Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
https://www.pgg.pl/kontakt/dane-teleadresowehttp://um.zabrze.pl/http://adidas.pl/footballhttps://www.sts.pl/?utm_source=kampania&utm_medium=baner&utm_content=logo_top&utm_campaign=GornikZabrze

Gvilia Górnikiem. Gruzin wsiadł do samolotu…

11/01/2019 16:01 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Gvilia Górnikiem. Gruzin wsiadł do samolotu…

Kolejny nowy zawodnik, 25-letni Valeriane Gvilia, związał się z naszym klubem.

Najpierw kontrakt z Górnikiem podpisał słowacki bramkarz Martin Chudy, a kilka godzin później z naszym klubem związał się Valeriane Gvilia. Jest to 25-letni pomocnik z Gruzji, który ma też ukraińskie obywatelstwo. Zresztą grał w reprezentacjach młodzieżowych obu tych krajów.

Gvilia w dorosłej piłce debiutował jako zawodnik Metalista Charków, następnie z BATE Borysow dwa razy sięgnął po mistrzostwo Białorusi, a ostatnio występował w szwajcarskim klubie FC Luzern (11 meczów i jeden gol). - To zdeterminowany piłkarz, który regularnie grał we wszystkich klubach i odgrywał w nich ważną rolę. Ostatnio trochę mniej grał w klubie, a bardzo zależy mu na regularnych występach, bo jest etatowym reprezentantem Gruzji. Chciał do nas przyjść, wierzymy, że wiosną będzie ważną postacią zespołu – mówi Artur Płatek, pełnomocnik zarządu, odpowiedzialny za transfery.

Urodzony 24 maja 1994 roku Gvilia (182 cm) w kadrze Gruzji rozegrał do tej pory 19 meczów, w których strzelił dwa gole. Występuje głównie w drugiej linii, jego atutem są stałe fragmenty gry, doskonale wykonuje rzuty wolne i rożne. Piłkarz został do Górnika wypożyczony na pół roku. Portal transfermarkt wycenia go na 1,25 miliona euro. Gvilia przyleciał do Polski ze Szwajcarii około 14.30, na lotnisku podpisał odpowiednie dokumenty, po czym przesiadł się do samolotu, którym Górnik wyleciał na Cypr.

Gvilia trafił do Górnika na mocy umowy wypożyczenia, która obowiązywała będzie do końca bieżącego sezonu.

Witamy na pokładzie!

Najnowsze artykuły

„Ambro” na treningu
Wydarzenia / 25.03.2019 17:42

„Ambro” na treningu

Więcej
Licznik w górę
Wydarzenia / 25.03.2019 17:39

Licznik w górę

Więcej
Trójkolorowe rozpoczęcie wiosny
Wydarzenia / 25.03.2019 14:52

Trójkolorowe rozpoczęcie wiosny

Więcej
Zagrali dla drużyny A
Wydarzenia / 25.03.2019 12:03

Zagrali dla drużyny A

Więcej
Żurkowski dołączy do reprezentacji U-21
Wydarzenia / 25.03.2019 11:09

Żurkowski dołączy do reprezentacji U-21

Więcej
Rozpoczęła się sprzedaż zamknięta na mecz z Legią
Wydarzenia / 25.03.2019 10:08

Rozpoczęła się sprzedaż zamknięta na mecz z Legią

Więcej