Górnicy po meczu z Ruchem

08/09/2019 10:09 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Górnicy po meczu z Ruchem

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzami po meczu rezerw Górnika z Ruchem Chorzów.

Marcin Prasoł: - Tak zawsze wyglądały mecze z Ruchem. Była walka, była determinacja i dramaturgia. W takich meczach trzeba być jednak bezwzględnym i tu, przy takich kibicach je wygrywać (…) Odnosząc się do przebiegu meczu. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a chwilę później dostaliśmy bramkę do szatni. Zespół bardzo dobrze zareagował po przerwie. Bardzo szybko wyszliśmy na 2:1, a następnie w przeciągu chyba dwóch minut rywale wyrównali. Po tym jak przyszło nam grać w dziesiątkę Ruch miał jeszcze swoje sytuacje. Patrząc na końcówkę musimy ten punkt przyjąć, ale patrząc na przebieg całego meczu – mając rzut karny i stan na 2:1 - musimy takie mecze wygrywać.

Aleksander Paluszek: - Derby rządzą się własnymi prawami. Super atmosfera i doping kibiców. Dla niektórych z nas była to pierwsza okazja żeby tu zagrać i szansa żeby się jak najlepiej pokazać. Derby zawsze mają swoją atmosferę i szkoda, że nie wyciągnęliśmy z tego meczu więcej punktów, bo na pewno były ku temu okazje (...) Za szybko straciliśmy bramkę po wyjściu na prowadzenie. Powinniśmy trochę uspokoić grę. Myślę, że w pierwszej połowie bardziej kontrolowaliśmy spotkanie i powinniśmy wtedy strzelić jakąś bramkę albo nawet dwie. Po utracie drugiej bramki chcieliśmy jeszcze powalczyć o zwycięstwo, ale czerwona kartka trochę nas zamknęła i ciężko było atakować w osłabieniu.

Mateusz Kulanek: - Podeszliśmy do tego spotkania w sposób specjalny, bo wiemy jak prestiżowym starciem są derby z Ruchem. Każdy z nas chciał zagrać w tym meczu, na głównej płycie, przy kilkutysięcznej publiczności. Na pewno było to dla nas wielkie przeżycie (...) Strata drugiej bramki? Być może była to kwestia rozluźnienia. Na pewno nie powinniśmy stracić tego gola. Pierwsze minuty po zdobyciu bramki zawsze trzeba rozegrać rozważnie, przytrzymać wynik i przejąć kontrolę nad meczem. Nie możemy tracić goli zaraz po objęciu prowadzenia. Gdyby nie ta sytuacja pewnie wygralibyśmy ten mecz.