Grzegorz Sandomierski: Zabrakło nam trochę cierpliwości

17/10/2021 09:03 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Po trzech kolejnych zwycięstwach na Arenie Zabrze, „Trójkolorowi” musieli uznać wyższość rywala. „Biała Gwiazda” postawiła trudne warunki, choć przy wyższej skuteczności i odrobinie szczęścia punkty mogły zostać na Górnym Śląsku.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po pechowym rykoszecie, który całkowicie zaskoczył bramkarza zabrzan Grzegorza Sandomierskiego. Niestety kibice nie byli świadkami powtórki sprzed dwóch tygodni, bowiem Górnik w starciu z Wisłą, tym razem tą z Krakowa, nie był w stanie odrobić straty i przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść: – Oczywiście, że nie tak to miało wyglądać. Możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. To był mecz, w którym Wisła w pierwszej połowie nie stworzyła praktycznie żadnej sytuacji, my się odgryzaliśmy, ale nic z tego za bardzo nie wynikało. W drugiej połowie wystarczyło Wiśle 5–10 minut przyciśnięcia nas i wtedy padła bramka, która tak naprawdę wpaść nie może. Rykoszet, sytuacja w której piłkę zwykle się blokuje bądź wybija, a tym razem jednak trafiła do siatki – stwierdził gorzko Grzegorz Sandomierski.

Po stracie gola zawodnicy Górnika dążyli do wyrównania, lecz kreowanie sytuacji bramkowych przychodziło im z dużym trudem. Przez wiele fragmentów drugiej połowy drużynie 14-krotnego Mistrza Polski brakowało recepty na przełamanie krakowskiej defensywy: – Mieliśmy dużo czasu, żeby odrobić wynik. Wydaje się, że zabrakło nam trochę cierpliwości, rozegrania piłki z lewej do prawej. Chcieliśmy tę bramkę zdobyć jednym, dwoma podaniami, a tak się nie da. Należało bardziej cierpliwie do tego podejść. Jesteśmy na siebie bardzo źli, bo była świetna atmosfera, wszystko wokół się fajnie ułożyło, ale sami musimy dokładać jeszcze więcej. Granie w kratkę na pewno nie pomoże nam w byciu wysoko w tabeli ­– ocenił zabrzański golkiper.

Jednym z problemów trapiących Górnika jest w ostatnim czasie właśnie ustabilizowanie formy. Dobre spotkania zakończone wygraną są przeplatane ze słabszymi występami, w których pełna pula wymyka się zabrzanom z rąk: – Trudno powiedzieć z czego to może wynikać. Zdarza się to już kolejny raz. Nie chcę tutaj zbytnio analizować. O wszystkim porozmawiamy wewnątrz drużyny. Sami się nakręcamy, że dobrze byłoby wygrać parę meczów z rzędu i dzięki temu zakotwiczyć wyżej w tabeli. Mam nadzieję, że ta kolejna lekcja przyniesie nam coś, co weźmiemy do siebie i to granie w kratkę już się nie powtórzy, a zamiast tego przyjdzie seria zwycięstw. Musimy wierzyć w to, że będzie dobrze – zakończył Grzegorz Sandomierski.

Autor: Łukasz Sztyler