Rozpoczynamy od wygranej! Górnik – Banik 2:1

11/01/2020 14:52 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Rozpoczynamy od wygranej! Górnik – Banik 2:1

Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym, pokonując w Bieruniu Banik Ostrava 2:1.

W pierwszej połowie trener Marcin Brosz wystawił niemal identyczny skład, jak w ostatnim meczu ligowym z z Jagiellonią Białystok. Na boisku zabrakło jedynie Igora Angulo, a do jedenastki wskoczył z kolei David Kopacz.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem delikatnej przewagi rywali. Banik zdołał ją przypieczętować zdobyciem jednej bramki. Na listę strzelców wpisał się Robert Hruby, który w 24. minucie pokonał z Martina Chudego strzałem z najbliższej odległości. Zabrzanie również mieli udany kwadrans podczas którego dłużej utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, ale nie udało się tego przekuć w poważniejsze zagrożenie.

Górnicy zaatakowali po przerwie. Młodzi piłkarze grali bez większego kompleksu, raz za razem starając się zagrozić bramce Banika. Efekt bramkowy przyszedł w 67. minucie a gola precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów zdobył Adam Ryczkowski. Świetny powrót utalentowanego piłkarza, który po raz ostatni zagrał w grudniu 2018 roku. Po zdobyciu bramki wyrównującej zabrzanie zaatakowali jeszcze śmielej, czego efektem była druga bramka. Po rzucie rożnym przytomnie przed bramkarzem Banika znalazł się Michał Koj.

Górnik Zabrze – Banik Ostrava 2:1 (0:1)
0:1 – Hruby 24’
1:1 – Ryczkowski 67’
2:1 – Koj 82’

Górnik Zabrze:

I połowa: Chudy (Neugebauer 33’) – Sekulić, Bochniewicz, Wiśniewski, Janża – Zapolnik, Matuszek, Bainović, Jimenez – Kopacz, Wolsztyński

II połowa: Neugebauer (Kudła 63’) - Pawłowski, Paluszek, Koj, Gryszkiewicz - Ryczkowski, Matras, Manneh, Ściślak, Rostkowski - Krawczyk

Banik Ostrava: Laštůvka - Fillo, Procházka, Stronati, Granečný - Jánoš, Hrubý, Kaloč - Lalkovič, Smola, Holzer.

Rezerwowi: Číž, Šindelář, Pokorný, Fleišman, Celba, Mooc, Buchta, Baroš.

Relacja: Bartłomiej Perek