Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
https://www.pgg.pl/kontakt/dane-teleadresowehttp://um.zabrze.pl/http://hummelsport.plhttps://www.sts.pl/?utm_source=kampania&utm_medium=baner&utm_content=logo_top&utm_campaign=GornikZabrze

Górnik Zabrze dołącza do e-sportowych rozgrywek E-Ligi w Pro Evolution Soccer

12/07/2020 12:14 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Górnik Zabrze dołącza do e-sportowych rozgrywek E-Ligi w Pro Evolution Soccer

Miło nam poinformować wszystkich kibiców Górnika, a w szczególności tych będących fanami e-sportowych rozgrywek, że dołączamy do kolejnej elektronicznej inicjatywy. Nasza drużyna będzie występowała w E-Lidze - rywalizacji polskich klubów piłkarskich w grę Pro Evolution Soccer.

Dotychczas nasza działalność e-sportowa skupiała się na aktywnościach związanych z popularną grą wydawaną przez Electronic Arts – FIFA. Teraz postanowiliśmy skorzystać z nadarzającej się okazji i rozszerzyć nasze działania o kolejny, inny znany symulator piłki nożnej, którym jest produkt firmy  Konami – Pro Evolution Soccer. 

Zdecydowaliśmy się skorzystać z zaproszenia do wzięcia udziału w rozgrywkach E-Ligi. Jest to bardzo interesująca inicjatywa, ze względu na jej koncepcję. Zakłada ona rozgrywki wyłącznie drużyn wystawionych przez polskie kluby piłkarskie. Wirtualne drużyny wystąpią w idealnie odwzorowanych strojach klubowych i pod jego herbem. Dodatkowo organizator zapewni oprawę audio-wizualną, tj. grafika, komentarz oraz doping kibiców gospodarzy spotkania. Dzięki temu każdy z oglądających poczuje się jakby kibicował swojej drużynie na stadionie. Rozgrywane mecze będą się odbywały w systemie 10 vs 10 na platformie Playstation 4 . Każdy z graczy będzie miał przypisaną pozycję na boisku, czyli jednocześnie grają ze sobą zespoły sterowane aż przez 20 zawodników! 

Projekt wzbudza zainteresowanie również z tego względu, że dojdzie w nim do spotkań między klubami z różnych klas rozgrywkowych, których dziś nie jesteśmy w stanie oglądać na zielonych murawach. Na chwilę obecną wiemy już, że czekają nas elektryzujące starcia z Widzewem Łódź, Zawiszą Bydgoszcz, GKS-em Tychy czy Odrą Wodzisław. A to tylko pierwsze cztery drużyny, które dołączyły do E-Ligi - już wkrótce poznamy kolejne. Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo i będziemy mogli emocjonować się i śledzić ich przebieg w Social Mediach. 

W najbliższym czasie ogłosimy szczegółowe informacje na temat powstającej drużyny, która będzie nas reprezentowała we wspomnianych rozgrywkach. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy. Aktywni fani Górnika grający w grę Pro Evolution Soccer na platformie Playstation 4, staną przed ogromną szansą na dołączenie do drużyny.  Będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności poprzez udział w specjalnie zorganizowanych naborach, które wyłonią kilku reprezentantów naszego klubu. 


Działalność e-sportowa 

Nasz klub stale włącza się w aktywności e-sportowe. Regularnie bierzemy udział w cyklicznych rozgrywkach organizowanych przez Ekstraklasę, w której uczestniczy 16 klubów naszej ligi. Dwukrotnie mieliśmy okazję uczestniczyć w turnieju Ekstraklasa Cup. W 2018 roku podczas debiutanckiego występu odnieśliśmy sukces i zajęliśmy 3. miejsce, a rok temu udało nam się dotrzeć do ćwierćfinału. 

 

W dniu dzisiejszym zakończyły się inne, najbardziej prestiżowe rozgrywki e-sportowe dla polskich klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej - Ekstraklasa Games. W sezonie 2019/2020, który składał się z 3 rund – jesiennej, wiosennej oraz finałowej, również udało się nam dobrze zaprezentować. W rundzie jesiennej reprezentujący nas Patryk Sobański zajął 3. miejsce na platformie Xbox One. Dzięki dobrym występom udało mu się zakwalifikować do elitarnej rundy finałowej, w której wystąpiło ośmiu najlepszych zawodników.  

W czasie pandemii znacznie zwiększyliśmy nasze działania e-sportowe. Zorganizowaliśmy kilka inicjatyw, które mieliście okazję śledzić w naszych kanałach informacyjnych.

  • W dniu dokładnej, pięćdziesiątej rocznicy historycznego, trzeciego meczu z AS Romą, doszło do skutku duże przedsięwzięcie. Zorganizowaliśmy wirtualny trójmeczu z AS Romą, Udało się przeprowadzić w profesjonalny sposób transmisję wydarzenia meczów wraz z interesującą otoczką - studiem, wywiadami, konkursami i komentarzem meczów. Nasi reprezentanci zmierzyli się z zawodnikiem e-sportowej sekcji AS Roma, jednym z najlepszych graczy w FIFĘ na całym świecie - Damianem "Damie" Augustyniakiem.  Jeśli nie miałeś okazji oglądać, to zachęcamy to sprawdzenia -> TUTAJ

 

  • Podczas jednego z tygodnii pandemii odbył się kilkudniowy wewnętrzny turniej piłkarzy pierwszego zespołu i sztabu szkoleniowego, który wyłonił dwóch reprezentantów Górnika na rywalizację z AS Romą oraz Piastem Gliwice. 

  •   Po wyłonieniu dwóch graczy w wewnętrznym turnieju rozegraliśmy dwumecz z Piastem Gliwice, w którym rywalizowali piłkarze pierwszych drużyn. Jak widzieliście, mecze były bardzo zacięte.

Michał Rostkowski vs Karol Stanek -  1:1, 3:1, 1:2, 0:3 

Mecz do obejrzenia TUTAJ

Daniel Ściślak- Martin Konczkowski - 2:2, 3:3, 6:4, 4:2 

Mecz do obejrzenia TUTAJ

 

 

 

Najnowsze artykuły

Ks.Krzysztof Pelczar: To ważny krok dla Alexa
Wydarzenia / 06.08.2020 13:54

Ks.Krzysztof Pelczar: To ważny krok dla Alexa

Więcej
Trwa sprzedaż biletów na mecz z Jagiellonią
Wydarzenia / 06.08.2020 13:07

Trwa sprzedaż biletów na mecz z Jagiellonią

Więcej
Media o Nas: Długo i ciężko na to pracowałem
Media o Górniku / 06.08.2020 10:24

Media o Nas: Długo i ciężko na to pracowałem

Więcej
III Liga: Pójść za ciosem
Wydarzenia / 06.08.2020 10:01

III Liga: Pójść za ciosem

Więcej
Tour de Pologne zawita dziś do Zabrza
Wydarzenia / 06.08.2020 09:51

Tour de Pologne zawita dziś do Zabrza

Więcej
PREZES HENRYK KULA POZOSTAŁ PREZESEM ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
Wydarzenia / 06.08.2020 09:44

PREZES HENRYK KULA POZOSTAŁ PREZESEM ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Więcej