CLJ: Dwa zwycięstwa i remis

05/10/2021 14:32 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
CLJ: Dwa zwycięstwa i remis

Za nami kolejny weekend zmagań młodzieży w ramach Centralnych Lig Juniorów.  Dwie młodsze drużyny potwierdziły wysoką formę wygrywając swoje mecze. O pechu może mówić grupa juniorów starszych, która jeszcze na pięć minut przed końcem meczu ze Śląskiem prowadziła 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-18

Zdecydowana większość meczu przebiegała po myśli naszego zespołu. Po bramkach zdobytych odpowiednio w 63. oraz 83. minucie zabrzanie prowadzili już 2:0. Rywale ze Śląska Wrocław grali jednak do końca, zdobywając dwa gole i doprowadzając do remisu. Po ośmiu meczach Górnik ma na swoim koncie pięć punktów i zajmuje 15. lokatę w tabeli.

W 9. kolejce Górnicy zmierzą się w Warszawie z beniaminkiem - Polonią Warszawa. Spotkanie jest zaplanowane na sobotę (9 października) na godzinę 12:00.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:2 (0:0)

Bramki dla Górnika: Jakub Szczepanik 68', Cyprian Włodarczyk 83'

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Wiktor Chwojnicki – Patryk Pytlewski, Kosma Zawada (kpt.), Maksymilian Gandziarowski, Filip Jurczak, David Ajenjo Hyjek, Karol Garwol, Kamil Moraczewski, Jakub Szczepanik, Dariusz Stalmach, Nikodem Zielonka.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Orzeszek - Dawid Ozga. Górnicy pokonali Zagłębie Lubin po bramce Jana Adamskiego w szóstej minucie spotkania. Młody piłkarz świetnie wykonał rzut wolny z okolic 17 metra nie dając żadnych szans bramkarzowi Zagłębia. Dzięki wygranej zabrzanie znacznie poprawili swoją sytuację w tabeli. Zajmują czwarte miejsce i tracą zaledwie punkt do "Miedziowych", którzy mimo porażki utrzymali najwyższą lokatę.

Nasz zespół w najbliższy weekend rozpocznie rundę rewanżową. Na obiekcie Spart Mikulczyce (sobota, godzina 11:00) podejmie GKS Tychy.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

1:0 -  Jan Adamski 6'

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Kamil Soberka – Hubert Ogórek, Jan Adamski, Patryk Marek, Bartek Krakowiak (kpt.),Kacper Capiga, Aleksander Tobolik, Marcel Kąkol, Szymon Wąsik, Krzysztof Kolanko, Mateusz Kulig.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15

Po ostatnim weekendzie nasza najmłodsza ekipa jest jedynym zespołem bez porażki. Zabrzanie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0, będąc w przekroju całego meczu zespołem lepszym. Oprócz jednego remisu zabrzanie mają na swoim koncie same zwycięstwa. W najbliższy weekend zmierzą się z GKS-em Tychy. To również będzie już pierwszy mecz rundy rewanżowej.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

0:1 - Kajetan Leszczyk 33'

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Mateusz Jeleń – Wojciech Machura, Dawid Szwiec, Denis Matyśkiewicz, Dominik Sarapata, Jakub Skwarkowski, Dawid Mazurek, Jakub Barczak, Hubert Jasiak, Dominik Skiba (kpt.), Kajetan Leszczyk.

Więcej informacji o grupach młodzieżowych znajdziecie na stronie internetowej Akademii Piłkarskiej - TUTAJ