Kolejna sparingowa wygrana! Górnik - AFK Csikszereda Miercurea 4:1

25/01/2020 14:52 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

W pierwszym z dwóch sparingów rozgrywanych w ostatnim dniu cypryjskiego zgrupowania Górnik odniósł efektowne zwycięstwo.

Trener Marcin Brosz w przedostatnim cypryjskim meczu dał szansę od pierwszej minuty m.in. Kamilowi Lukoszkowi i Wojciechowi Kobylarczykowi. W wyjściowej jedenastce znalazł się również Juan Bauza i to właśnie Argentyńczyk zdobył pierwszą bramkę, otwierając wynik spotkania w 29. minucie. W sytuacji tej zagrywał młody Bartek Eizenchart. Górnicy krótko, bo zaledwie dwie minuty, cieszyli się z prowadzenia. Po zdobyciu bramki piłkarze z Rumunii mieli jeszcze jedną okazję w postaci rzutu karnego w 38. minucie. Na szczęście bramkarski kunszt pokazał Tomasz Loska, który wyszedł górą z pojedynku z rywalem. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, choć bramkarza drużyny przeciwnej próbowali zaskoczyć celnymi strzałami między innymi Daniel Ściślak i Wojciech Kobylarczyk.

Trójkolorowi doskonale zaczęli drugą połowę meczu. Bardzo szybko, bo już w 48. minucie bramkę dla ekipy trenera Marcina Brosza zdobył młody Wojciech Kobylarczyk. Wychowanek Wiatry Białka Tatrzańska wykorzystał podanie Bartłomieja Eizencharta. Dwanaście minut później okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Juan Bauza. Nasi piłkarze poprawili jednak skuteczność w końcówce. W 85. minucie meczu trzecią bramkę dla „Trójkolorowych” zdobył Michał Rostkowski. „Rostek”, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej wykorzystał rzut karny. Cztery minuty później wynik ustalił Adrian Gryszkiewicz po kolejnym dobrym podaniu ... a jakże, Barłomieja Eizencharta. W ten sposób młody boczny obrońca zaliczył trzecią asystę w tym meczu.

Górnik Zabrze - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 4:1 (1:1)

1:0 – Bauza 29’