III Liga: Zdzieszowice wzięły rewanż

08/06/2019 20:16 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Porażką 0:2 z Ruchem Zdzieszowice piłkarze rezerw Górnika pożegnali się z ligą. Tym samym rywale zrewanżowali się zabrzanom za jesienną porażkę. W Zdzieszowicach Górnik wygrał 3:0, po trzech bramkach Rafała Wolsztyńskiego.

Już pierwsze minuty meczu należały do gości. Przebywali oni częściej na naszej połówce. Młodzi piłkarze Górnika weszli w meczu około 13 minuty. Wówczas niezłym strzałem z systansu popisał się Kamil Lukoszek., chwilę później w opałach był Bartosz Sekuła, zdołał jednak obronić uderzenie głową z kilku metrów. Niestety w 23 minucie był już bezradny. Marcin Niemczyk wykorzystał rzut karny podyktowany kilkadziesiąt sekund wcześniej za faul na jednym z piłkarzy Ruchu. Po stracie bramki zespół trenera Piotra Gierczaka próbował zmienić obraz meczu. Bezskutecznie. To Ruch zdobył drugą bramkę. Bramkarz Górnika zdołał odbić ostre i silne dośrodkowane, ale do piłki dopadł Paweł Kubiak i z bliska skierował ją do siatki.

W drugiej połowie meczu w obu drużynach pojawiło się kilku nowych piłkarzy. W "Trójkolorowych" barwach zagrali Marko Zawada, Dominik Miłek, Jan Flak, Jakub Frankiewicz. Górnicy nadal jednak mieli problemy ze stwarzaniem bramkowych sytuacji. Zarakło dokładności. Kto wie, może gdyby udało się zdobyć kontaktowego gola, wówczas w końcówcemożna byłoby coś ugrać ... Dodatkową szansę Górnik otrzymał po odesłaniu do szatni Konrada Kostrzyckiego, który dwukrotnie napominany był żółtymi kartkami. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Rezerwy Górnika w najbliższą środę rozegrają ostatni mecz w sezonie. W Bielsku - Białej zmierzą się z miejscowym Rekordem. Stawką meczu ędzie Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Górnik II Zabrze - Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:2)

0:1 - Niemczyk 23'(karny)

0:2 - Kubiak 33'

Górnik II Zabrze: Sekuła - Surowiec, Fic, Belica, Kulane, Wojdanowski, Kamiński, Cybulski, Gałązkiewicz, Lukoszek, Kiklaisz

rezerwowi: Szymański, Miłek, Zawada, Urbański, Frankiewicz, Flak

Ruch Zdzieszowice: Sochacki - Grądowski, Nowak, Kostrzycki, Czajkowski, Sotor, Dębski, Kuiak, Nowosielski, Niemczak Zapotoczny

rezerwowi: Fesser, Kiliński, Polak, Grabas, Jędrzejczyk, Damrat, Kozłowski

Żółte kartki: Kostrzycki, Zapotoczny (obaj Ruch); Czewrona kartka: Kostrzycki (dwie żołte)