Marcin Prasoł: Włożyli dużo serca

15/09/2020 15:04 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Piłkarze drugiej drużyny Górnika odnieśli w sobotę pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Trener Marcin Prasoł pogratulował drużynie wygranej, sam cieszył się między innymi z zaangażowania i walki.

Zespół rezerw Górnika na dobre wrócił na właściwe tory. Świadczą o tym wyniki ostatnich meczów, a przede wszystkim postawa i styl gry „Trójkolorowych”. Przypomnijmy, że po premierowym wysokim zwycięstwie nad Wartą Gorzów Wielkopolski, nasza młodzież złapała zadyszkę. Jej efektem były porażki z MKS-e m Kluczbork, Piastem Żmigród oraz Ślęzą Wrocław.

Pierwszym sygnałem, że wszystko zmierza ku lepszemu była derbowa wygrana w meczu JATTA Pucharu Polski (szczebel Podokręgu Zabrze) nad drugim zespołem Piasta Gliwice. Zespół prowadzony przez Marcina Prasoła wygrał pewnie 3:0.

Jeszcze trudniejszym zadaniem był wyjazdowy mecz z Polonią Bytom, z którego nasz zespół przywiózł jeden punkt (2:2 – dwa gole Baidoo). W ostatnich dwóch ligowych spotkaniach zabrzanie zgarnęli komplet punktów, wygrywając z z Lechią Zielona Góra 4:0 oraz w minioną sobotę na wyjeździe z Rekordem Bielsko – Biała 3:2. Szczególnie cenna jest zdobycz z Bielska, bowiem w ostatnich latach nasza dwójka regularnie tam przegrywała.

Na gorącym i trudnym terenie zabrzanie zagrali jednak bardzo dobrze, co podkreślił po meczu trener Marcin Prasoł: - Cieszymy się ze zwycięstwa. Gratuluję drużynie, bo chłopcy włożyli w to spotkanie wiele serca - powiedział po ostatnim gwizdku.

Serce to jedno, ale podkreślić należy, że w grze „Trójkolorowych” było dużo jakości. Szkoleniowiec III-ligowca szczególnie zadowolony był z gry w pierwszej połowie.

Cieszy nas na pewno pierwsza połowa, bo graliśmy dobrze, potrafiliśmy kreować sytuację, zmuszać przeciwnika do błędu, odbieraliśmy wysoko piłkę. Czasem brakowało jednak ostatniego podania.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków gospodarzy. Górnik przetrzymał jednak napór i sam udanie skontrował. Okazji do podwyższenia wyniku było zresztą więcej. Jak wyglądała gra po przerwie z perspektywy szkoleniowca?

W drugiej połowie chcieliśmy dalej grać wysoko, ale nie potrafiliśmy już być tak skuteczni. Brakowało nam jednego kroku, jak również dłuższego utrzymania przy piłce. Będąc w grze bardzo szybko dążyliśmy do tego, aby strzelić bramkę, w efekcie czego oddawaliśmy piłkę gospodarzom. Na szczęście poza strzałami z dystansu wielu sytuacji dla Rekordu nie było.

Marcin Prasoł ma świadomość, że zespół czeka jeszcze bardzo dużo pracy. Satysfakcję jednak sprawia to, że jej efekty zaczynają być widoczne: - Cieszy nas rozwój chłopaków, to jest dla nas najważniejsze. Wynik musi być po prostu efektem naszej pracy - kończy Prasoł.

Autor: Bartłomiej Perek