Wracamy z cennym punktem! Cracovia - Górnik 1:1

06/10/2019 17:04 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Wracamy z cennym punktem! Cracovia - Górnik 1:1

Zespół Górnika zremisował w wyjazdowym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią 1:1.

Do meczu z Cracovią zespół trenera Marcina Brosza przystąpił w zmienionym w stosunku do przegranego meczu z Lechem składzie. Pauzującego za kartki Pawła Bochniewicza zmienił Michał Koj. To pierwszy ligowy mecz ze zmianą w linii defensywnej. Przez 10. pierwszych kolejek PKO Ekstraklasy zabrzanie grali w tym samym składzie personalnym. Przemeblowany został również środek pola. Trener 14-krotnych Mistrzów Polski postawił na mocniejszych w defensywie: Mateusza Matrasa oraz Szymona Matuszka.

„Derby już mamy, teraz na Mistrza czekamy” - zaśpiewali na początek meczu kibice gospodarzy. Górnicy jednak nie mieli zamiaru ułatwiać zadania „Pasom”. Pierwszy strzał w światło bramki był dziełem gospodarzy, a konkretnie Lopesa, który głową próbował zaskoczyć Martina Chudego. Dwie minuty później powtórka po rzucie wolnym, kolejna główka piłkarza gospodarzy, tym razem ponad poprzeczką.  Górnicy po raz pierwszy pole karne rywali odwiedzili w 12 minucie, wówczas rzut rożny wywalczył David Kopacz. Górnicy świetnie rozegrali stały fragment gry. Z dobrze wrzuconej piłki skorzystał Szympn Matuszek, który strzałem głową uzyskał prowadzenie dla Górnika.

Dyscyplina i konsekwencja – te słowa chyba najlepiej oddają obraz gry w wykonaniu „Trójkolorowych”. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, próbując doprowadzić do wyrównania. Dobrze dysponowany blok defensywny raz za razem przerywał akcje piłkarzy z Krakowa, wybijając zespół Michała Probierza z rytmu. Górnicy bardzo dobrze radzili sobie w powietrzu. Koj, Wiśniewski, Matuszek wygrywali większość pojedynków z rywalami. Tak było do 35 minuty. Wówczas po rzucie rożnym świetnie w polu karnym zachował się Oleksij Dytiatiev, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i doprowadził do remisu. Po starcie bramki zabrzanie nieco odważniej ruszyli do przodu. Efektem była dobra sytuacja w 41 minucie. Po płaskim zagraniu Angulo piłka odbiła się od jednego z krakowskich obrońców i spadła pod nogi Davida Kopacza, który silnym strzałem posłał ją ponad poprzeczką.

Pierwsze minuty po przerwie upłynęły pod znakiem przewagi wicelidera. Szczególnie groźny był Hanca. Po kilku minutach swoich sił spróbowali zabrzanie. Szczególnie widoczny był Jesus Jimenez. Hiszpan popisał się kilkoma ładnymi indywidualnymi rajdami. W decydującym momencie brakowała zrozumienia z kolegami. W 56 minucie główka Michała Koja o centymetry minęła bramkę Michała Peskovicia. Te akcje pokazały, że Górnik zamierza walczyć o pełną pulę!

W 62 minucie kapitalnie spisał się bramkarz Górnika. Słowak w tylko sobie znany sposób obronił strzał głową Lopesa z pięciu metrów! Cracovia do końca atakowała, Górnik mądrze się bronił. W doliczonym czasie gry gospodarze co prawda umieścili piłkę w siatce Chudego po stałym fragmencie gry, ale bramka nie została uznana. Z Krakowa wracamy z cennym jednym punktem.

CRACOVIA – GÓRNIK 1:1 (1:1)

0:1 – Matuszek 13’

1:1 – Dytiatiev 35’

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatiev, Jablonsky, Siplak, Gol, Vestenicky (Piszczek 61’), Lusiusz, Amersfoort (Cecarić 77’), Hanca, Lopes

Trener: Michał Probierz

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Koj, Janża – Zapolnik (Bauza 77’), Matuszek, Matras, Jimenez, Kopacz (Bainović 63’) – Angulo (Wolsztyński 90’)

Sędzia: Mariusz Złotek

Żółte kartki: Siplak, Jablonsky, Hanca – Zapolnik, Matuszek, Janża