Wygrana z Alemannią, przegrana z CSKA. Za nami dzień sparingów [FOTO]

20/01/2023 18:30 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Wygrana z Alemannią, przegrana z CSKA. Za nami dzień sparingów [FOTO]

Podczas osttaniego dnia obozu przygotowawczego w Belek zabrzanie rozegrali dwa mecze sparingowe.

O godzinie 11:00 czasu lokalnego rywalem Górnika była Allemania Aachen. Mimo, że rywal to zespół z niższej ligi niemieckiej, to pokazał się z dobrej strony. Zasłużenie wygrali jednak zabrzanie. Prowadzenie dla "Trójkolorowych" uzyskał tuż przed przerwą z rzutu  karnego Amadej Marosa. Słoweniec potrzebował dwoch prób. W pierwszej górą był bramkarz, ale sędzia słusznie nakazał powtórzenie jedenastki.  Po przerwie do wyrownania doprowadzili rywale, a konkretnie Andzouana, który sfinalizował składną akcję drużyny. Na szczęście ostatnie słowo należało do Górnika. Dobrą okazję miał Krzysztof Kolanko, ale dopiero doświadczony Mateusz Cholewiak zdobył bramkę, która okazała się zwycięską. Warto dodaż, że dzień wcześniej Alemannia pokonała 2:1 Radomiaka Radom.

Górnik Zabrze – TSV Alemannia Aachen 1900 2:1 (1:0)

1:0 – Marosa 45′ (k)
1:1 – Andzouana 57’
2:1 – Cholewiak 70’

Górnik: Sokół – Olkowski, Capiga, Szymański, Jensen, Kolanko, Mvondo (46′ Kamber), Pochcioł, Cholewiak, Zielonka, Marosa

Popołudniu na obiekcie Kaya Pallazo w Belek rywalem Górnika był rekordzista w ilości zdobytych mistrzostw Bułgarii (31), zespół CSKA Sofia. Bardzo silny rywal świetnie rozpoczął mecz zdobywając gola już w pierwszej minucie. Na listę strzelców wpisał się Kolumbijczyk, Brayan Moreno. Pierwsze 25 minut nie było udane w wykonaniu zabrzan. Bułarzy stwarzali sobie groźe sytuacje. Raz niemalże z linii bramkowej piłkę wybić musiał Kryspin Szcześniak. Niestety w 25 minucie Iwan Turicow zamienił rzut karny na bramkę. Wtedy do głosu doszedł Górnik. gola kontaktowego zdobył Szymon Włodarczyk po asyście Piotra Krawczyka. Jeszcze w pierwszej połowie zabrzanie powinni zdobyć co najmniej dwa gole. Doskonałe sytuacje mieli bowiem wspomniany Szymon oraz Robert Dadok. Niestety bramka wydawała się zaczarowana. Udało się dopiero w 80 minucie. Wówczas po raz kolejnym doskonałym podaniem został obsłużony Włodarczyk i "Trójkolorowi" doprowadzili do wyrównania. Niestety w ostatniej akcji meczu i rzucie wolnym z prawej strony boiska celnym strzałem głową popisał się Menno Koch. Była to ostatnia akcja meczu. Górnik przegrał, ale jego gra w wielu momentach mogła się podobać. Zabrzanie potrafili bowiem stworzyć kilka dogodnych sytuacji, będących wynikiem wypracowanych akcji i schematów.

Górnik Zabrze – CSKA Sofia 2:3 (1:2)

0:1 – Moreno 1′
0:2 – Turicow 25′ (k)
1:2 – Włodarczyk 28′
2:2 – Włodarczyk 80′
2:3 – Koch 90′

Górnik: Bielica – Szcześniak, Paluszek, Kotzke, Wojtuszek, Vrhovec (61′ Mvondo), Okunuki, Dadok, Janža, Krawczyk, Włodarczyk

Autor: Bartek Perek / FOTO: Tomasz Gulc