Zwycięstwo po samobójczej bramce! Górnik - Raków 1:0!

10/08/2019 23:07 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Zwycięstwo po samobójczej bramce! Górnik - Raków 1:0!

Zespół Górnika pokonał Raków Częstochowa 1:0. Bramka na wagę trzech punktów padła po akcji Erika Janży i samobójczym trafieniu Igora Sapały.

Trener Marcin Brosz zdecydował się na korekty w składzie w stosunku do ostatniego meczu z Wisłą. Do wyjściowej jedenastki wrócił Mateusz Matras, a miejsce na prawym skrzydle zajął David Kopacz. Pierwsze minuty meczu należały jednak do gości. Raków zaczął bez respektu i ofensywnie. Z biegiem czasu lekko zaczęli jednak przeważać gospodarze. Z obu stron brakowało jednak celnych strzałów na bramkę rywala, stąd po 45 minutach utrzymał się wynik bezbramkowych.

Dużo więcej ofensywnych akcji oglądaliśmy po przerwie. Trener Marcin Brosz zdecydował się na dwie zmiany posyłając w bój Alasanę Manneha oraz Daniela Ściślaka. Obaj wnieśli do poczynań zabrzan wiele ożywienia. Sporo szczęścia zespół Górnika miał w 56 minucie, gdy Peter Szwartz trafił w słupek. Górnicy próbowali grać skrzydłami i szukali szczęścia w licznych dośrodkowaniach w pole karne. Opłaciło się to w 63 minucie meczu. Silną piłkę w pole karne posłał Erik Janża, a nieszczęsliwie interweniujący Igor Sapał posłał piłkę do własnej bramki. Był to decydujący moment meczu.

W ostatnim kwadransie mecz nabrał rumieńców. Swoje sytuacje miał zarówno Górnik - bliscy szczęścia byli Daniel Ściślak i Igor Angulo - jak i goście, którzy ambitnie atakowali do ostatniego gwizdka. Ostatecznie po dramtaycznym meczu pełnym walki 14-krotni Mistrzowie Polski pokonali Raków Częstochowa. To drugie z rzędu domowe zwycięstwo Górnika.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
1:0 – Sapała 63' (samobójczy)

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża, Bainović (46′ Manneh), Matras, Kopacz (46′ Ściślak), Wolsztyński (85′ Matuszek), Jimenez, Angulo
Trener: Marcin Brosz

Raków: Gliwa – Petrasek, Azemović, Luković (79′ Nouvier), Sapała, Schwarz, Kun, Kasperkiewicz (73′ Bartl), Szczepański, Szymonowicz, Browne-Forbes
Trener: Marek Papszun

Sędzia: Bartosz Frankowski
Żółte kartki: Bochniewicz – Browne-Forbes