Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
https://www.pgg.pl/kontakt/dane-teleadresowehttp://um.zabrze.pl/http://adidas.pl/footballhttps://www.sts.pl/?utm_source=kampania&utm_medium=baner&utm_content=logo_top&utm_campaign=GornikZabrze

49. urodziny „Mielcara”

19/03/2020 10:14 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
49. urodziny „Mielcara”

Grzegorz Mielcarski kończy dziś 49 lat.

W Zabrzu grał tylko sezon, ale kibice, którzy chodzili na mecze w sezonie 1993/94 na pewno doskonale zapamiętali sylwetkę silnego i wysokiego napastnika, który w 23 meczach rozegranych w Zabrzu strzelił osiem goli.

Trafił do Górnika w tym samym czasie, co jego serdeczny przyjaciel Jerzy Brzęczek. I pewnie obaj mieliby na koncie mistrzostwo Polski z naszym klubem, gdyby nie feralny mecz z Legią w Warszawie, gdzie trzech zabrzan ujrzało czerwone kartki. Mielcarski w tym czasie miał już na koncie olimpijskie srebro. Największe sukcesy odnosił w Porto, z którym cztery razy zdobył mistrzostwo Portugalii. Jego kariera, choć i tak bogata w sukcesy, pewnie rozkwitłaby jeszcze bardziej, gdyby nie liczne kontuzje. 

Grzegorz Mielcarski od kilku lat jest komentatorem Canal+, gdzie wiele razy nie szczędził pochwał dla pracy Marcina Brosza i gry naszej drużyny. W dniu urodzin życzymy Ci zdrowia i możliwości komentowania wielu wspaniałych spotkań Górnika.

Najnowsze artykuły

JADYMY DURŚ #4 - Godzina Meczu!
Wydarzenia / 01.06.2020 21:23

JADYMY DURŚ #4 - Godzina Meczu!

Więcej
Dziecięce zdjęcia piłkarzy Górnika. Podsumowanie zabawy
Wydarzenia / 01.06.2020 18:25

Dziecięce zdjęcia piłkarzy Górnika. Podsumowanie zabawy

Więcej
Przemysław Wiśniewski w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy
Wydarzenia / 01.06.2020 14:31

Przemysław Wiśniewski w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Więcej
Ósmy mecz bez straty bramki
Wydarzenia / 01.06.2020 14:03

Ósmy mecz bez straty bramki

Więcej
Dla Mediów. Ruszył proces akredytacyjny na mecz z Lechią
Wydarzenia / 01.06.2020 11:01

Dla Mediów. Ruszył proces akredytacyjny na mecz z Lechią

Więcej
Klasyfikacja Kanadyjska: Punkt dla Greka
Wydarzenia / 01.06.2020 09:02

Klasyfikacja Kanadyjska: Punkt dla Greka

Więcej