Podział punktów z ŁKS-em

20/10/2019 19:59 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Podział punktów z ŁKS-em

W meczu 12. kolejki Górnik zremisował na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 1:1. Po tym spotkaniu wśród sympatyków 14-krotnego mistrza Polski pozostanie spory niedosyt.

Po przerwie na reprezentację Górnik podchodził do tego meczu z nadzieją na przerwanie serii spotkań bez wygranej w lidze. Ta sztuka powiodła się wcześniej gościom, którzy w 11. kolejce odnieśli swoje pierwsze po powrocie do Ekstraklasy zwycięstwo na własnym boisku, rozbijając Koronę Kielce 4:1. Hat-trickiem w tamtym spotkaniu popisał się Rafał Kujawa, na którego zabrzańska defensywa musiała zwrócić baczną uwagę. W porównaniu z meczem w Krakowie trener Brosz postawił na Juana Bauzę, który zastąpił w wyjściowym składzie Kamila Zapolnika.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze. Górnik osiągnął przewagę, którą próbował udokumentować golem. W 9. min. obrońcy gości zablokowali strzał Jimeneza z ostrego kąta. Trzy minuty później z rzutu wolnego uderzył Janża. Efektowną interwencją popisał się Malarz. Po kolejnych dziesięciu minutach Górnik miał najlepszą dotąd okazję do objęcia prowadzenia. Piłka po strzale z bliska Matuszka przeleciała nad poprzeczką.

W 43. min. na strzał z powietrza zza „16” zdecydował się Kopacz. Piłka wylądowała na górnej siatce. Chwilę później praktycznie w tym samym miejscu faulowany został Bauza. Do rzutu wolnego ponownie podszedł Janża. Słoweniec uderzył niemal idealnie. Do szczęście zabrakło kilku centymetrów, bowiem piłka wylądowała na poprzeczce. Był ostatni akcent pierwszej części gry.

Drugą połowę wyśmienicie rozpoczęli goście. W 50 min., po krótko rozegranym rzucie rożnym, Ramirez mijając obrońców wszedł w pole karnego i mocnym strzałem umieścił piłkę w samym okienku bramki Górnika. Zabrzanie starali się jak najszybciej odpowiedzieć. Prostopadłe podanie otrzymał Bauza, zagrał w pole karne do Jimeneza, ale ten źle rozegrał akcję. W 64. min. przed szansą zdobycia drugiego gola stanął Ramirez. Jego strzał przy krótkim słupku obronił Chudy. Najbardziej aktywni w ofensywach obu zespołów byli bez wątpienia Hiszpanie. W 72. min. Jimenez po doskonałym podaniu za plecy obrońców stanął oko w oko z bramkarzem ŁKS-u, jednak nieczysto trafił w piłkę i strzał okazał się bardzo niecelny.

Wyrównujący gol padł w 79 minucie, choć i w tym przypadku umieszczenie piłki w siatce nie przyszło Zabrzanom łatwo. Bauza zagrał w pole karne, piłkę przejął Wolsztyński i oddał silny strzał, który Malarz jakimś cudem zdołał sparować na poprzeczkę. Do odbitej piłki dopadł Angulo i tym razem nie dał golkiperowi gości szans na skuteczną interwencję. Po zdobytym golu Zabrzanie jeszcze bardziej podkręcili tempo, czego efektem mógł być drugi gol. Po dośrodkowaniu Janży z rzutu rożnego piłka znalazła się w siatce. Sędzia nie uznał jednak bramki, gdyż faulowany był bramkarz gości. Bliski skierowania piłki do własnej bramki był też obrońca ŁKS-u. Ostatnie słowo mogło należeć do gości. Górnika przed utratą bramki obronił Chudy. Wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 1:1

Bramki: Angulo 79’ - Ramirez 50’

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Koj, Janża – Bauza (Krawczyk 80’), Matras (Ściślak 62’), Matuszek, Jimenez – Kopacz (Wolsztyński 54’) - Angulo

ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Guima (Piątek 72’), Trąbka (Kalinkowski 90+3’), Srnić, Ramirez, Pyrdoł (Bryła 81’) – Kujawa

Żółte kartki: Trąbka, Sobociński, Srnić

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 12 869