Z Maccabi na remis. Bramka Ściślaka

12/07/2019 16:04 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Z Maccabi na remis. Bramka Ściślaka

Zespół Górnika zremisował w kolejnym meczu kontrolnym z zespołem Maccabi Netanya 1:1. Bramkę dla 14-krotnych Mistrzów Polski zdobył Daniel Ściślak.

W Nowinach pod Kielcami zabrzanie zmierzyli się z zespołem Maccabi Netanya. Był to siódmy mecz kontrolny rozgrywany w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem zabrzan był trzeci zespół ligi izraelskiej poprzedniego sezonu. Skład zabrzan stanowił mieszankę młodości (Pawłowski, Surowiec, Kubica, Ściślak) z doświadczeniem (Kudła, Koj, Matuszek, Wolsztyński). W pierwszych minutach spotkania częściej bramce rywali starali się zagrażać "górnicy".         W 5. minucie Łukasz Wolsztyński padł w polu karnym, sędzia jednak uznał, że przeciwnik zagrał czysto. Kilka minut później ponownie dał o sobie znać "Wolsztyn". Tym razem przeniósł piłkę ponad bramką po dośrodkowaniu Daniela Ściślaka. Na dobrą sprawę pierwsza akcja Maccabi przyniosła tej drużynie prowadzenie. Gavriel Kanichowsky dobrze zachował się na skrzydle, wycofał piłkę przed pole karne a Fatos Beqiraj popisał się celnym i skutecznym strzałem. Trzy minuty później przed stratą drugiej bramki przytomną interwencją uratował nas Dawid Kudła. W 33. minucie Krzysztof Kubica popisał się prostopadłym podaniem, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Netany'i. Sędzia zasygnalizował jednak pozycję spaloną. Chwilę później pojedynek z Melamedem wygrał z kolei bramkarz 14-krotnych Mistrzów Polski. Do przerwy rywale utrzymali minimalne prowadzenie.

Odp początku drugiej połowy na boisku pojawili się Maciej Ambrosiewicz oraz Piotr Krawczyk. Pierwszy z nich miał udział przy bramce wyrównującej, która padła w 51. minucie. "Ambro" przytomnie zagrał na wolne pole do Daniela Ściślaka, który lobem pokonał bramkarza Maccabi. Sześć minut później mogło być 1:2 dla rywali, ale ponownie na wysokości zadania stanął Dawid Kudła, który dwukrotnie obronił strzały rywali. Górnicy doskonałą sytuację mieli w 74. minucie, wówczas Piotr Krawczyk znalazł się w doskonałej sytuacji. Golkiper izraelskiej drużyny zdołał obronić strzał nowego piłkarza Górnika, do dobitki szykowali się Daniel Ściślak i Łukasz Wolsztyński, ale bezskutecznie. Dwie minuty po akcji Ambrosiewicza w polu karnym rywali swoich sił próbował Juan Bauza, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Na pięć minut przed końcem meczu od utraty bramki uratowała nas poprzeczka po strzale jednego z rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Przypominamy, że już w najbliższy poniedziałek (15 lipca o godzinie 17:00) zabrzanie rozegrają ostatni przed ligą sparing, stanowiący swoistą próbę generalną przed inauguracją PKO Ekstraklasy. Rywalem zabrzan będzie litewski zespół Atlantas Kłajpeda. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Więcej szczegółów - TUTAJ.

Górnik Zabrze - Maccabi Netanya 1:1

0:1 - Beqiraj 13'

1:1 - Ściślak 51'

Górnik: Dawid Kudła - Dariusz Pawłowski, Kamil Surowiec, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Szymon Matuszek, Krzysztof Kubica (Maciej Ambrosiewicz 46') - Juan Bauza (Ishmael Baidoo 86'), Daniel Ściślak, Ishmael Baidoo (Piotr Krawczyk 46')  - Łukasz Wolsztyński.

Maccabi: Raz Karmi - Muhammed Zubeidat, Roman Golobart, Tim Heubach, Simon Pirkl - Stav Finish, Almog Cohen, Gavriel Kanichowsky, Roi Kehat - Guy Melamed, Fatos Beqiraj; rezerwowi: Razi Abu Hamdan, Viki Kahlon, Jahmir Hyka, Jonathan Bornstein, Aviv Avraham, Yuval Sade, Dolev Azulai, Nicolas Olsak

Żółta kartka: Pirkl