Nasi na wypożyczeniach - raport

20/04/2021 08:59 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Nasi na wypożyczeniach - raport

Miniony tydzień był średnio udany dla zawodników wypożyczonych z Górnika. Poniżej „Nasi na wypożyczeniach – raport”.

PKO EKSTRAKLASA

Jak już wiemy w tym roku w lidze nie wystąpił jeszcze bramkarz wypożyczony do Warty Poznań Daniel Bielica. Pewne miejsce w bramce Warciarzy wywalczył Adrian Lis, który podobnie jak cała drużyna wiosną spisuje się bardzo dobrze, więc wypożyczony z Zabrza golkiper ma w chwili obecnej małe szanse na grę.

FORTUNA I LIGA

Nadal jak burza idzie Sandecja Nowy Sącz, która jest zdecydowanie najlepszym zespołem zaplecza Ekstraklasy w tym roku. Tym razem Sączersi pokonali Widzew Łódź 3:1, a to zwycięstwo osiągnęli kończąc mecz w 9 po 2 czerwonych kartkach! Wojciech Hajda znów wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce, jednak nie dotrwał do końcowego gwizdka. Hajda był właśnie jednym z dwójki zawodników, którzy ujrzeli czerwone kartoniki, a miało to miejsce w 80 minucie, po tym jak najpierw ujrzał drugą żółtą kartkę. Drużyna z Nowego Sącza zajmuje 11 miejsce w tabeli Fortuna I ligi.

eWINNER II LIGA

W minionym tygodniu żadnego meczu nie zagrał Górnik Polkowice, do którego wypożyczony jest bramkarz Jakub Szymański. Nasz bramkarz już od miesiąca leczy kontuzję, a na domiar złego jego zespół zaatakował koronawirus, stąd też przełożone mecze.

Zespół Daniela Liszki Wigry Suwałki rozegrał w minionym tygodniu 2 spotkania i oba zakończył zwycięstwem. Najpierw w środę suwałczanie pokonali na wyjeździe Motor Lublin 1:0, a Liszka pojawił się na boisku w 59 minucie zmieniając Patryka Czułowskiego. Goście w tym momencie już prowadzili i utrzymali wynik do końca. W sobotę natomiast w Suwałkach Wigry rozbiły Bytovię Bytów 4:1, lecz w tym meczu wypożyczony z Zabrza piłkarz niestety nie zagrał. Wigry umocniły się na 4 pozycji w tabeli, zapewniającej grę w barażach.

Pogoń Siedlce po regulaminowej pauzie w środowej kolejce w niedzielę zmierzyła się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Siedlczanie wygrali to spotkanie 2:1, a Ishmael Baidoo tradycyjnie wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce. Grał do 87, kiedy to został zmieniony przez Wiktora Preussa. Wynik wtedy brzmiał 2:0 dla drużyny gości, a Baidoo miał swój udział przy drugiej bramce, która padła po wykonywanym przez niego rzucie rożnym. Pogoń plasuje obecnie bezpieczne miejsce w środku tabeli.

W drużynie z Grudziądza we wspomnianym wyżej meczu z Pogonią Siedlce od pierwszej minuty wystąpił Marko Zawada. Nasz zawodnik zmieniony został na 6 minut przed końcem meczu przez Wahe Mnacakanjana, przy stanie 0:2. Był to jedyny mecz piłkarzy Olimpii w minionym tygodniu, gdyż ich spotkanie z Górnikiem Polkowice zostało przełożone z powodów wspomnianych wcześniej. Tym samym Olimpia okupuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej.

LIGA SERBSKA

Filip Bainović od lutego jest zawodnikiem wypożyczonym do serbskiego Radnika Surdulica. Jego zespół w minionym tygodniu rozegrał 2 mecze i oba przegrał 1:2. Najpierw w poniedziałek dość niespodziewana porażka u siebie z FC Metalac Gornji Milanovac. W spotkaniu tym Bainovic tradycyjnie wybiegł w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 73 minucie, gdy wynik meczu był już ustalony. Następnie w sobotę Bainovic rozegrał całe spotkanie i ujrzał żółtą kartkę, a rywalem był lider tabeli, słynna Crvena Zvezda Belgrad. Drużyna Filipa zajmuje 6 miejsce w tabeli ligi serbskiej.

Autor: Krzysztof Pieczyński