Kawał dobrego meczu! Górnik – Raków 1:0

07/08/2022 22:48 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Po emocjonującym meczu „Trójkolorowi” pokonali Raków 1:0. Gola na wagę kompletu punktów zdobył Aleksander Paluszek w końcowych sekundach pierwszej połowy.

PATENT NA CZĘSTOCHOWIAN

Górnik udowodnił po raz kolejny w ostatnim czasie, że potrafi grać przeciwko Rakowowi. „Trójkolorowi” zagrali świetne zawody, grali mądrze i wystrzegali się poważniejszych błędów. Sami za to stworzyli jeszcze kilka sytuacji, po których mogły paść kolejne gole.

CHOLEWIAK ZA NOWAKA

To jedyna zmiana w wyjściowej jedenastce Górnika w stosunku do meczu w Radomiu. „Cholew’ zastąpił Bartosza Nowaka, który na mecz co prawda przyjechał z Rakowem, ale w nim nie zagrał. Występ Mateusza należy ocenić bardzo pozytywnie, bowiem od pierwszego gwizdka był bardzo aktywny.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Górnicy grali nieźle, ale przez długie minuty ciężko było naszym piłkarzom stworzyć dogodną sytuację strzelecką i znaleźć patent na zdyscyplinowanych gości. Próbował Szymon Włodarczyk. Najpierw nieczysto uderzył przewrotką, by po kilku minutach przejąć piłkę i po 50 metrowym sprincie w kierunku bramki Rakowa przegrać pojedynek sam na sam z Kacprem Trelowskim. Udało się w ostatniej akcji pierwszej połowy. Po rzucie rożnym Erika Janży upragnionego gola strzelił zaliczający bardzo dobry mecz Aleksander Paluszek. 17. tysięczne trybuny oszalały.

PO PRZERWIE TEŻ BYŁY EMOCJE

Już pierwsze minuty po zmianie stron pokazały, że oba zespoły dążyć będą do strzelenia goli. Raków chciał gonić wynik, zabrzanie nie zostawali dłużni. Stąd, co rusz, w okolicach szesnastek kotłowało się i było groźnie. Z naszej strony Podolski sprytnie, choć ciut za mocno zagrywał w polu karnym do Cholewiaka. W odpowiedzi Vladislavs Gutkovskis próbował lobować bramkarza Górnika. Kevin Broll był dziś jednak bezbłędny i zdołał wyłapać piłkę. Próbował również Ivan Lopez, który podobnie, jak Gutkovskis pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Godną wyróżnienia akcją był przebojowy rajd lewym skrzydłem Daniego Pacheco, który wycofał piłkę do Krzysztofa Kubicy. Wracający po kontuzji Krzysztof strzelił jednak zbyt lekko. Mecz mógł zamknąć Paweł Olkowski, jednak i w tej groźnej sytuacji zabrakło precyzji i zimnej krwi.

Raków? Oczywiście był cały czas bardzo groźny, ale świetne zawody rozegrał cały blok obronny, dzięki czemu pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem. Podkreślić należy też fakt, że „górnicy” drugi raz z rzędu zagrali na zero z tyłu.

SERCE SIĘ RADUJE

Wielka radość zapanowała po ostatnim gwizdku sędziego Szymona Marciniaka. Rozradowani kibice długo fetowali z zawodnikami wygraną. Wywalczoną po ciężkim boju, ale też meczu, który stał na wysokim poziomie i mógł się podobać.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

1:0 – Paluszek 45′

Górnik Zabrze: Broll – Paluszek (85′ Kubica), Janicki, Jensen, Olkowski, Manneh (73′ Mvondo), Kotzke, Janża, Cholewiak (73′ Pacheco), Podolski (85′ Krawczyk), Włodarczyk (63′ Dadok)
Trener: Bartosch Gaul

Raków Częstochowa: Trelowski – Racovitan, Arsenić, Svarnas, Długosz (63′ Tudor), Berggen (46′ Lopez), Lederman (70′ Papanikolaou), Sorescu, Kochergin, Piasecki (46′ Gutkovskis), Musiolik (58′ Wdowiak)
Trener: Marek Papszun

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Żółte kartki: Kotzke, Włodarczyk, Manneh, Mvondo – Sorescu, Tudor, Wdowiak