Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
http://weglokoks.com.pl/index.php/pl/https://sprbt.pl/1948-SUPERBEThttp://um.zabrze.pl/http://hummelsport.pl

Ważna dla miasta inwestycja otwarta! Podczas ceremonii otwarcia obecna była delegacja naszego Klubu.

10/10/2021 14:37 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Ważna dla miasta inwestycja otwarta! Podczas ceremonii otwarcia obecna była delegacja naszego Klubu.

W piątek uroczyście otwarto nowy zakład produkcyjny renomowanej firmy Weber na terenie naszego miasta. Dzięki staraniom władz Zabrza, zostało ono wybrane spośród wielu europejskich miast, które zabiegało o pozyskanie inwestycji potentata na rynku produkcji grilli. Warto dodać, że firma jest również partnerem Górnika, stąd nie może dziwić obecność klubowej delegacji z Lukasem Podolskim na czele. 

Europejskie centrum produkcyjno-dystrybucyjne firmy Weber zostało oficjalnie otwarte w piątek, 8 października. Przedsiębiorstwo już teraz zatrudniła w Zabrzu 140 osób, a docelowo planuje utworzyć nawet 500 nowych miejsc pracy. Oznacza to wpływy do budżetu miasta z tytułu podatków, które przeznaczone zostaną na budowę i remonty, dróg, przedszkoli i innych ważnych inwestycji. Prawdziwą gwiazdą wydarzenie był Lukas Podolski, który wspólnie z Panią Prezydent Małgorzatą Mańką Szulik uczestniczył w uroczystej inauguracji. 

Specjalna strefa ekonomiczna, uzbrojona i przygotowana przez działania miasta rozwija się w ekspersowym tempie. Niemal wszystkie działki są już wykupione przez inwestorów. Rozwój miasta to rozwój Górnika. Pozostaje nam się cieczyć z kolejnego sukcesu oraz czekać na kolejne projekty naszego Partnera, władz miasta oraz samego Klubu. 

Najnowsze artykuły

Nowe boisko treningowe otwarte!
Wydarzenia / 15.10.2021 21:51

Nowe boisko treningowe otwarte!

Więcej
Gramy z Wisłą: Wieści z obozu rywala
Wydarzenia / 15.10.2021 14:28

Gramy z Wisłą: Wieści z obozu rywala

Więcej
Terminarz 14. kolejki PKO Ekstraklasy
Wydarzenia / 15.10.2021 14:19

Terminarz 14. kolejki PKO Ekstraklasy

Więcej
Górnicy spotkali się z uczniami [video]
Wydarzenia / 15.10.2021 14:03

Górnicy spotkali się z uczniami [video]

Więcej
Top 5 z Wisłą Kraków w XXI wieku
Wydarzenia / 15.10.2021 12:41

Top 5 z Wisłą Kraków w XXI wieku

Więcej
Miasteczko Śląskie Partnerem Społecznym meczu z Wisłą
Wydarzenia / 15.10.2021 12:34

Miasteczko Śląskie Partnerem Społecznym meczu z Wisłą

Więcej