Nasi na wypożyczeniach - raport

27/07/2020 10:12 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Nasi na wypożyczeniach - raport

Za nami kolejny - dla większości piłkarzy ostatni w sezonie - piłkarski weekend. Jak w meczach I i II ligi radzili sobie piłkarze Górnika wypożyczeni do innych klubów?

FORTUNA I LIGA

Po raz kolejny powody do satysfakcji ma Krzysztof Kubica, który kolejny raz rozegrał cały mecz. Chrobry wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem 1:0. Wygrana nie dała jednak awansu do strefy barażowej. Chrobry - po bardzo dobrej wiośnie - kończy sezon na 7. miejscu.

Jeszcze kilka tygodni temu w trudnej sytuacji była Sandecja, w której regularnie między słupkami występuje Daniel Bielica. Na szczęście udany finisz pozwolił na utrzymanie. W ostatnim meczu Sandecja zremisowała w Grudziądzu z Olimpią 0:0. Na zakończenie sezonu zajęła miejsce 12.

Sezon trwa dalej dla Tomasza Loski i jego Bruk-Betu Termaliki. Nieciecza - z Tomkiem w bramce - pokonała Odrę Opole 1:0, dzięki czemu zajęła szóste miejsce w tabeli i zagra w barażach.

Co słychać u Wojciecha Hajdy?  Młody pomocnik rozegrał 90. minut wygranym wyjazdowym meczu z Wartą Poznań. Zespół ze stolicy Warmii zwyciężył 2:1, a Wojciech Hajda został napomniany żółtą kartką. Jego zespół zakończył sezon na 10. miejcu.

Powody do radości może mieć również Bartłomiej Eizenhart, który rozegrał pełne 90. minut w meczu z Radomiakiem. Satysfakcję zwiększyć powinien wynik. "Żubry" wygrały 4;0 i zakończyły sezon na 8. miejscu. GKS Jastrzębie w arcyważnym meczu, którego stawką było utrzymanie, zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnicą 1:1. Daniel Liszka oglądał mecz z ławki rezerwowych. Zespół z Jastrzębia finiszował na bezpiecznym 14. miejscu.

II Liga

Elana Toruń - z Dominikiem Pisarkiem w składzie - efektownym zwycięstwem pożegała się z drugą ligą, pokonując innego spadkowicza, Gryf wejcherowo aż 6:0.

Autor: Bartłomiej Perek