Seria remisów przełamana. Okunuki z dubletem. Korona - Górnik 1:2

18/09/2022 15:06 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Seria remisów przełamana. Okunuki z dubletem. Korona - Górnik 1:2

Po czterech ligowych remisach z rzędu Górnik pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1. Obie bramki dla 14 - krotnych Mistrzów Polski zdobył Kanji Okunuki.

KIBICE DOPISALI

Na przedmeczową prezentację zespołów zabrzanie wyszli w specjalnych koszulkach z nazwiskiem i numerem Rafała Janickiego, co stanowiło gest wsparcia dla kontuzjowanego kolegi. Niedzielny mecz w Kielcach zgromadził ponad 10 tysięcy kibiców w tym około 1200 osobową grupę kibiców Górnika. Wszyscy bez wyjątku od pierwszego byli świadkami dobrego spotkania od pierwszego gwizdka. Pierwsze akcje przeprowadzili co prawda gospodarze, ale już po kilku minutach do głosu doszli zabrzanie. Najpierw dobrze w polu karnym Korony odnalazł się Kanji Okunuki, ale Konrad Forenc wybił strzał Japończyka poza boiska. Po chwili w boczną siatkę trafił strzałem głową Richard Jensen, a kilkadziesiąt sekund później piłka znalazła drogę do bramki Korony, ale sędzia odgwizdał spalonego.

ZAMIAST ZDOBYCZY, STRATA GOLA

Gdy wydawało się, że „Trójkolorowi” kontrolują przebieg meczu z akcją wyszli gospodarze. Piłkę w bramce Kevina Brolla umieścił Jakub Łukowski. Sędzia Damian Sylwestrzak sprawdzał jeszcze sytuację z użyciem VAR-u, ale ostatecznie decyzję o uznaniu podtrzymał. Zabrzanie właściwy rytm odzyskali w końcówce pierwszej połowie. W 45. minucie w zamieszaniu podbramkowym do wyrównania doprowadził Kanji Okunuki.

OKUNUKI PO RAZ DRUGI

Po przerwie ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Kanji Okunuki, który w 57. minucie wykorzysta dobre podanie Piotra Krawczyka i technicznym strzałem nie dał szans Konradowi Forencowi. W kolejnych minutach zabrzanie starali się kontrolować grę. Niestety w 63. minucie żółtą kartką napomniany został Erik Janża. Dla kapitana „Trójkolorowych” jest to czwarte napomnienie, co skutkować będzie pauzą w kolejnym meczu. Gospodarze robili co mogli, by zmienić obraz meczu, ale dobrze grająca w drugiej połowie drużyna Górnika na niewiele pozwalała graczom Korony. W doliczonym czasie gry kropkę nad „i” mógł postawić Norbert Wojtuszek, który po akcji Lukasa Podolskiego trafił w słupek. Kilka minut później „Poldi” mknął na pustą bramkę Korony, po tym jak bramkarz zaangażował się w rzut rożny. Jego strzał zablokował jednak jeden z defensorów. Chwilę później sędzia, Damian Sylwestrzak, zakończył spotkanie.

KORONA KIELCE - GÓRNIK ZABRZE 1:2 (1:1)

1:0 - Łukowski 16'

1:1 - Okunuki 45'

1:2 - Okunuki 57'

KORONA KIELCE: Forenc – Podgórski (Błanik 46'), Łukowski (Zarandia 65'), Takać (Deja 65'), Sierpina (Shikavka 76'), Śpiączka, Danek, Sewerzyński (Szpakowski 65'), Balić, Trojak, Zebić

GÓRNIK ZABRZE: Broll -Szcześniak, Kotzke, Jensen, Olkowski (Podolski 77'), Mvondo (Paluszek 65'), Vrhovec (Wojtuszek 77'), Janża, Dadok, Okonuki (Kamber 81'), Krawczyk (Włodarczyk 81')

Żółte kartki: Deja, Trojak, Balić - Janża, Paluszek

Sędzia: Damian Sylwestrzak