Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
http://weglokoks.com.pl/index.php/pl/https://sprbt.pl/1948-SUPERBEThttp://um.zabrze.pl/http://hummelsport.pl

Zwycięskie zakończenie sezonu. Śląsk Wrocław-Górnik Zabrze 3-4

21/05/2022 19:59 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Zwycięskie zakończenie sezonu. Śląsk Wrocław-Górnik Zabrze 3-4

Dziś wszystkie mecze 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy, ostatniej rundy rozgrywek w tym sezonie rozpoczęły sie o 17.30. Górnik przyjechał do Wrocławia, by na stadionie Śląska walczyć o jak najlepsze zakończenie bieżących rozgrywek. Udało się! Zwyciężyliśmy 4 do 3, po bardzo dynamicznym meczu, w którym padło aż 7 bramek. Górnicy, dziękujemy za zwycięstwo, dziękujemy za walkę, dziękujemy za cały sezon.

 

Górnicy wyszli na murawę w nowych wyjazdowych strojach, w których bedą grać w nadchodzącym sezonie. Piękne czerwono-czarne koszulki są odwołaniem do wielkiej legendy Górnika, wspaniałego piłkarza Ernesta Pohla, który w tym roku obchodziły setne urodziny. Nie brakuje oczywiście górniczego akcentu w postaci wizualizacji szybu kopalnianego Mecz rozpoczął od prób zaatakowania bramki Bielicy, jednak piłkarze Śląska nie stworzyli stuprocentowej okazji. Górnik nieco chaotycznie, ale skutecznie się bronił. Po kilku minutach obraz gry nieco uległ zmianie. Zabrzanie zaczęli grać piłką, przesuwać się w kierunku pola karnego gospodarzy. Inicjatywa zaczęła być po stronie Trójkolorowych, a zwieńczeniem tego była bramka zdobyta w 14 minucie. Rzut wolny wykonał Nowak, a jego wrzutkę głową do bramki skierował Rafał Janicki. Nasz stoper wyprowadził Górnika na prowadzenie. Po strzeleniu gola, Górnicy nie odpuścili, szybko chcieli ukąsić rywala po raz drugi. Próbował Nowak, bliski szczęścia był Krawczyk, strzelał także Kubica, jednak wynik nie uległ zmianie. Mimo znaczącej przewagi, jak to w piłce bywa, wystarczy moment nieuwagi i wszystko może się zmienić. Chwila bierności w defensywie i w pole karne Zabrzan wpadł Janasik i strzałem po długim rogu pokonał broniącego w tym meczu Bielicę. Zdobycie bramki dodało gospodarzom skrzydeł. Zaczęli intensywnie atakować bramkę Górnika. Tworzyli okazje i niestety jedną z nich wykorzystał Schwarz. W polu karnym doszło do zamieszania, a zawodnik gospodarzy zachował spokój i pokonał Bielicę. W 41 minucie  przegrywaliśmy 2 do 1, jednak ani na moment nie podłamało to naszych zawodników. Niemal od razu doprowadzili Górnicy do wyrównania. Lewą stroną boiska szarżował Janża, przegrał piłkę z Manneh'em. Gambijczyk precyzyjnym, technicznym strzałem pokonał Pytnockyego. To były szalone chwile tego meczu, gdyż jeszcze nie opadłą radość po bramce Alasany, a już znów musiał Górnik gonić wynik. Manneh zdobył bramkę w 43 minucie, a już dwie minuty później bramkę do szatni niestety zdobył Śląsk. Jastrzembski pokonał po raz trzeci bramkarza Trójkolorowych. NA przerwę schodziliśmy z wynikiem 3 do 2 dla gospodarzy. Wiara jednak nie opuszczała naszych zawodników. Drugą część zaczęli od ataków. Uważać jednak trzeba było w defensywie. Górnik traci dużo goli, ale strzela jeszcze więcej. Bohaterem spotkania okazał się wprowadzony z ławki, zmieniający Piotra Krawczyka, Higinio Marin. Dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw w 62 minucie wykazał się Hiszpan refleksem i czujnością. Strzału Nowaka nie złapał Putnocky, a do piłki dopadł Higinio i wyrównał stan meczu. Spotkanie mogło się podobać. Było rozgrywane w szybkim tempie, było bardzo dużo strzałów  i akcji. Możemy mówić o sporym szczęściu, gdyż raz po strzale Schwarza ratował nas słupek, chwilę później Pich trafił w poprzeczkę. Swój dzień miał jednak hiszpański napastnik Górnika. W 71 minucie przebiegł z piłką kilkanaście metrów i przepięknie uderzył w okienko bramki Putnockiego. Zrobiło się 3 do 4 i taki wynik utrzymał się do końca, mimo iż nadal trwały ataki z obu stron. Jak wspomniano, mecz mógł się podobać, Górnik w swoim stylu grał atrakcyjny, żywy futbol potwierdzając siłę ofensywy. Nie ustrzegł się jednak błędów z tyłu za co zapłacić przyszło 3 straconymi bramkami. 

