Porażka na pożegnanie z Zabrzem. Górnik - Wisła 0:1

14/05/2019 23:35 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Porażka na pożegnanie z Zabrzem. Górnik - Wisła 0:1

NIe udało się piłkarzom Górnika pożegnanie ze stadionem im. Ernesta Pohla. Podopieczni trenera Marcina Brosza przegrali z Wisłą Płock 0:1.

Nie pomogła ani fantastyczna atmosfera, jaką stworzyło ponad 11 tysięcy kibiców, ani specjalna otoczka spotkania. W strugach ulewnego deszczu zabrzanie przegrali drugie z rzędu, a ósme ogółem spotkanie w Zabrzu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem miały miejsce miłe uroczystości - oficjalne podziękowania dla Szymona Żurkowskiego i gratulacje dla Adriana Gryszkiewicza, który został powołany na Mundial U-20. Gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha skończyły się sentymenty, bowiem będący w trudnej sytuacji goście rzucili się do ataku. Bardzo szybko za faul upomniany został Adrian Gryszkiewicz. Chwilę później efektownym strzałem popisał się Georgi Merebaszwili. Słowacki bramkarz Górnika był bez żadnych szans. Górnicy rozkręcali się powoli. Ich gra na dobre "zatrybiła" około 20 minuty. Najpierw oglądaliśmy niecelną próbę Igora Angulo, następnie zablokowanego woleja w wykonaniu Ishmaela Baidoo. Ghańczyk był w tym okresie gry bardzo aktywny. Świętną akcję przeprowadził w 34 minucie, kiedy efektownym dryblingiem minął trzech piłkarzy Wisły, a następnie został sfaulowany. Po tej akcji i rzucie wolnym było bardzo groźnie. Kibice mogli mieć nadzieję, że kolejne dobre akcje i sytuacje będą kwestią czasu.

W przerwie trener Marcin Brosz zdecydował się na zmianę, w miejsce Kamila Zapolnika pojawił się Maciej Ambrosiewicz, Vako Gvilia przeniósł się z kolei na skrzydło. To jednak nie był dobry dzień "Trójkolorowych", którzy starali się i walczyli, jednak w ich poczynaniach brakowało pomysłu na sforosowanie dobrze zorganizowanej defensywy Wisły. O pechu może mówić Łukasz Wolsztyński, który niedługo po wejściu na boisko trafił w słupek. Próbował też żegnający się z Zabrzem Szymon Żurkowski i Paweł Bochniewicz Goście z kolei grali mądrze, dobrze też bronił Bartłomiej Żynel. Ostatecznie płocczanie dowieźli skromne zwycięstwo do końca.

Górnik Zabrze – Wisła Płock 0:1 (0:1)

0:1 – Merebaszwili 7'

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (Suarez 65') – Zapolnik (Ambrosiewicz 46'), Matras, Żurkowski, Gwilia, Baidoo (Wolsztyński 65') – Angulo. Trener Marcin BROSZ. Rezerwowi: Loska, Matuszek, Arnarson, Liszka.

WISŁA P.: Żynel – McGing (Stępiński 67'), Uryga, Dźwigała, Garcia – Stevanović (Ricardinho 68'), Rasak, Furman, Szwoch, Merebaszwili (Sielewski 90') – Zawada. Trener Leszek OJRZYŃSKI. Rezerwowi: Kryczka, Kuświk, Angielski, Łukowski.

Żółte kartki: Gryszkiewicz, Sekulić  – Garcia, Uryga.

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa); Widzów: 11895.