Nasi na wypożyczeniach - raport

13/08/2019 10:43 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Nasi na wypożyczeniach - raport

Jak prezentowali się w miniony weekend zawodnicy Górnika wypożyczeni do innych klubów? Zapraszamy na krótki raport.

FORTUNA I LIGA

Sandecja Nowy Sącz odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:1. Spory wpływ na sukces miał Daniel Bielica, który rozegrał świetne zawody. Jego postawę docenił m.in tygodnik Piłka Nożna nominując go do jedenastki kolejki I ligi.

Swój pierwszy mecz wygrał również Stomil Olsztyn, który pokonał GKS 1962 Jastrzębie. W pierwszym klubie gra Wojciech Hajda, w drugim zaś Daniel Liszka. Na boisku pojawił się jednak tylko pierwszy z nich. "Hajdzik" wszedł w 82 minucie, zdążył jednak "zarobić" napomnienie żółtą kartką. Warto zaznaczyć, że bramkę dla Jastrzebia zdobył z rzutu karnego były piłkarz Górnika, Adam Wolniewicz.

III LIGA

Spośród trójki piłkarzy Górnika wypożyczonych do III - ligowców zagrał tylko Jakub Dyląg. Zaliczył on pełne 90 minut w wygranym przez Gwarek Tarnowskie Góry 2:1 meczu z rezerwami Miedzi Legnica. Pozostała dwójka Patryk Joachim (Gwarek TG) oraz Jakub Szymański (MKS Kluczbork) nie wystąpiła w meczach swoich zespołów.