Maciej Ambrosiewicz: Zabrakło pierwszej bramki

15/05/2019 14:28 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Maciej Ambrosiewicz zagrał w meczu z Wisłą 45 minut, zmieniając w przerwie meczu Kamila Zapolnika. Niestety, podobnie jak reszta kolegów z zespołu, nie miał po meczu powodów do zadowolenia. Pomocnik podzielił się swoją opinią z dziennikarzami.

Zdaniem 20 - latka zaszwankowała przede wszystkim skuteczność. Mecz nie ułożył się po myśli zabrzan, bowiem już w 7. minucie goście zdobyli bramkę po pięknym strzale Merebaszwiliego. Ta sytuacja ułożyła wczorajsze spotkanie: – Przede wszystkim zabrakło skuteczności. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie 3-4, może nawet 5 okazji do zdobycia gola. Raz piłka trafiła w słupek, a parę strzałów obronił bramkarz Wisły. Gdybyśmy zdobyli tę pierwszą bramkę myślę, że wszystko by ruszyło i padłyby kolejne. Szkoda też tej sytuacji Igora po moim dośrodkowaniu, kiedy piłka również trafiła w słupek - tłumaczył "Ambro" po ostatnim gwizdku.

"Trójkolorowi" z determinacją dążyli do odwrócenia losów meczu mając, szczególnie po przerwie, sporą przewagę zarówno w posiadaniu piłki, jak i w ilości oddanych strzałów. Chęci nie brakowało: – Znając nas i trenera nie mogło być mowy o jakimkolwiek odpuszczeniu. Wydaje mi się, że było to widać na boisku. Do ostatniej minuty walczyliśmy o bramkę dającą remis, wcześniej o trzy punkty. Szkoda, że się nie udało.

Piłkarzo Górnika szczególnie ciążą porażki na własnym stadionie: - Ciężko powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Wchodząc na boisko słyszałem doping kibiców i czułem ich wsparcie. To zawsze nam pomaga, cieszymy się kiedy może zagrać przed własną publicznością. Ale czasami spotkanie nie ułoży się po naszej myśli, tak jak to z Wisłą. Na pewno jednak tych spotkań u siebie przegraliśmy zdecydowanie za dużo.