Nasi na wypożyczeniach [RAPORT]

26/09/2023 11:14 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Nasi na wypożyczeniach [RAPORT]

Jak w każdy wtorek prezentujemy podsumowanie występów piłkarzy wypożyczonych z Górnika do innych zespołów.

Drużyna GKS-u Tychy, do której wypożyczony jest Norbert Wojtuszek, wysoko przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock (1:4). Norbert na boisku pojawił się w 2. połowie, a dokładniej w 46. minucie zmieniając Jakuba Bierońskiego. W tabeli Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 16 "oczek".

Na boiskach Fortuna 1. Ligi pojawił się także Nikodem Zielonka, który wybiegł w wyjściowym składzie Zagłębia Sosnowiec w meczu przeciwko Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W rywalizacji lepsi okazali się goście z Niecieczy, którzy zwyciężyli 3:1. Nikodem na boisku spędził ponad godzinę. W 66. minucie zmienił go Adrian Troc. Po 9. kolejkach pierwszoligowych zmagań Zagłębie zajmuje 14. miejsce w tabeli (8 punktów).

W 2. Lidze Skra Częstochowa pokonała na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin. Dla Skrzaków jedną z bramek zdobył Jan Ciućka (63. minuta), który pojawił się na boisku w 60. minucie, zmieniając Mikołaja Łabojko. W ligowej tabeli częstochowianie zajmują 6. lokatę (16 punktów). Z kolei w 3. Lidze (3. grupa) pełne 90 minut rozegrał Krzysztof Wingralek, którego Górnik Polkowice pokonał na wyjeździe Gwarek Tarnowskie Góry (1:0).