Wymarzony początek wiosny! Górnik - Wisła 2:0

11/02/2019 21:48 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Piłkarze Górnika po bardzo dobrym meczu pokonali Wisłę Kraków 2:0.

Odmieniony Górnik zaprezentował świetną grę. W pierwszym składzie zagrało czterech nowych piłkarzy: Martin Chudy, Adam Orn Arnarson, Valeriane Gvilia oraz Mateusz Matras. Bohaterem meczu został ten ostatni, zdobywając dwie bramki!

Górnicy zaczęli z wielkim animuszem. Grali agresywnie i z polotem. Już w pierwszej minucie mogli prowadzić, lecz Łukasz Wolsztyński, który umieścił piłkę w siatce był na pozycji spalonej. Nie ostudziło to zapału 14-krotnych Mistrzów Polski. W 9 minucie radości trybun już nic nie mogło zmącić. Matras wykorzystał dobre dośrodkowanie Jimeneza umieszczając głową piłkę w siatce Wisły. W pierwszej połowie owację otrzymał również kolejny debiutant, Martin Chudy, który świetnie obronił strzał Kolara. W 37 minucie przytomnie w polu karnym gości zachował się Matras i Górnik prowadził po 45 minutach 2:0.

W pierwszych minutach po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić goście. Z biegiem minut zabrzanie grali jednak coraz lepiej stwarzając sobie liczne sytuacje do podwyższenia rezultatu. Niestety w setnym oficjalnym meczu w barwach Górnika bramki nie zdobył Igor Angulo, choć miał ku temu dwie sytuacje.

Drugie zwycięstwo w Zabrzu stało się faktem! Jesteśmy pewni, że przy takiej grze, na kolejne nie będziemy długo czekać. Brawo! Oby tak dalej!

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 2:0 (2:0)

1:0 – Matras 10'

2:0 – Matras 37'

GÓRNIK: Chudy – Arnarson ( Suarez90+3), Wiśniewski, Bochniewicz, Koj – Matras (Matuszek 82') – L. Wolsztyński (Mystakidis 70'), Żurkowski, Gwilia, Jimenez – Angulo. Trener Marcin BROSZ.

WISŁA: Lis – Palczicz, Sadlok, Wasilewski, Pietrzak – Basha, Drzazga (Wojtkowski 69'), Plewka – Błaszczykowski Kolar (Burliga 89'), Peszko (Śliwa 80'). Trener Maciej Stolarczyk.
Sędziował – Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 14689

Żółte kartki: Arnarson, Bochniewicz – Palczicz