III Liga: Dublet Wodeckiego. Karne do poprawy. Górnik II - Stal Brzeg 2:2

14/08/2022 15:10 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
III Liga: Dublet Wodeckiego. Karne do poprawy. Górnik II - Stal Brzeg 2:2

Rezerwy Górnika zremisowały ze Stalą Brzeg 2:2 w meczu 2. kolejki III grupy III ligi. Mecz był pełen emocji i obfitował w wiele doskonałych sytuacji. Jego bohaterami zostali Marcin Wodecki, który zdobył dwie bramki dla Górnika, a także Miłosz Jaskuła, bramkarz gości. który obronił m.in dwa rzuty karne.

W składzie Górnika znalazło się sporo piłkarzy z kadry pierwszego zespołu. W bramce Daniel Bielica, w obronie Jakub Szymański wraz z Bartłomiejem Eizenchartem, pomocnicy Krzytsztof Kubica i Dariusz Stalmach oraz Krzysztof Kolanko. Przełożyło się to na wydarzenia na boisku. Górnicy od początku przeważali, jednak przez większą część pierwszej połowy brakowało konkretów w postaci sytuacji bramkowych. Pierwsza taka sytuacja to groźny strzał aktywnego na prawej stronie boiska Patryka Pytlewskiego. Niewiele później doświadczony Marcin Wodecki zachował się przytomnie w polu karnym Stali i pewnym strzałem wyprowadził naszą dwójkę na prowadzenie. Chwilę poźniej w podobnej sytuacji pojedynek z Miłoszem Jaskułą przegrał Alan Lubaski. Próbowali jeszcze Bartłomiej Eizenchart i Maksymilian Gandziarowski, który groźnie strzelał głową. I to wszystko w ostatnich minutach pierwszej połowy. Goście też kilka razy zapędzieli się pod bramkę Daniela Bielicy. Dwa razy niecelnie strzelał głową Michał Sypek.

Druga połowa też rozpoczęła się od szturmu Górnika. Jasuła raz jeszcze popisał się fantastyczną interwencją po strzale Dariusza Stalmacha. To jednak był początek koncertu gry w wykonaniu młodego golkipera Stali. Kilka minut później obronił rzut karny Alana Lubaskiego. Nasz napastnik próbował strzału a'la Panenka, jednak podciął piłkę na zbyt niską wysokość i golkiper Stali zdążył odbić piłkę. Powrót z dalekiej podróży dodał gościom animuszu. Jedną z akcji na bramkę zamienił Michał Sypek. W odpowiedzi Alan Lubaski popisał się udaną szarżą w polu karnym gości, która zakończyła się faulem i rzutem karnym. Tym razem Jaskuła wygrał pojedynek z Krzysztofem Kubicą, doskonale wyczuwając jego intencje. To również się zemściło. Przepięknym strzałem z dystansu popisał się znany m.in. z występów w GKS-ie Katowice, Dominik Bronisławski. Pomocnik Stali uderzył w samo okienko, nie dając "Białemu" żadnych szans. Górnicy do końca walczyli o zmianę losów meczu. Trafił do bramki Jan Ciućka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Na szczęście Górnik ma MArcina Wodeckiego, kóry raz jeszcze znalazł się w polu karnym Stali, przymierzył i doprowadził do wyrównania.

Mecz mógł się podobać. Nie brakowało dobrej gry, świetnych akcji i interwencji bramkarskich. Można tylko żałować, że w decydujących  momentach zawodziła skuteczność, co spowodało utratę punktów, dwóch ... a niewiele brakowały, by nawet trzech.

Górnik II Zabrze – Stal Brzeg 2:2 (1:0)

1:0 – Wodecki 40′
1:1 – Sypek 53′
1:2 – Bronisławski 67'
2:2 – Wodecki 90′

Górnik II: Bielica – Szymański, Surowiec, Gandziarowski, Kolanko (70′ Rostkowski), Pytlewski (70′ Joachim), Eiznechart, Kubica (63′ Ściślak), Stalmach (63′ Skała), Wodecki, Lubaski (70' Ciućka)
Trener: Arkadiusz Przybyła

Stal: Jaskuła – Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Kowalski, Kuriata , Czajkowski, Sypek, Siudak, Bronisławski, Celuch