Porażka w strugach deszczu. Górnik – Stal 1:3

13/08/2022 20:04 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Porażka w strugach deszczu. Górnik – Stal 1:3

Stare piłkarskie porzekadłomówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, znalazło dziś odzwierciedlenie. Zabrzanie przegrali ze Stalą, choć prowadzili i mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku.

Trener Bartosch Gaul zdecydował się na jedną zmianę w stosunku do poprzedniego meczu z Rakowem. Od pierwszego gwizdka na boisku oglądaliśmy Hiszpana Daniego Pacheco, z kolei Mateusz Cholewiak zajął miejsce na ławce rezerwowych.

W pierwszym fragmencie gry wydawało się, że trudne warunki spowodowane potężną ulewą nie przeszkodzą gospodarzom w walce o komplet punktów. Górnicy dobrze zaczęli, czego efektem była bramka Pawła Olkowskiego, który wykorzystał dobre podanie Lukasa Podolskiego i wpakował piłkę do siatki rywali. Kilka minut później mogło być 2:0, niestety świetnej sytuacji nie wykorzystał „Poldi”. W kolejnych minutach zabrzanie kontrolowali przebieg meczu, dalej starając się atakować … Kontrolowali do czasu. W 42 minucie z obroną Górnika poradził sobie Said Hamulić, który wypracował sobie świetną okazję i bezlitośnie ją wykorzystał. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z rzutu wolnego podwyższył Maciej Domański.

Ten sam zawodnik otworzył drugą połowę meczu pewnym strzałem pokonując Kevina Brolla. Sytuacja stała się bardzo trudna. Trener Bartosch Gaul błyskawicznie dokonał dwóch zmian wprowadzając na boisko Mateusza Cholewiaka i Piotra Krawczyka. Górnik – mimo sporej przewagi – mieli problem z wypracowaniem dogodnych sytuacji strzeleckich. Goście w tym czasie często strzelali z dystansu, próbując wykorzystać deszczowe warunki. Kiedy na pięć minut przed upływem regulaminowego czasy gry czerwoną kartką za faul został ukarany bramkarz zabrzan, stało się jasne, że o happy end będzie już bardzo trudno. Jako, że trener Górnika wykorzystał limit zmian, do bramki wszedł Krzysztof Kubica, który na dzień dobry popisał się piękną i skuteczną paradą po rzucie wolnym.

Po pięciu kolejkach i czterech rozegranych meczach zabrzanie pozostają z dorobkiem sześciu punktów. W następnym meczu Górnik zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Górnik Zabrze – Stal Mielec 1:3 (1:2)

1:0 – Olkowski 13′
1:1 – Hamulić 42′
1:2 – Domański 45+1′
1:3 – Domański 47′

Górnik Zabrze: Broll – Paluszek, Janicki, Jensen, Olkowski (82′ Dadok), Manneh (69′ Kubica), Kotzke (69′ Stalmach), Janża, Pacheco (56′ Cholewiak), Podolski, Włodarczyk (56′ Krawczyk)
Trener: Bartosch Gaul

Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Barauskas, Matras, Kasperkiewicz (79′ Kruk), Wolski, Wlazło, Gerbowski, Hamulic (80′ Hiszpański), Lebedyński (66′ Mak), Domański (88′ Żyra)