CLJ: Weekend niewykorzystanych szans

15/04/2019 11:58 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Obydwa zespoły juniorów występujące w Centralnych Ligach Juniorów rozgrywały mecze domowe. Obie miały okazję do poprawy swojej sytuacji w rozgrywkach, choć rywalizują o diametralnie inne cele. Niestety z szansy tej nie do końca skorzystały remisując swoje mecze.

Centralna Liga Juniorów U-17

Zespół prowadzony przez Dawida Ozgę jest liderem grupy C. W sobotę zabrzanie podejmowali ostatnią w tabeli Odrę Opole. Niestety mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Na szczęście, pomimo pierwszej w tym roku straty punktów, Górnik utrzymał prowadzenie w tabeli, a to dzięki porażce Ruchu z Zagłębiem Lubin. To właśnie „Niebiescy” będą najbliższym rywalem naszego zespołu. Mecz zostanie rozegrany w najbliższy czwartek (18 kwietnia) w Chorzowie.

Górnik Zabrze – Odra Opole 0:0

Górnik: Tomala – Pawlak, Staszkiewicz, Całka, Jaszczyk, Kowalik (Martuszewski 85’), Skała, Janik (Krysiak 65’), Okaj, Lubaski (Grudziński 60’), Wilk (Macedoński 70’)

Odra: Kołotyło – Witek, Gandziarowski, Jadeszko, Szota, Surzyn (Rychlik 89’), Wróbel, Wnuk, Stryczula, Muzyka (Dąbrowski 75’), Kaczka

Żółte kartki: Wróbel

Centralna Liga Juniorów U-18

Juniorzy starsi Górnika kontynuują zażartą walkę o utrzymanie. Niedzielny mecz z Pogonią, a szczególnie jego druga połowa, przypominał walkę pięściarską pełną wymiany ciosów. Zabrzanie przegrywali po pierwszych, mało udanych, czterdziestu pięciu minutach. W drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat. Grali dobrze, z ambicją i polotem. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Gdy w 88. minucie meczu Budak zdobył ładnym strzałem bramkę na 3:2 wydawało się, że upragniony komplet punktów wreszcie zostanie w Zabrzu. Niestety po raz kolejny okazało się, że końcówki są piętą achillesową naszych juniorów. Górnik stracił bramki i bardzo potrzebne punkty. Mimo to powiększył przewagę nad Motorem Lublin do dwóch punktów. To jednak cały czas bardzo mało...W następnej kolejce zespół Marka Piotrowicza i Dariusza Koseły gra w Poznaniu z Lechem. Mecz zostanie rozegrany w czwartek (18 kwietnia).

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 3:3 (0:1)

Bramki: Ściślak 63’ (karny), Michalski 69’, Budak 88’ - Ładny 40’, Kwiecień 72’, Pietraszkiewicz 90+2’

Górnik: Krawczyk – Michalski, Kubica, Figna, Eizenchart – Hajda, Borek (Urbański 85’), Flak, Lukoszek (Budak 80’), Ściślak, Kawecki (Zawada 87’)

Pogoń: Sujecki – Rezaeian, Kwiecień, Stolarczyk, Ładny, Łęgowski, Rościszewski (Pietraszkiewicz 88’), Krzyżaniak (Modrzewski 70’) Turski, Rybicki, Lis (Radziński 78’)

Żółte kartki: Michalski, Lukoszek, Borek, Hajda, Budak – Rybicki, Sujecki, Krzyżaniak, Stolarczyk, Turski, Kwiecień; Czerwone kartki: Michalski (dwie żołte) – Stolarczyk (dwie żółte)