Przemysław Wiśniewski odkryciem sezonu 2018/19

06/06/2019 15:36 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Poznaliśmy rozstrzygnięcie w kolejnej, czwartej już kategorii "Trójkolorowego Plebiscytu Sezonu 2018/19". Zdaniem kibiców na miano Odkrycia Sezonu zasłużył Przemysław Wiśniewski.

Przypomnijmy, że w ramcah omawianej kategorii kibice Górnika mogli głosować na piłkarzy, którzy spełniali dwa warunki:

• Debiutowali w Górniku w sezonie 2018/19
  • Rozegrali co najmniej 500 minut w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy.

Tak więc kibice mogli głosować zarówno na naszych młodzieżowców (Wiśniewski, Michalski), jak i piłkarzy bardziej doświadczonych wiekowo (Chudy czy Jimenez). Zwycięzcą został "Wiśnia", na którego głos oddało ponad 32 procent biorących udział w zabawie. Drugie miejsce przypadło "Vako" Gvilli (ponad 24 procent głosów). Na najniższym stopniu podium uplasował się piłkarz, który w Ekstraklasie debiutował podobnie jak Wiśniewski, w meczu 1. kolejki minionego sezonu, wiosną zaś walczył o utrzymanie z zespołem CLJ-ki i rywalizował w drugim zespole - Kacper Michalski.

I MIEJSCE - Przemysław Wiśniewski

W wyjściowym składzie Górnika grał począwszy od meczów z mołdawską Zarią Balti. Był również próbowany na pozycji prawego obrońcy. W dlaszej części jesieni nie występował już tak regularnie, jak na początku sezonu. Przemek zimą podpisał z Górnikiem nowy kontrakt, bardzo mocno przepracował okres przygotowawczy i w rundzie rewanżowej był już żelaznym punktem coraz lepiej spisującej się defensywy Górnika. Łącznie w lidze rozegrał ponad 2000 minut. Tylko pięciu piłkarzy przebywało na boisku dłużej od niego. Rozegrał jeden mecz w reprezentacji Polski U-20 (90 minut w wygranym 3:1 meczu z Anglią).

II MIEJSCE - Valeriane Gvilia

Vako zadebiutował w pierwszym (wygranym) meczu w tym roku. Przeciwnikiem Górnika była Wisła Kraków, a waleczny i bardzo dobry technicznie Gruzin, z miejsca zyskał wielką sympatię kibiców. Mimo, że rozegrał tylko połowę sezonu, to w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej zajął wysokie trzecie miejsce. Gvilia zdobył jedną bramkę i zaliczył sześć asyst. Dokładne dośrodkowania stały się jego znakiem rozpoznawczym. Reprezentant Gruzji zagrał w 17. meczach Ekstraklasy, spędzając na boisku 1415 minut. Etatowy reprezentant swojego kraju.

III MIEJSCE - Kacper Michalski

22 lipca 2018 roku - tę datę młody piłkarz zapamięta z pewnością do konca kariery. Wówczas, w meczu 1. kolejki z Koroną Kielce, Kacper zadebiutował w oficjalnym meczu w pierwszej drużynie Górnika. Był podstawowym piłkarzem przez pierwszych sześć kolejek, wystawianym przez trenera na boku obrony. Jesień zamknął jedenastoma występami w LOTTO Ekstraklasie (824 minuty). Wiosną pomógł kolegom w walce o utrzymanie w szeregach Centralnej Ligi Juniorów. W tym czasie grał również w drugiej drużynie Górnika. W trakcie trwania sezonu zaliczył sześć występów w kadrze U-19 oraz jeden w U-20.

Bardzo dziękujemy za liczne typy i przypominamy, że cały czas trwa głosowanie w ostatniej kategorii. Do piątku do godziny 15:00 zbieramy głosy w kategorii PIŁKARZ SEZONU. Głosować możecie na specjalnej platformie - TUTAJ.

Wyniki czterech rozstrzygniętych głosowań:

• WYDARZENIE SEZONU - tytuł Króla Strzelców zdobyty przez Igora Angulo
  • BRAMKA SEZONU - gol Żurkowskiego z meczu z Lechem Poznań (2:2)
  • ASYSTA SEZONU - podanie "piętą" Jimeneza do Angulo w meczu z Lechem w Poznaniu
  • ODKRYCIE SEZONU - Przemysław Wiśniewski

Jutro po godzinie 15:00 poznamy ostatnią niewiadomą. Dowiemy się kto został PIŁKARZEM SEZONU zabrzańskiego Górnika!