Piłkarski prezent na urodziny Zabrza. Górnik - Wisła 4:2!

02/10/2021 22:15 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Piłkarski prezent na urodziny Zabrza. Górnik - Wisła 4:2!

Po bardzo dobrym spotkaniu rozegranym w Zabrzu na stadionie im. Ernesta Pohla, Górnik Zabrze zasłużenie pokonał Wisłę Płock 4:2!

W Zabrzu odbył się mecz dwóch podrażnionych drużyn. Podrażnionych głównie decyzjami arbitrów w poprzedniej kolejce ligowej. Lepsi w tym pojedynku okazali się gospodarze, którzy również i w tym meczu zostali podrażnieni podyktowaniem rzutu karnego przeciwko swojej drużynie. Górnicy jednak się nie załamali i grali do końca.

REMIS DO PRZERWY

Zabrzanie rozpoczęli mecz w bardzo ofensywnym ustawieniu, z tercetem z przodu w osobach Lukasa Podolskiego, Jesusa Jimeneza i Piotra Krawczyka. Jednak to goście jako pierwsi groźnie zaatakowali, kiedy to w 9 minucie z ostrego kąta uderzył Damian Rasak, a Grzegorz Sandomierski odbił piłkę na rzut rożny. W 18 minucie rzut wolny z boku boiska wykonywał Podolski, obrońcy odbili piłkę, a zza pola karnego uderzył Alasana Manneh, strzał był niecelny. Minutę później goście prowadzili. Piłkę w polu karnym otrzymał Rafał Wolski i strzałem przy słupku pokonał bramkarza zabrzan. Górnicy bardzo szybko odpowiedzieli! W 23 minucie Erik Janża zagrał do Podolskiego, który odważnie wszedł w pole karne i świetnie wystawił piłkę Krawczykowi, a ten doprowadził do wyrównania. W 26 minucie po szybkiej akcji gospodarzy z pierwszej piłki zza pola karnego uderzył Podolski, niestety ponad bramką. W 38 minucie znów ładna akcja w polu karnym w wykonaniu Janży, Krawczyka i Podolskiego, którą atomowym strzałem zakończył Krzysztof Kubica, obijając słupek. Chwilę później znów Podolski w polu karnym dogrywał do Krawczyka, podanie to jednak przeciął Krzysztof Kamiński, bramkarz płocczan. Goście odpowiedzieli minutę później niecelnym strzałem Fryderyka Gerbowskiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy groźnie obok słupka strzelał Rasak. Do przerwy wynik remisowy nie uległ zmianie.

GRAMY DO KOŃCA

Po przerwie jako pierwsi zaatakowali ponownie goście. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Piotra Tomasika w dobrej sytuacji znalazł się Damian Michalski, na szczęście dla gospodarzy przestrzelił. W 56 minucie sędzia po analizie VAR przyznał gościom rzut karny! Do piłki podszedł Wolski i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 62 minucie celnie, ale zbyt lekko uderzył Jimenez. W 65 minucie mocno z ostrego kąta huknął Podolski, a Kamiński wypiąstkował piłkę. W 67 minucie Górnicy ponownie doprowadzili do wyrównania! Z ostrego kąta w poprzeczkę huknął Janża, a piłkę głową do bramki dobił Jimenez! Chwilę później Hiszpan uderzył w słupek. W 73 minucie znów potężny strzał Jimeneza i Kamiński z trudem broni. Chwilę później niecelnie z dystansu uderza Manneh. W 78 minucie Podolski pięknie technicznie podał w polu karnym do Roberta Dadoka, który przestrzelił. Chwilę później Górnik prowadził! Piłkę do bramki strzałem przy słupku skierował wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Bartosz Nowak. W 83 minucie Górnicy podwyższają prowadzenie! Jimenez pięknie wypuścił w uliczkę Kubicę, który ze spokojem pokonał bramkarza rywali. W 88 minucie znów na bramkę strzelał Kubica, tym razem niecelnie. W końcówce spotkania kolejna okazja dla zabrzan, znów uderzał Jimenez, znów podawał Podolski i z najwyższym trudem Kamiński odbił piłkę. W ostatniej akcji meczu kolejną bramkę zdobył Nowak, ale był na pozycji spalonej.

Piłkarze Górnika zdecydowanie i całkowicie zasłużenie pokonali Wisłę Płock i tym samym sprawili prezent swemu miastu, obchodzącemu 99 urodziny.

Górnik Zabrze – Wisła Płock 4:2 (1:1)

Krawczyk 23, Jimenez 67, Nowak 78, Kubica 83 - Wolski 19, 57

Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Janża (90. Cholewiak), Kubica (90. Wojtuszek), Manneh (90. Mvondo), Dadok (90. Pawłowski) – Podolski, Jimenez, Krawczyk (74. Nowak)

Wisła: Kamiński – Michalski, Lagator (46. Krivotsyuk), Rzeźniczak, Gerbowski (66. Błachewicz) – Tomasik (66. Vallo), Rasak, Furman, Wolski, Warchoł (81. Jorginho) – Sekulski (81. Tuszyński)

Żółte kartki: Podolski, Kubica, Dadok – Gerbowski, Sekulski, Rzeźniczak

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

Widzów: 7.438

Autor: Krzysztof Pieczyński