A mogło być pięknie...Cracovia - Górnik 2:2

11/09/2021 17:17 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

W Krakowie przy ulicy Kałuży odbył się mecz dwóch drużyn, których trenerzy byli niegdyś charakterystycznymi piłkarzami Górnika Zabrze. Wydawało się, że lepszy w tym pojedynku okaże się Jan Urban, lecz drużyna Michała Probierza w końcówce meczu wydarła remis.

W porównaniu do ostatniego meczu trener Jan Urban dokonał jednej zmiany w składzie. W wyjściowej jedenastce Dariusza Pawłowskiego zastąpił Robert Dadok. Na ławce rezerwowych natomiast znalazł się najnowszy nabytek zabrzan Jean Jules Mvondo.

ŚWIETNY POCZĄTEK

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Górników! Kilka metrów za linią środkową piłkę przejął Jesus Jimenez, pobiegł w kierunku bramki Cracovii i mimo asysty 4 (!) obrońców Pasów trafił do bramki tuż przy słupku! Bramka padła w 63 sekundzie meczu! Po bramce zabrzanie kontrolowali grę i starali się wyprowadzać kontry, jedna z nich po dobrym rajdzie Krzysztofa Kubicy mogła zakończyć groźną sytuacją, jednak obrońcy Pasów przerwali tą akcję w polu karnym. W 28 minucie na 2:0 trafił Piotr Krawczyk, po pięknym przerzucie Bartosza Nowaka, jednak powtórki wskazały na przyjęcie piłki ręką przez Krawczyka i bramka została anulowana. W 33 minucie znakomitą sytuację na wyrównanie mieli gospodarze. Piłkę na 10 metrze otrzymał niepilnowany Pelle van Amersfoort, ale świetnie w tej sytuacji spisał się Grzegorz Sandomierski odbijając strzał Holendra. Chwilę później było 2:0 dla Górnika! Piłkę za plecy obrońców posłał Alasana Manneh, a polu karnym jak profesor zachował się Krawczyk i podwyższył prowadzenie. Goście do przerwy kontrolowali wynik i na przerwę schodzili z zasłużonym prowadzeniem.

FELERNA KOŃCÓWKA

Drugą połowę Pasy rozpoczęły od ataków i w 49 minucie Sandomierski ponownie popisał się ofiarną interwencją w polu karnym, ratując swój zespół przed utratą bramki. W 71 minucie bliski podwyższenia wyniku był Krzysztof Kubica, strzelając na bramkę oczywiście głową. 3 minuty później swoją szansę mieli gospodarze, kiedy to obok słupka uderzał Matej Rodin. Górnicy starali się kontrolować grę, jednak krakowianie zdołali zdobyć kontaktową bramkę po strzale głową Rodina. Jak się okazała bramka ta nie była jedynie bramką honorową, gdyż w 92 minucie piłkarze Pasów niemal skopiowali sytuację sprzed kilku minut i do wyrównania doprowadził Rodin.

Mecz zakończył się podziałem punktów, z którego zdecydowanie bardziej cieszyć mogą się gospodarze. Górnicy mogą żałować straconej okazji na zwycięstwo. Szansa na rehabilitację pojawi się za 8 dni podczas meczu z Wartą Poznań.

Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 2:2 (0:2)

Bramki:  Rodin 84, 90 - Jimenez 2, Krawczyk 34

Cracovia: Hrosso – Pestka, Jugas, Rodin, Rapa – van Amersfoort, Lusiusz (66. Loshaj), Wiśniewski (46. Sadikovic), Knap (46. Ogorzały), Hanca – Balaj (46. Hebo)

Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Janża, Kubica (72. Bainovic), Manneh (61. Mvondo), Nowak (61. Wojtuszek), Dadok (88. Pawłowski) – Jimenez, Krawczyk (88. Sanogo)

Żółte kartki: van Amersfoort, Rapa, Loshaj – Gryszkiewicz, Janża, Janicki

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Autor: Krzysztof Pieczyński