Dobra lekcja dla młodzieży

07/05/2015 13:15 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Rezerwy Górnika przegrały 0:3 (0:2) z Polonią Bytom. W wyjściowym składzie zabrzan znalazło się jednak aż czterech juniorów.

W jedenastce znaleźli się bramkarz Tomasz Loska (rocznik 1996), Remigiusz Hojka, Bartosz Pikul i Sebastian Weremko (wszyscy rocznik 1997). W przerwie Pikula zastąpił Patryk Caliński (rocznik 1997). W 64 min. na boisku pojawił się Michał Teichman (rocznik 1996), a pięć minut później Jakub Luberda (również rocznik 1996). Kadrę uzupełnili zawodnicy trenujący w rezerwach.

- Myślę, że mecz z Polonią był dobrym przetarciem przede wszystkim dla naszych juniorów. Mimo porażki, stanęli na wysokości zadania i nie mogę mieć do nich żadnych pretensji. Nie do końca jestem zadowolony natomiast z postawy starszych chłopaków, chociaż też nie można im zarzucić braku zaangażowania, czy woli walki. Inna sprawa, że trafiliśmy na bardzo wymagającego przeciwnika, który nie bez powodu jest liderem tabeli. Uważam jednak, że nie zasłużyliśmy na tak wysoki wymiar kary i mogę tylko żałować, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Zabrakło nam i trochę szczęścia i doświadczenia - mówi trener rezerw Dariusz Koseła.

Polonia, który walczy o awans do II ligi od początku meczu zawiesiła Górnikowi wysoko poprzeczkę. Przed szansą na zdobycie bramki już w pierwszych minutach stanęli Dawid Cempa i Marcin Lachowski. W pierwszej sytuacji Loska wybił piłkę na rzut rożny, w drugiej piłka minimalnie minęła słupek. Ze strony Górnika najlepszą okazję miał Remigiusz Hojka, po które strzale z rzutu wolnego piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.

W 19 min. wynik spotkania otworzył Adrian Krysian, który dobił piłkę "wyplutą" przez Loskę po strzale Łukasza Grube. W tej sytuacji nie pomógł Górnikom z pewnością padający ulewnie deszcz. Piłka była bowiem bardzo śliska. Bramkarz Górnika zrehabilitował się 10 minut później, gdy obronił doskonały strzał Kamila Mańkowskiego. Ten sam zawodnik w 32 min. dograł piłkę do Dawida Cempy, którą pewnie umieścił ją głową w siatce Górnika. W końcówce 1. połowy górnicy mogli zdobyć kontaktowego gola, ale po strzale głową w wykonaniu Fabiana Piaseckiego świetnie interweniował wypożyczony z Górnika golkiper Marcin Michalak.

Dobrą okazję górnicy mieli również tuż po przerwie, kiedy to w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Caliński. Obrońcy Polonii zdołali jednak wybić piłkę. W 55. minucie piłka znalazła się w bramce Loski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Chwilę później było już jednak 3:0. Marcin Lachowski strzelił po długim rogu. Piłka odbiła się jeszcze od Rafała Otwinowskiego i wpadła do bramki. W końcówce meczu bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego bramkarza Polonii próbował jeszcze zaskoczyć Hojka, ale Michalak wybił ją na rzut rożny.

W kolejnym spotkaniu rezerwy Górnika zmierzą się z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Początek meczu w niedzielę o godz. 15 na głównej płycie stadionu przy Roosevelta. Wstęp wolny.