Krzysztof Kubica: Najcenniejsze zwycięstwo w karierze

22/11/2021 10:21 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Krzysztof Kubica: Najcenniejsze zwycięstwo w karierze

Krzysztof Kubica pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu z Legią Warszawa. Młody pomocnik został bohaterem spotkania udowadniając po raz kolejny, że w polu karnym przeciwnika czuje się wyśmienicie.

Krzysztof Kubica ma na swoim koncie już cztery gole w ligowych rozgrywkach. Jednak bez wątpienia tę konkretną bramkę zdobytą przeciwko Legii można uznać za wyjątkową:

– Gdy strzeliłem bramkę tak naprawdę nie wiedziałem, co mam robić. Towarzyszyły temu wielkie emocje, tylu kibiców, wszyscy krzyczeli, ja również się cieszyłem. To po prostu coś wspaniałego móc przy takiej publiczności wygrać mecz i strzelić bramkę, w dodatku na 3:2 w samej końcówce – stwierdził podekscytowany pomocnik „Trójkolorowych”.

Po pierwszych 45. minutach spotkania droga do zwycięstwa zabrzan wydawała się dosyć prosta. Niestety kilkanaście minut dekoncentracji na początku drugiej części meczu kosztowały utratę dwubramkowej zaliczki: – Na drugą połowę wyszliśmy wycofani, Legia nas zdominowała i przebywała na naszej połowie. Zepchnęła nas bardzo mocno w pobliże bramki i udało jej się strzelić te dwa gole. Nie wyszliśmy zbyt pewni siebie. Planując zmiany trener oczekiwał, abyśmy pomogli w defensywnie, ale również dołożyli coś od siebie z przodu. To się udało i najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz. Myślę, że póki co jest to moje najcenniejsze zwycięstwo w karierze – stwierdził Krzysztof Kubica.

Ostatecznie Górnik dzięki bramce Kubicy przerwał serię czterech meczów bez wygranej w lidze. Zarówno ranga spotkania, jak i okoliczności tego zwycięstwa mogą być budujące dla całego zespołu: – Myślę, że to spotkanie może być naszym przełamaniem. Ostatnio nie za wiele nam wychodziło. W wielu meczach mieliśmy swoje sytuacje, ale trudno było nam je wykorzystać. Przez to przegrywaliśmy spotkania nawet będąc drużyną lepszą na boisku lub ze słabszym rywalem. Dzisiaj te bramki udało nam się strzelić i wygraliśmy. Wydaje mi się, że wyszliśmy z tego dołka. W każdym kolejnym meczu będziemy się starać zdobyć chociaż punkt, bo to najważniejsze, żeby powiększać dorobek. Czasem można pięknie grać, ale przegrywać. Najistotniejsze jest zdobywanie punktów, nieważne w jakim stylu.

W doliczonym czasie gry młody pomocnik Górnika cieszył się z gola dwukrotnie. W pierwszym przypadku wybuch radości ostudziła wideoweryfikacja, po której bramka została anulowana. Jednak Kubica dopiął swego i po niemal bliźniaczej akcji znów trafił do siatki. Tym razem nic nie stanęło na przeszkodzie, aby gola uznać: – W akcji bramkowej schowałem się za drugim stoperem i widziałem, że jest dużo wolnego miejsca. Można powiedzieć, że to nie był przypadek. Dwa razy odnalazłem się w tym samym miejscu, dwa razy strzeliłem, a druga bramka na szczęście została uznana. Zarówno dośrodkowanie Jesusa, jak i to Erika były wyśmienite – ocenił bohater meczu.

Po pięciu występach od pierwszej minuty Krzysztof Kubica spotkanie z Legią rozpoczął na ławce rezerwowych. Jego miejsce zajął młodszy kolega z zespołu, Dariusz Stalmach, dla którego był to debiut w pierwszym zespole. Swoim występem z ławki Kubica pokazał, że cały czas można na niego liczyć: – Tak szczerze nie myślę o jakiejś rywalizacji. Dzisiaj zagrał Darek, taką decyzję podjął trener i jak widać trafił dobrze. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Darek to młody zawodnik, widać było, że presja go dzisiaj nie sparaliżowała. Zarówno ja, on jak i cały zespół cieszymy się z tego. Gdy dowiedzieliśmy się na odprawie, że zagra od razu każdy starał się mu pomóc. Jest to bardzo ważne dla każdego młodego zawodnika.

W następną sobotę Górnik uda się w podróż do Łęcznej, by zmierzyć się ze swoim imiennikiem. Zabrzanie będą faworytem tego starcia, ale Krzysztof słusznie przestrzega, że nie należy lekceważyć żadnego przeciwnika:

– Nigdy nie można dopisywać sobie trzech punktów i lekceważyć rywala. Nawet tak nie myślimy, bo to zawsze jest zgubne. Bardzo dobrze wiemy, że to może być jeden z naszych najtrudniejszych meczów w sezonie – zakończył Kubica

Autor: Łukasz Sztyler