, czyli Stomil Olsztyn, który jest obecnie 4. Wczoraj ekipa z Warmii grała w stolicy z Polonią. Padł remis 1:1. Niestety bramkarz, Jakub Grzesiak, przegrywa na chwilę obecną walkę o pozycję między słupkami z Jakubem Mądzrykiem. Mecz w Warszawie oglądał z ławki rezerwowych.

Opracował: Bartek Perek