Sezon kończymy  w radosnych nastrojach, w zwycięskim klimacie. Wielkie słowa uznania należą się kibicom, którzy w ogromnej liczbie dopingowali Górnika z sektora gości. Stworzyli oni wspaniałą atmosferę i można było czuć się na tym meczu jakbyśmy grali w Zabrzu. 
Dziękujemy piłkarzom, sztabowi, kibicom za ten mecz i cały sezon. Za walkę, piękne bramki, emocje, fantastyczny doping. Sezon kończymy na 8 miejscu w tabeli, i z wielkimi nadziejami patrzymy w przyszłość. Teraz niemal dwa miesiące przerwy od Ekstraklasy. Na podsumowania jednak przyjdzie czas, a dziś śpiewajmy wszyscy "Serce się raduje, Górnik Zabrze wygrał mecz!"

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 3:4 (3:2)

0:1 – Janicki, 14′
1:1 – Janasik, 25;
2:1 – Schwarz, 42′
2:2 – Manneh, 43′
3:2 – Jastrzembski, 45′
3:3 – Higinio 62′
3:4 – Higinio, 71′

Śląsk Wrocław: Putnocky – Stiglec, Verdasca, Golla (82′ Gretarsson), Janasik (50′ Bejger), Sobota (82′ Bukowski), Schwarz, Olsen (72′ Borys), Jasrzembski, Pich (72′ Łyszczarz), Piasecki
Rezerwowi: Szromnik – Gretarsson, Bejger, Bukowski, Hyjek, Borys, Zylla, Łyszczarz, Bergier
Trener: Piotr Tworek

 

Górnik Zabrze: Bielica – Wiśniewski [c], Janicki, Szymański, Janża (62′ Ziółkowski), Kubica (52′ Stalmach), Manneh (58′ Mvondo), Dadok, Nowak, Pacheco, Krawczyk (58′ Marin)
Rezerwowi: Sokół – Marin, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Ziółkowski
Trener: Jan Urban

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)
Żółte kartki: Stiglec
Widzów: 11777

Najnowsze artykuły

OPALENICA 2022 - podsumowanie dnia 30.06
Wydarzenia / 30.06.2022 13:22

OPALENICA 2022 - podsumowanie dnia 30.06

Więcej
Pierwszy trening w Opalenicy - wywiad Bartosz Nowak [VIDEO]
Wydarzenia / 30.06.2022 12:57

Pierwszy trening w Opalenicy - wywiad Bartosz Nowak [VIDEO]

Więcej
Przyjazd do Opalenicy
Wydarzenia / 29.06.2022 21:02

Przyjazd do Opalenicy

Więcej
Trener Bartosch Gaul skompletował sztab
Aktualności / 29.06.2022 13:00

Trener Bartosch Gaul skompletował sztab

Więcej
#EkstraPomoc Śląska Wrocław – pomagamy Lucusiowi
Wydarzenia / 28.06.2022 08:58

#EkstraPomoc Śląska Wrocław – pomagamy Lucusiowi

Więcej
Skrót meczu sparingowego z Puszczą [VIDEO]
Wydarzenia / 27.06.2022 14:25

Skrót meczu sparingowego z Puszczą [VIDEO]

Więcej