Górnik ZabrzeOfficial Site
Ekstraklasa
https://www.pgg.pl/kontakt/dane-teleadresowehttp://um.zabrze.pl/http://adidas.pl/footballhttps://www.sts.pl/?utm_source=kampania&utm_medium=baner&utm_content=logo_top&utm_campaign=GornikZabrze

Górnik w czasie epidemii: Treningi w czterech ścianach, wirtualne potyczki i czas dla rodziny

23/03/2020 13:45 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Górnik w czasie epidemii: Treningi w czterech ścianach, wirtualne potyczki i czas dla rodziny

Zgodnie z zaleceniami sztabu szkoleniowego piłkarze Górnika w czasie epidemii koronawirusa siedzą w domach i trenują indywidualnie. Brak treningów na stadionie i wyjazdów na mecze sprawia, że mają dużo więcej niż zwykle czasu wolnego, który oczywiście spędzają zgodnie z hasłem #zostańwdomu. Jak go spędzają?

Najpierw oczywiście praca. Wszyscy piłkarze są w stałym kontakcie ze sztabem szkoleniowym i na bieżąco otrzymują rozpiski i wytyczne, które mają za zadanie utrzymanie ich w odpowiedniej dyspozycji. Zabrzanie dokładnie je realizują, pogłębiając w wolnym czasie o inne aktywności fizyczne, które można zrelizować w czterech  ścianach: -  Po decyzji Ekstraklasy SA o odwołaniu rozgrywek do 26 kwietnia włącznie w naszym klubie nic się tak naprawdę nie zmieniło. Zawodnicy dalej trenują indywidualnie dostając od trenerów zestawy ćwiczeń i filmiki jak je mają dokładnie wykonywać, z których to zajęć codziennie składają raporty, wszyscy regularnie mierzą sobie temperaturę i dokonują analizy taktycznej boiskowych sytuacji przesyłanych przez szkoleniowców - mówi prezes Górnika, Dariusz Czernik.

A w czasie wolnym? Tatusiowie poświęcają się swoim pociechom. Tak robi kapitan Górnika Szymon Matuszek, który świetnie łączy indywidualne ćwiczenia z zabawą z dziećmi, a także Igor Angulo oraz najmłodszy ojcowskim stażem Kamil Zapolnik.

Praca nad siłą nóg oraz rąk z wykorzystaniem rowerka stacjonarnego, oraz zestawu ciężarków - to z kolei wybór Michała Koja i Adriana Gryszkiewicza.

Gdy już jednak niezbędna praca zostanie wykonana przychodzi czas relaksu. W tym przypadku w naszym zawodnikach również odzywa się tęsknota za boiskiem. Skoro w najbliższej przyszłości nie uda się zagrać na zielonej murawie, to można to zrobić choć wirtualnie. Z tej popularnej możliwości korysta sporo zawodników.

Jeśli ktoś nie przepada za grami video, to zawsze pozostaje mu dobra lektura. Przykładem jest Martin Chudy, który dba o sówj rozwój osobisty zaczytując się w książkach o podobnej tematyce. Aktualna pozycja polecana przez bramkarza dotyczy codziennych nawyków ludzi sukcesu.

Nie zapominajmy również o popularnych na social mediach "challengach". Najpopularniejszy z nich to ... żonglerka papierem toaletowym. Najważniejsze, że wszystkie ta aktywności mają społeczny i edukacyjny wymiar i promują zalecenia, by zostać w tym trudnym czasie w domu. Poniżej akcja Filipa Bainovicia.

W czasie gdy cała drużyna ćwiczy w mieszkaniach i czeka z utęsknieniem na możliwość wspólnego treningu, jeden z piłkarzy Górnika walczy o powrót do zdrowia. Mowa oczywiście o Łukaszu Wolsztyńskim, który przed tygodniem przebył operację i rozpoczął rehabilitację.


Zebrał: Bartłomiej Perek

 

Najnowsze artykuły

Jubileusz trenera Marcina Brosza. To już cztery lata.
Wydarzenia / 03.06.2020 20:25

Jubileusz trenera Marcina Brosza. To już cztery lata.

Więcej
W sobotę pożegnanie Piotra Rockiego
Wydarzenia / 03.06.2020 17:54

W sobotę pożegnanie Piotra Rockiego

Więcej
Środowy trening w obiektywie
Wydarzenia / 03.06.2020 16:39

Środowy trening w obiektywie

Więcej
Wszystko o Górniku #4 [video]
Wydarzenia / 03.06.2020 16:11

Wszystko o Górniku #4 [video]

Więcej
Górnik z licencją na grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/21
Wydarzenia / 02.06.2020 13:08

Górnik z licencją na grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/21

Więcej
Kartka z kalendarza: Zdarzyło się 2 czerwca
Wydarzenia / 02.06.2020 09:51

Kartka z kalendarza: Zdarzyło się 2 czerwca

Więcej